Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

Померла Ірина Калинець

Автор:

|

Серпень 02, 2012

|

Рубрика:

Померла Ірина Калинець

На 72-му році життя 31 липня зупинилося серце української поетеси Ірини Калинець. Як повідомила Тетяна Шемберко, керівник прес-центру Львівського національного університету імені Івана Франка, «прозаїк, публіцист, культуролог, літературознавець, громадський діяч, діяч дисидентського руху, правозахисниця Ірина Онуфріївна Калинець (Стасів) померла внаслідок тяжкої недуги».

Ірина Стасів-Калинець (6 грудня 1940-го, Львів — 31 липня 2012 року, Львів) — українська поетеса, учитель за фахом, діяч дисидентського руху, активістка українського національного та правозахисного руху, художниця, філолог. Дружина дисидента Ігоря Калинця. 1998 року за громадську діяльність її було визнано «Героїнею світу» (Рочестер, США), 2000 року — нагороджено орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.

Із цього приводу глава УГКЦ Блаженнійший Святослав (Шевчук) висловив свій сум у листі до родини та близьких пані Ірини Калинець. У листі-співчутті, зокрема, зазначено: «Протягом життя п. Ірина своєю активною діяльністю неодноразово доводила відданість рідному народові й ідеї незалежності нашої держави. Ще в молодому віці активно виступала на захист диси­дентів, за що була заарештована та на довгі роки ув’язнена в далекі табори Мордовії. Та це її не зломило, і вже невдовзі вона знову бере активну участь у відродженні культурного й громадського життя Львова: читає лекції про В. Стуса; долучається до створення Клубу молодих учених, Товариства української мови та Народного Руху України».

Блаженнійший Святослав підкреслив, що

п. Ірина діяльно сприяла відродженню нашої Церкви, донькою якої залишалася до самого кінця свого життєвого шляху. «Останніми роками я часто контактував із пані Іриною, — пише предстоятель УГКЦ, — cупроводжував її у філософських роздумах, які вона вела над Святим Письмом, що давало їй духовну поживу в цей важкий для неї час».

Передаючи слова підтримки родині померлої, глава УГКЦ сказав, що разом з усією родиною, близькими й друзями УГКЦ із сумом і молитвою проводжає Ірину Калинець в останню путь, поручаючи її милосердю й вічній любові Небесного Отця.

«Нехай милостивий Господь прийме душу новопреставленої раби Божої Ірини у своє Небесне Царство, «де немає ні болізні, ні печалі, ні зітхання, але життя безконечне», — написав у листі-співчутті Блаженнійший.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply