Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Зеленському запропонували боротися з бідністю

Автор:

|

Березень 23, 2021

|

Рубрика:

Зеленському запропонували боротися з бідністю
Володимир Зеленський і Дмитро Разумков

На нараді під головуванням Володимира Зеленського йому запропонували нову систему боротьби з бідністю, яка полягає у збільшенні робочих місць та підвищенні зарплатні. «Україна має стати країною, де зручно та затишно всім. Старше покоління має бути забезпечене гідними пенсіями. Ми маємо допомагати малозабезпеченим і соціально, і мотивувати до офіційного працевлаштування», — зазначив він.
На нараді йшлося про впровадження понять «домогосподарство» та «собівартість утримання господарства». У цьому аспекті розглядали модель повернення частини податків годувальнику. Також обговорювали збільшення кількості робочих місць шляхом лібералізації трудового законодавства та підвищення середньої заробітної плати.
Марина Лазебна, міністерка соціальної політики України, розробила систему накопичення пенсій, за якої не зростатиме дефіцит Пенсійного фонду. За її попередніми розрахунками, пенсії можна буде збільшити у 1,5-3 рази. Середня пенсія зросте з 3,5 тис до 7 тис. грн. Пенсійні кошти, накопичені за трудове життя, переходитимуть у спадщину. «Добре, якщо у людини нарешті з’явиться можливість мати альтернативні джерела отримання пенсійних виплат», — додала вона.
Наразі згідно з постановою «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», 1 березня провели індексацію пенсій. Як повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики, показник збільшення розміру пенсій, обчисленого від заробітної плати та страхового стажу кожного пенсіонера, затверджено на рівні 11 %. Показник враховує зростання цін за попередній рік та зростання середньої зарплати, з якої сплачено страхові внески. Тож пенсії зросли у 8 млн осіб. «Розмір пенсії підвищився в середньому на 308 грн. Мінімальний розмір підвищення встановили на рівні 100 грн», — зазначили урядовці. Мінімальна пенсійна виплата особам, котрі мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок і 35 років для чоловіків), підвищили до рівня 2,2 тис. грн.
За даними ЮНІСЕФ, понад 6 млн осіб в Україні можуть опинитися за межею бідності через соціально-економічну кризу, викликану пандемією Covid-19. Президент Зеленський критично відреагував на цю заяву. «250 доларів — це маленька зарплата, але не бідність», — вважає він.
Як повідомляв «Міст», президент України ніяк не порве з олігархом.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply