Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Зі школи — в інтернат для відсталих

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Зі школи — в інтернат для відсталих

Севастопольська міська рада має намір припинити існування школи-інтернату № 7, де навчання ведеться повністю українською мовою. У приміщенні навчального закладу буде відновлено дитячий садочок № 69. Батьків учнів, а їх — близько сотні, було попереджено про зміни ще у вересні. Більшість із них написала заяви про свою згоду. Проте чимало з них досі не знає, де навчатимуться їхні діти наступного навчального року. У міськраді кажуть, що хлопців буде переведено в інтернати № 2 і 3, де для бажаючих організують українські класи. Натомість батьки стверджують, що їм пропонують перейти в інтернат № 4, який є спеціалізованим закладом для дітей, що відстають у розумовому розвитку.

«У нас же повністю українське навчання. Сім’я наша — російськомовна, а онук вільно розмовляє українською. Якщо його зараз перевести в російську школу, це буде для нього психологічна травма», — сказала Раїса Шишко, бабуся одного з п’ятикласників.

В інтернаті №7 навчалися діти з малозабезпечених і багатодітних сімей. Чотириразове харчування коштувало батькам 300 грн на місяць. Педагоги займалися з учнями до 19.00. Деякі школярі залишалися на ночівлю. Зараз батьки побоюються, що більше ніде в місті не знайдуть подібних умов.

Водночас, міськрада затвердила розроблену Севастопольською міською державною адміністрацією (СМДА) реґіональну програму розвитку російської мови й російської культури на 2012­—2016 рр. Наталія Дацюк, начальник Управління культури й туризму СМДА, представляючи на засіданні сесії проект програми, повідомила, що основною її метою є підтримка розвитку та функціонування російської мови в усіх сферах міста, збереження культурно-історичної спадщини, патріотичне виховання молоді. За її словами, «фінансування програми становитиме не менш як 1 млн грн».

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply