Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Зеленський намагався вплинути на виборців в інтерв’ю «обраним»

Автор:

|

Жовтень 28, 2020

|

Рубрика:

Зеленський намагався вплинути на виборців в інтерв’ю «обраним»
Володимир Зеленський.

Глава держави вперто порушував закон забороненою для нього агітацією за його партію.

Приголомшує
Володимир Зеленський передусім пояснив 22 жовтня в інтерв’ю чотирьом олігархічним телеканалам — «1+1» (власник — Ігор Коломойський), ICTV (власник — Віктор Пінчук), «Україна» (власник — Рінат Ахметов) та «Інтер» (власник — Дмитро Фірташ), що локдаун (тобто суворий карантин) можуть запровадити «за умови 15 тис.» (щодня інфікованих коронавірусом. — Авт.). Але, водночас, попередив: «Ми не можемо перепрофілювати всю медичну систему під хворих на Covid-19. Просто не можуть мільйони лікарів раптом з’явитися в Україні».

Президент також визнав, що спрямовані на боротьбу з коронавірусом кошти повернули на прокладання доріг. «Життя продовжується, треба відновлювати життя і будувати країну, це дуже важливо», — пояснив він. На що Олексій Голобуцький, заступник директора української Аґенції моделювання ситуацій, зауважив: «На початок пандемії гроші у держави були, їх було цілком досить, щоб не допустити розвалу економіки та соціальної інфраструктури внаслідок карантину та загрози локдауну. Спустив гроші невідомо на що, бо якість доріг ми бачимо і самі, і в щоденних відео від водіїв, і в громадських і депутатських розслідуваннях».
Український лідер також визнав: «Київ поки що не може відмовитися від грошей Міжнародного валютного фонду. Ми не можемо жити без західних грошей. У нас був перший транш, ми все виконали для другого (він мав надійти ще у вересні, але так і не надійшов. — Авт.), але в Україні є люди, які лобіюють, щоб нам завадити». Однак, їхні прізвища президент не назвав.
Попри це, п. Зеленський пообіцяв: «Наступного року запрацює «Програма 75+». Люди, котрим понад 75 років, будуть отримувати більше (пенсії. — Авт.)». Та навряд чи сам президент вірить у це. Бо у відповідь на репліку тележурналіста, мовляв, «прем’єр каже, що за 15 років українцям не варто розраховувати на пенсію в достатньому розмірі, проте в президента вона залишиться», глава держави пообіцяв: «Я відмовлюся від президентської пенсії. Якщо людям, вибачте, нема буде чого їсти, навіщо мені такі пенсії».
Довелося тележурналісту зауважити: «Однієї вашої пенсії не вистачить, щоб їх нагодувати». Можливо, що саме цей діалог коментувала Юлія Мендель, речниця глави держави, коли написала у Facebook: «Раз по раз у Президента виникають емоції, і нові розповіді дедалі більше приголомшують тележурналістів».

«Був уже досвід»
Володимир Зеленський також пояснив в інтерв’ю телеканалам, що вважає створення вільної економічної зони на Донбасі «важливим елементом для закінчення війни». «У мене є відчуття, що прийдуть туди великі гроші, які зможуть зробити все, щоб Донбас зростав. І це буде великий вплив на людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях. Вони будуть бачити, що жити у вільній Україні краще», — припустив він.
Але Павло Кухта, заступник директора Київської школи економіки та колишній виконувач обов’язків міністра економіки України нагадав: «У нас уже був досвід вільних економічних зон — на початку 2000-х рр. Було шалене ухиляння від сплати податків. А на Донбасі був натуральний кримінальний офшор. Шкода від зон була вищою, ніж користь. На Донбасі була «чорна діра», адже саме олігархічні компанії мали платити більші податки, однак вони від цього ухилялися».
Із цим погодився економіст Олег Пендзин, котрий наголосив: «На території Донецької області була вже вільна економічна зона, яка, на жаль, не показала себе належним чином і завдала лише збитків, тому що на тій території реєструвалися спеціальні підприємства, які, користуючись пільгами, завозили величезну кількість імпортного товару без відповідного розмитнення. Є небезпека того, що на тій території буде створюватися український офшор. Тобто це достатньо небезпечна річ, яка призведе до того, що фінансові потоки, пов’язані з контрабандними товарами, товарами, які не мають 100-відсоткової легалізації в Україні, будуть проходити через цю територію».
А Богдан Петренко, заступник директора Інституту дослідження екстремізму занепокоївся: «Що ця вільна економічна зона на Донбасі передбачатиме, наприклад, у політичному плані? Хто здійснюватиме управління зоною? Тобто, чи не є це завуальованим особливим статусом Донбасу, проти якого виступає більшість українців. І який після голосування можна закріпити в Конституції України як «особливий статус Донбасу — вільна економічна зона».

«Скільки треба»
Коли ж п. Мендель анонсувала вранці 22 жовтня, що телеканали транслюватимуть його інтерв’ю увечері, то запевнила, що воно було «відкрите». Але, по-перше, «чомусь» лише для чотирьох обраних ним саме олігархічних телеканалів. Вона також стверджувала, що Зеленський був в інтерв’ю «щирим до останньої краплі». Але, водночас, спростувала себе, визнавши, що він сказав лише стільки, скільки треба. А кому таке потрібне? Крім нього, навряд чи ще комусь іще.
Приміром, коли під час інтерв’ю Зеленського у нього поцікавилися, що буде робити з відповідями співгромадян у день голосування на виборах на своє запитання «Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених «Будапештським меморандумом», для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?», то він відповів: «Я вам не скажу». І заперечив таким чином свою обіцянку своїм співгромадянам: «Буде так, як вирішиш ти».
Тож, виходить, президент лише імітував, що радиться зі співгромадянами своїми запитаннями. Політолог Віктор Таран пояснив: «Демонстрував виборцям, що він і його політична сила єдині, і не лише реально дбають про український народ, а й цікавляться його думкою».
Але сподобатися співгромадянам, аби ті підтримали на виборах пропрезидентську партію «Слуга народу» (СН), глава держави намагався не лише запитаннями співгромадянам. Були ще й послання Верховній Раді України (ВРУ) з парламентської трибуни 20 жовтня, про яке писав тижневик «Міст» минулого тижня, й інтерв’ю 22-го.
Про його промову у ВРУ депутат парламентської фракції «Голос» Андрій Осадчук розповів: «Це була звичайна піар-агітаційна кампанія до місцевих виборів — не більше. Стратегії розвитку України там не було».
А Сергій Руденко, оглядач Deutsche Welle, констатував: «Зеленський уникнув неприємних тем — про корупцію в його найближчому оточенні, про повний провал боротьби влади з коронавірусом і про проблеми в українській економіці. Цифри та факти, які він використав, м’яко кажучи, не зовсім відповідають дійсності. Це послання президента Зеленського Раді стало тріумфом популізму. Зрозуміло, що глава держави хоче й надалі подобатися своєму виборцю. Очевидно, саме на нього, а не на парламент, і був розрахований спіч Зеленського. В останні дні перед місцевими виборами його партія СН намагається максимально мобілізувати свій електорат. Президент відкрито агітує за свою партію, що заборонено в Україні».
Із цією ж метою п. Зеленський розмовляв 22 жовтня лише з обраними журналістами, яких, вочевидь, попередили з Офісу президента, щоб уникали «відсебеньок». Натомість ті їхні колеги за фахом, котрих не запросили на інтерв’ю, зауважили у ньому фантазії глави держави.
Приміром, київський журнал «Новий час», цитуючи з інтерв’ю президента, що «на Донбасі тільки сліпий не бачить, що режим тиші, як би там не було, працює», додали: «За минулу добу в районі проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі терористи п’ять разів порушили домовленості про перемир’я».
У часописі також зауважили, що коли п. Зеленський назвав в інтерв’ю поверхневою людиною політика, котрий заявив, що в Україні запровадять суворий карантин, «як в Італії», то чи то забув, чи то вдавав, що не пам’ятає, що це була його ж заява.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply