Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Зеленський відповів на позбавлення депутатів мандатів

Автор:

|

Грудень 28, 2022

|

Рубрика:

Зеленський відповів на позбавлення депутатів мандатів
Володимир Зеленський

Володимир Зеленський звернувся до Руслана Стефанчука, голови ВРУ, з проханням розглянути петицію позбавлення мандатів депутатів від Опозиційної платформи — За життя» (ОПЗЖ). Відповідну петицію подав народний депутат Олексій Гончаренко. Він наголосив, що після повномасштабного вторгнення Російської Федерації представники ОПЗЖ або втекли за кордон, або ніяк не проявляли себе в допомозі Україні. До того ж раніше вони активно пропагували «рускій мір», не раз відвідували Москву та зустрічалися з представниками російської влади.
У своїй відповіді президент зазначив, що вже звернувся до голови ВРУ з проханням опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати про результати розгляду автора звернення.
Як повідомляв «Міст», Верховна Рада дочасно забрала мандати в депутатів.

Юрій Братюк, Zaxid.net

Пряма мова
Тарас Чорновіл, політичний експерт:
— Зеленському подали петицію про позбавлення депутатських мандатів представників у парламенті від забороненої партії ОПЗЖ, яка миттєво набрала необхідну кількість голосів. На неї він мав відповісти і провладні медіа написали, що відповів. Насправді ж, ні. Ба більше, його так звана відповідь містить ознаки кримінальний дій у частині відмови відповісти на арґументований запит або ж завідомо неправдивої відповіді. «Відповідь Зеленського полягала в тому, що він «відфутболив» петицію до спікера Стефанчука. Але в офіційному документі на сайті президента висить не якась повна відповідь від Стефанчука, а лише відписка від Зеленського. А Стефанчук або сам десь і якось оприлюднить свою відповідь, або просто передасть її автору петиції чи й узагалі проігнорує. А більше 30 тис. громадян, які її підписали та є фактично співавторами, відповіді не отримають. Це було б прийнятно лише у випадку, якби питання, порушене в петиції, виходили за межі конституційних повноважень президента, про що, крім доручення іншим гілкам влади, він мав вказати у відповіді. Але питання позбавлення мандатів висуванців забороненої (неіснуючої) партії є виключним повноваженням саме гаранта Конституції. Він зобов’язаний оголосити власну правову позицію та, за потреби, звернутися до Конституційного суду. У Зеленського була можливість зманіпулювати Конституцією, але він навіть цього не зробив, а просто відмовився розглядати питання, скинувши його на посадовця й парламент, які не мають права на це.

About Author

Meest-Online