Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Зеленський переплутав акції протесту з державним переворотом

Автор:

|

Грудень 13, 2021

|

Рубрика:

Зеленський переплутав акції протесту з державним переворотом
Президент Зеленський

На пресмарафоні 26 листопада Володимир Зеленський заявив про підготовку державного перевороту в Україні 1-2 грудня. За його словами, розвідка отримала аудіозапис, де представники України з представниками Російської Федерації (РФ) обговорюють участь у держперевороті Ріната Ахметова, найбагатшої людини України. Насправді ж ішлося про акції протесту українців, невдоволених політикою та діяльністю президента України.

2 тис. «путчистів»
Олександр Корнієнко, перший заступник голови Верховної Ради України (ВРУ), лякав, що 1 грудня готують «підвози» людей до парламенту. Начебто їх збирають у реґіонах і везуть до Києва. Депутат поділився «інформацію», що всім, хто виявив бажання брати участь у «перевороті» «будуть виплачувати по 1 тис. грн».
І люди справді зібралися на Майдані Незалежності, але не за гроші, а щоб висловити свою громадянську позицію.
Мітинґ був присвячений подіям 1 грудня 2013 року. Люди прийшли до стели Незалежності, організатори встановили сцену та звукову апаратуру. Зі сцени виступали громадські активісти, учасники Революції гідності, організатори. Станом на 19.00 у середу на Майдані та Хрещатику зібралися близько 2 тис. людей. За правопорядком наглядала поліція та Національна гвардія (НГУ). Офіційно їх було понад 4,5 тис. У зв’язку зі заходами правоохоронці частково перекрили урядовий квартал. На перетині Інститутської та Садової вулиць кордон поліції пускав людей, лише оглянувши особисті речі. До вул. Банкової прохід був відкритий. На акцію прийшли й люди з окупованого Луганська, які побували у катівнях бойовиків. Були також і кримці.

Спікери слів не добирали
Зі сцени до присутніх звернувся Олександр Турчинов, керівник центрального штабу партії «Європейська солідарність» (ЄС). Він заявив, що підсумком трьох років правління президента Зеленського стала бездарна і тотально корумпована системи влади, але угодовство в зовнішній політиці та спроба домовитися з країною-аґресором зустрінуть рішучий опір українців.
За словами політика, який очолював Україну в найважчі місяці 2014 року, після втечі президента-злочинця Януковича, саме таємні домовленості з Путіним у час війни і є тим самим державним переворотом, про який так багато говорив на пресконференції президент. «Українці на передовій сьогодні тримають безпеку держави. Справжні патріоти сьогодні є тим щитом, через який не переступить Путін. Це ніяк не може зрозуміти Зеленський», — зазначив він.
З поміж іншого п. Турчинов нагадав про практику керування монобільшістю в парламенті шляхом роздачі зарплатні в конвертах, що, на його думку, є свідченням деградації українського парламентаризму на теперішньому етапі. «Ніколи в парламенті не було стільки брудного чорного «бабла», як зараз. Монобільшість голосує за «бабло» і приймає закони, які не дають нормально жити українцям», — заявив він, нагадавши, що нещодавно ВРУ прийняла «ресурсний» закон, за яким в умовах пандемії коронавірусу, економічної кризи, яку Зе-влада сама ж створює, для українців підвищать податки.
З огляду на поточну ситуацію та ту велику кількість скандалів, в якій загрузла чинна влада, політик закликав до її негайного перезавантаження й об’єднання демократичних сил. «Саме тому треба визначитися, що робити з цією владою. І почати треба з дочасного припинення повноважень парламенту й обрання нової ВРУ. Ми це будемо робити відповідно до Конституції, українських законів і права», — анонсував він.
За словами керівника штабу ЄС, для того, щоб навести лад у рідній країні та захистити її, необхідне головне — єднання нації. «Почати шлях до цього єднання ми повинні, продемонструвавши єдність опозиційних демократичних і патріотичних сил. Прийшов час створення координаційної ради об’єднаної опозиції», — наголосив він.
Журналіст Юрій Бутусов пообіцяв подати на Володимира Зеленського до суду. А Юрій Гудименко, голова політичної партії «Демократична сокира», заявив про вимогу щодо перевиборів до ВРУ, яка забезпечила б формування державницької коаліції, а також додав вимогу щодо відставки президента.
Учасники акції підписали меморандум, до якого, крім «Руху опору капітуляції» та «Демократичної сокири», долучилися й парламентські фракції. Мітинґарі пообіцяли стежити за ситуацією та стояти на тому, щоб російські аґенти були звільнені.

Не лише словом, а й ділом
Після цього активісти рушили до Офісу президента (ОПУ) та ВРУ. Вони закидали стіни будівлі ОПУ монетками та пішли організованою колоною вул. Лютеранською до будівлі парламенту, куди їх невдовзі пропустили правоохоронці.
Там Юрій Гудименко виступив зі закликами вимагати відставки Володимира Зеленського й Андрія Єрмака, голови ОПУ. Серед гасел учасників політичної акції кричали «Єрмака — в Сибір!». Учасники акції пояснили суть своїх дій — зібрати кошти для квитків до Ростова Єрмаку та Зеленському. За задумом організаторів акції, монетки також є метафоричною відповіддю на закиди президента, що в Україні планували «проплачений державний переворот».
Акції протесту відбулися без порушень правопорядку. Про це заявили у Національній поліції України. За безпеку громадян подбали працівники всіх структурних підрозділів, у т. ч. поліція діалогу, кінологи, вибухотехніки, працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій, військовослужбовці НГУ. Поліція посилено забезпечувала правопорядок у центральній частині міста.
Ігор Лапін, співкоординатор «Руху опору капітуляції», також розповів про те, як минула акція протесту. Він зазначив, що жодних провокацій не було. «Все дуже мирно, громадяни самі контролюють порядок. Поліція нас не провокувала і ми спокійно пройшли через вул. Банкову», — поділився він.
Також активіст розповів про вимоги протестувальників. «Ми не збиралися влаштовувати на Банковій метушню на догоду Зеленському та Путіну. Ми не хотіли цього робити. Що стосується наших вимог. Передусім ми всі повинні зрозуміти, що люди, щодо яких є кримінальні провадження, або які можуть бути причетними до карних проваджень, щонайменше на період прозорого розслідування мають бути відсторонені. Єрмак, Демченко, Смірнов, Татаров — кожен із них має своє якесь провадження або підозрюється в тих чи інших діях. Це — програма мінімум. Що є стосується програми максимум, ми б хотіли пояснити президенту Зеленському, що ніякої капітуляції в Україні не буде. Якщо він хоче поговорити з Путіним без наших західних партнерів, то чому потім дивується, що західні партнери також говорять без України про «Північний потік-2» тощо. Тобто, це зрада національних інтересів України», — наголосив він.
Варто зазначити, що з легкої президентської руки акцію назвали «державним переворотом». Самі ж організатори протесту заявили, що — вони проти державного перевороту, позаяк це буде на руку Кремлю. Також активісти наголосили, що ця акція була мирною. Наступну запланували на 12 грудня. Й оскільки «перевороту» не сталося, користувачі соціальних мереж активно глузували зі заяви президента Зеленського й назвали її «абсурдом», а також опублікували багато мемів.
Як повідомляв «Міст», щорічне послання Зеленського парламенту — суцільна демагогія.

Євген Клен

Коментар експерта
Олексій Гончаренко, народний депутат України:
— Важко збагнути, на яку реакцію розраховував Володимир Зеленський, оголошуючи на своєму останньому пресмарафоні про можливий державний переворот за участі російських сил і ймовірну залученість до нього Ріната Ахметова. Але те, що вони сколихнули світ — факт. Цю новину процитували не лише ряд світових засобів масової інформації (ЗМІ). Своє занепокоєння такими повідомленнями висловив навіть американський президент і зробив власну гучну заяву: готовий провести розмову зі Зеленським і Путіним, можливо, навіть у тристоронньому форматі. Важливість цієї новини для нас важко переоцінити й ось чому.
«Нормандський формат» фактично мертвий. Тому найближчим часом навряд чи варто розраховувати на зустріч і його відновлення. Причин кілька. Перша — гоп-дипломатія Кремля. Міністр закордонних справ РФ Лавров нещодавно «злив» закрите листування зі своїми французьким і німецьким колегою щодо «Нормандського формату». Це не просто порушення найбазовіших принципів дипломатії, це прямий виклик, заява про те, що ні на які поступки Москва йти не готова. Друга — відхід із посади Анґели Меркель, яка була основним драйвером перемовних процесів у «Нормандському форматі». Можливо, Кремль розраховував на більш поступливе ставлення до нього Олафа Шульца, але цього сподіватися марно.
Тож заяви Джо Байдена про готовність обговорити тристоронню зустріч з президентами України та РФ виглядає як подарунок долі. Залучити США до перемовин щодо російсько-української війни стало б неймовірним успіхом. Адже США — єдина країна, якої Путін реально боїться. Всі сили української дипломатії зараз мали б бути кинуті на те, щоб скористатися словами п. Байдена і залучити до перемовин Вашинґтон. Але є одне але. Ключовою проблемою стала заява п. Зеленського, на яку відреагував президент США. На Заході дуже серйозно поставилися до новин про можливий державний переворот в Україні. А тепер уявіть їхню реакцію, коли це виявилося просто пшиком, необдумано озвученим Зеленським? Або обдумано озвученим, але для одного конкретного адресата-бізнесмена, а не для світових лідерів і ЗМІ.

About Author

Meest-Online