Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Зеленський «будує країну своїх мрій». А як же інші?

Автор:

|

Травень 31, 2021

|

Рубрика:

Зеленський «будує країну своїх мрій». А як же інші?
Президент України зневажив українську вишиванку

Глава української держави, звітуючи про керівництво нею, відповідав ухильно на незручні запитання.

«Крил немає!»
Володимир Зеленський 20 травня ц. р. провів в ангарі авіабудівного державного підприємства «Антонов» свою «Пресконференцію за підсумками двох років роботи на посаді глави держави». Її в телерадіокомпанії Deutsche Welle розцінили як «ретельно режисовану».
Та й на київському телеканалі «1+1» натякнули на виданих журналістам при вході на пресконференцію бейджиках написом «Президент 2.0». Тобто «друга, покращена версія». А тлом позаду українського лідера був востаннє виготовлений в Україні 1994 року найбільший серійний вантажний літак у світі Ан-124 «Руслан».
А от обабіч президента стояли найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія» й Ан-178. «В цьому, мені здається, увесь зміст мого бачення України й того, що у нас відбувається. Ми повинні пам’ятати про минуле, розуміти те, в якому стані сьогодні знаходимося і що будемо робити — думати і будувати майбутнє. Будувати нашу незалежність, будувати нашу Україну. Питання не в тому, щоб добудувати літак «Мрія». Я б у ширшому сенсі говорив про це. Питання не тільки в літаку, а щоб побудувати країну мрій, підняти нашу країну дуже високо вгору, як піднімається «Антонов», і щоб вона була на висоті інших потужних, демократичних, цивілізованих країн», — пояснив він.
Валентин Кім, експерт із комунікації, прокоментував це так: «В одному приміщенні зібрали аж три літаки, два з них так і не були добудовані. Там є один, на якому написано «Надійні крила — Збройним силам України», однак, самих крил немає! Такий символізм був би доречним під час «нульової» пресконференції, коли Зеленський тільки входив до влади, але аж ніяк не під час третьої. Посеред каденції виступати на тлі недобудови — провал».

«Пріоритет № 1»
Та повернемося до «країни мрій» Зеленського, котрий уточнив: «Пріоритет № 1— будуємо країну без олігархів».
І перелічив критерії їхнього визначення: «Це вплив на медіа в тому чи іншому вигляді. Участь у політичному житті країни, вплив на депутатів, чиновників, міністрів, маючи партію, фінансуючи. І третє — це буде сума статків, сума активів. Вона також вплине. При об’єднанні цих трьох деталей автоматично людина потрапить у реєстр олігархів».
Але він відмовився назвати прізвища олігархів, проти яких Рада національної безпеки й оброни України запровадила санкції. А на запитання «Чи будуть вони щодо Ігоря Коломойського та Дмитра Фірташа?», відповів ухильно: «Побачите ще багато всього».
Натомість президент запевнив: «Від корупції очищуються вертикалі, вибудувані великим бізнесом. Ці вертикалі в кожній інституції, у кожному міністерстві, у парламенті, великий вплив цих людей. Ми почали закінчення цієї епохи і я точно її закінчу»,
І назвав «комплексом меншовартості» версію, що боротися з олігархами його змусили з Вашинґтону. Ще й дорікнув: «Нам завжди хочеться думати, що є якийсь великий дядько, який керує Україною. Так було. При мені так не буде».

«Не так просто»
У Deutsche Welle зауважили, що цього разу «обіцяти припинити війну до завершення своєї каденції Зеленський не став, сказавши, що «не все так просто». За його словами, 99 % залежить від Російської Федерації (РФ), тож простіше заморозити — в цьому «не буде зради, все буде нормально, ну, не вийшло, ну, прийде час».
Та все ж анонсував, що «буде пряма розмова» з Путіним. Бо, за його даними, «35 тис. (російських військових. — Авт.) — у Криму, на Донбасі — теж близько 35 тис., вздовж кордонів — 47-80 тис.».
Але глава держави вважає: «Традиційно такі зустрічі під час конфлікту відбуваються в місці конфлікту або на нейтральній території. Розпочали (з цього приводу. — Авт.) розмови між Офісом президента й РФ».
Натомість відповідаючи на запитання «Чи вважаєте можливим домовитись з Путіним?», спантеличив відповіддю «У нас з вами немає іншого шансу. Ми повинні припинити війну зараз, коли Путін — президент РФ. Я в це вірю». Але жодних арґументів при цьому не подав.
А коли у нього поцікавилися «Чи можете назвати Путіна вбивцею?», відповів: «Через ваше питання завтра сто людей можуть вбити на Донбасі. Якщо тими чи іншими словами, які ні до чого не призводять, будемо збільшувати можливість ескалації, я потім це собі не пробачу».
Водночас п. Зеленський запевнив: «Крім прямої розмови з президентом РФ, я бачу ще формат зі залученням США в цю дискусію. В якому форматі, поки що не готовий говорити». Він також остерігається, що зустріч президентів США та РФ «може становити для України певні ризики», а «одна з основних загроз — що Байден буде обговорювати з Путіним важливі для України питання за межами узгоджених із Києвом позицій». І визнав, що Німеччина та Франція «останнім часом трішки послаблюють свої позиції щодо РФ». Тож на телеканалі «1+1» констатували: «Чи не вперше за своєї каденції Зеленський відкрито припустився критики міжнародних партнерів».

«Зради не буде»?
А ще він насторожив заявою: «На всеукраїнський референдум має виноситися найголовніше питання. Вважаю, що це ситуація на Донбасі. У нас є кілька планів — А, В, С — щодо припинення війни, повернення наших тимчасово окупованих територій і людей. І я впевнений, що через деякий час ми представимо на розсуд суспільства референдум саме з такою тематикою. Це може бути один із планів, якщо не спрацюють інші».
Щоправда, на запитання «Чи буде референдум стосуватися можливої відмови України від окупованих РФ районів Донбасу або надання їм якихось особливих прав і повноважень?» відповів: «Стосовно референдуму я не готовий зараз говорити щодо Донбасу. В будь-якому випадку зради ніякої не буде. Я — гарант Конституції».
Але політичний оглядач Юрій Васильченко застеріг: «У громадян запитають, чи підтримують вони територіальну цілісність України, включно з тимчасово окупованими територіями Донбасу і Криму. У такому випадку результат голосування буде позитивним. Питання референдуму «зшиє» країну, як люблять висловлюватися спікери нинішньої влади. Що це дає? Розв’язує руки владі. Тобто, якщо зараз є проблема внесення змін до Конституції щодо особливого статусу Донбасу, то після референдуму на депутатів уже тиснутиме фактор волі народу».
А політолог Валентин Бушанський нагадав: «Зеленський, коли ще не був президентом, поділився в інтерв’ю такими планами: «Зустрінуся з Путіним, назву йому наші вимоги. Спитаю, чого він хоче? Десь на середині й зійдемось. А потім звернуся до народу — ось домовленість. Чи схвалюєте її?».

«Ймовірність причетності»
Стосовно вбивства в Україні 2016 року білоруського журналіста Павла Шеремета президент також спантеличив заявою: «Шеремет мав задавати запитання не мені, а іншому президенту (Петру Порошенку. — Авт.). Ймовірність причетності під час тієї каденції тих чи інших осіб, які могли би бути пов’язані з контррозвідкою, напевно, є».
Але це пролунало після того, як колишній білоруський спецпризначенець Ігор Макар дав свідчення українським слідчим про причетність до вбивства Шеремета білоруських спецслужб. Утім, п. Зеленський і про досі підозрюваних у справі про вбивство Шеремета — ветерана українсько-російської війни Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугар і дитячу лікарку та волонтерку Юлію Кузьменко — сказав, що «стовідсоткових доказів ще немає, вони невинні чи винні». Але пообіцяв: «Якщо їх засудили незаконно, то буду серйозно говорити з міністром (внутрішніх справ Арсеном Аваковим. — Авт.), чи може залишитися».
Глава держави також пообіцяв, що мінімальна зарплата в Україні зросте до кінця року до 6,5 тис. гривень. Але в київському часописі «Дзеркало тижня» нарахували 647 його обіцянок за два роки, враховуючи передвиборчі й програмні. Виконати вдалося лише 184 з них (28 %).
Ярослав Железняк, голова парламентської фракції «Голос», прокоментував: «Особисто для мене ця пресконференція була ніякою. Я думав, що він скаже: «Впродовж цього терміну я зроблю те й те, а за інший час каденції зроблю те й те». А слухати загальні фрази, які вже казали або голова Офісу президента Єрмак, або його радники, було не дуже цікаво».
Відтак Валентин Кім підсумував: «Зі спостережень під час прес-конференції й з урахуванням динаміки попередніх виступів, можна зробити висновок, що Зеленський перебуває у стані емоційного виснаження та стресу».
Натомість політолог Віктор Таран дійшов висновку, що Зеленський «починає будувати свій маленький авторитарний режим», адже в його манерах і жестах відчувалось прагнення не керувати країною, а царювати. Тому експерт остерігається: «Якщо вдасться, то двома президентськими термінами не обмежиться».
Як повідомляв «Міст», Володимир Зеленський розпочав війну з Віталієм Кличком.

Ігор Голод

Гоп-ля
Володимир Зеленський привітав українців із Днем вишиванки, опублікувавши у Twitter свою світлину з дружиною у вишиваних сорочках. Це фото викликало жваве обговорення і навіть обурення, адже сорочка президента дуже нагадувала російську косоворотку. Косоворотка — це російська народна вишита сорочка з косим коміром. Розріз у таких сорочках зроблений збоку, а не посередині, як у звиклих нам українських вишиванках. Переглянувши світлини косовороток у мережі справді можна легко зробити висновок, що президент України одягнув російську сорочку. «Це яскравий приклад гібридизму. З голови цього чоловіка, яскравого прикладу «совка», ніколи не вивітриться «раша», тому він собі зробив оцю «косоворотку». І манера крою цієї сорочки, цей комірець. Але це дуже класно, що він таким чином виказує свою неукраїнськість, вона для нього ніколи не може бути органічною. Це образ холопа, а не козака», — заявила Ірина Фаріон, мовознавця та депутатка Верховної Ради України VII-го скликання. «Так, в українській сорочці був присутній крій на бік, але навіть коли сорочку кроїли на бік, то орнамент все одно був посередині», — додала етнографиня Роксоляна Шимчук.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply