Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Зеленський обговорив із Шольцем гарантії захисту України

Автор:

|

Лютий 16, 2022

|

Рубрика:

Зеленський обговорив із Шольцем гарантії захисту України
Олаф Шольц і Володимир Зеленський

Володимир Зеленський обговорив із канцлером Німеччини Олафом Шольцом безпекові процеси та процес мирних перемовин щодо врегулювання військової напруженості на Донбасі. «Питання безпекових викликів і мирного процесу було головною темою наших перемовин. Саме в Україні сьогодні вирішується майбутнє архітектури європейської безпеки, частиною якої є наша держава. Ми говорили про ключові підходи до цього дуже важливого процесу, про необхідність закладення в цю архітектуру конкретних юридичних гарантій, здатних захистити державу Україна», — поінформував президент України.
Він запевнив, що Україна та Німеччина поділяє спільне бачення, що ескалація на українсько-російському кордоні становить «безпрецедентний виклик» для Європи та світу. «Тому позиція наших партнерів, а також конкретні дії з підтримки України, зміцнення стійкості та обороноздатності нашої держави є виграшною для усього реґіону, для Європейського Союзу загалом», — заявив він.
Український лідер наголосив, що Україна є форпостом демократії в реґіоні і безпека в Європі без неї неможлива. Тому державі необхідна безпекова, економічна й енергетична безпека. Він також знову висловив сподівання на швидкий саміт «нормандської четвірки» на рівні керівників країн.
Після цього Олаф Шольц полетів Москви, де спілкувався з Путіним. На пресконференції після зустрічі Путін заявив, що зробить все, що потрібно, щоб вирішити проблеми Донбасу. Коли ж Олафа Шольца, запитали про введення свого часу військ НАТО в Югославію, він відповів, що це було зроблено під загрозою геноциду. Натомість Путін заявив, що те, що сьогодні відбувається на Донбасі, також «геноцид»
Як повідомляв «Міст», Макрон вирішив стати головним миротворцем для України.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply