Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Зе-влада запідозрила Порошенка в «зраді»

Автор:

|

Січень 02, 2022

|

Рубрика:

Зе-влада запідозрила Порошенка в «зраді»
Петро Порошенко

Печерський районний суд Києва дозволив затримати колишнього президента України.

«Повірили» куму Путіна
17 грудня Іван Баканов, голова Служби безпеки України (СБУ), заявив, що в межах розслідування кримінальної справи Віктора Медведчука, депутата проросійської парламентської фракції «Опозиційна платформа — За життя» та кума президента Російської Федерації, якого підозрюють у державній зраді та сприянні терористичній організації незаконним постачанням вугілля з окупованої території, «будуть відпрацьовувати причетність» Петра Порошенка. Цього очікували в Україні відтоді, як журналісти-розслідувачі оприлюднили в травні записи розмов Медведчука з терористами та Кремлем 2014 року, в яких він запевняв, що вести перемовини з ними йому нібито доручив президент.
Того ж 17 грудня слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) намагалися вручити йому повістку про підозру в причетності до «справи Медведчука». Але експрезидент, як заявили в ДБР, проігнорував їх і поїхав у невідомому напрямку.
В очолюваній Порошенком партії «Європейська солідарність» наступного дня повідомили, що він вирушив у заплановане турне. Спершу — відвідати на запрошення Вселенського патріарха його резиденцію у Стамбулі. А 20-21 грудня — взяти на запрошення керівництва Сенату Польщі участь у міжнародній конференції в цій країні.
ДБР запевнило 20 грудня, що все ж вручило йому повідомлення про підозру. Але його, як розповів, адвокат п’ятого президента Ілля Новиков, засунули у хвіртку будинку Порошенка. А Кримінально-процесуальний кодекс цього не передбачає.
На своє запитання «Який сенс у тому, щоб колишньому президенту, який завідомо для них перебуває за кордоном, повідомляти про підозру за його відсутності?» Новиков відповів: «Їм потрібно донести до людей, які ще готові їх слухати, меседж, начебто Порошенко переховується за кордоном. Це відбувається саме зараз, адже вони розраховують, що під час новорічних свят суспільство не помітить чи не відреагує».
Адвокат також зауважив, що повідомлення підписала не генпрокурорка Ірина Венедиктова, яка екстрено пішла у відпустку, а її заступник. І висловив припущення: «Як ми розуміємо, всі вихідні в Офісі генпрокурора відбувалося чи то перетягування сірника, чи якийсь жереб — вирішували, хто стане тією людиною, яка підпише цю підозру. Абсолютно незаконну. Вона матиме найсерйозніші наслідки для того, хто її підписав».
Віктор Таран, керівник Центру політичних студій та аналітики «Ейдос», погодився: «Венедиктова «технічно» сплигнула у відпустку, відмовляючись підписувати цей «шедевр здорового глузду». Вона не має жодного бажання після падіння влади Зеленського ходити на допити та пояснювати, чому перевищила повноваження».

«Політтехнологічно це було»
А Анатолій Буліч, керівник Головного слідчого управління СБУ, запевнив, що «Порошенко на вимогу представників РФ організував підписання від імені України контрактів на постачання вугілля з непідконтрольних Україні територій». Проте Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи, зауважив: «В підозрі не наведено жодної арґументації на користь того, що метою Порошенка була державна зрада та сприяння тероризму, а не державницька позиція, спрямована на забезпечення України теплом та електроенергією».
Свою чергою, Ігор Головань, адвокат екглави держави, назвав це «свідченням абсолютної некомпетентності слідчих або вимушеності брехати через тиск із боку Офісу президента».
А політолог Ярослав Божко нагадав: «З юридичної точки зору будь-які суб’єкти господарювання восени 2014 року, коли відбувалася закупівля цього вугілля, не були де-факто за законом на окупованих територіях. Про те, що в нас ці території є окупованими, вперше в українському законодавстві з’явилося 2015 року. І це були українські юридичні особи, підприємства, зареєстровані в Україні». 
Тож Дмитро Разумков, колишній голова Верховної Ради України (ВРУ), зауважив: «Сьогодні купуємо російську електроенергію. Фінансується «Рособоронпром», який постачає озброєння на тимчасово окуповану територію. Щоб потім не сталося так, що ще якийсь великий посадовець за це не буде відповідати».
Але Володимир Фесенко, очільник Центру прикладних політичних досліджень «Пента», пояснив: «Після плівок Медведчука і зафіксованих на них розмов про оборудку з купівлею вугілля в Окремих районах Донецької й Луганської областей, ця справа неминуче мала з’явитися. Політтехнологічно це було в інтересах президентської команди».
Адже того ж 20 грудня Київський міжнародний інститут соціології повідомив, що 30,7 % опитаних громадян не проголосують на президентських виборах за Зеленського. Таким чином, він очолив антирейтинґ політиків, випередивши Порошенка, якому відмовили в довірі 29 % респондентів.
Того ж дня Центр соціальних і маркетингових досліджень SOCIS оприлюднив результати опитування, згідно з якими за очолювану Порошенком партію проголосувало б на виборах до ВРУ 12,3 % респондентів. А за партію соратників чинного президента, «Слугу народу», — 12,1 %.

«Певні лазівки»
Петро Порошенко запевнив 21 грудня: «Повернусь в Україну в першій половині січня. Але за своїм графіком, а не за графіком потужного сценариста відосиків п. Зеленського». А в Офісі генпрокурора повідомили 24 грудня журналісту інформаційної аґенції «Укрінформ»: «У Печерському районному суді Києва відбулося закрите засідання, під час якого слідчий суддя розглянув і погодив клопотання прокуратури про надання дозволу на затримання Порошенка для доправляння до суду, де вже має відбутися обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту з можливістю внесення застави у розмірі 1 млрд грн». Адвокат Новиков запевнив: «Достовірно лише знаємо те, що таке рішення не відбувалося в присутності адвокатів Порошенка».
Те, що правоохоронці надали привід оскаржити рішення суду, слугує приводом для припущення, що насправді йдеться не про арешт експрезидента, а, радше, про спробу його дискредитації. Чи ж не тому підозра йому написана безграмотно?
Зокрема, у ній стверджують, що «3 листопада 2021 року Президентом України Порошенком Петром Олексійовичем скликали засідання РНБО». Тоді як на той час президентом України був уже Володимир Зеленський.
А ще в підозрі Петру Олексійовичу інкримінують, що «створив угруповання, яке допомагало спецслужбам РФ працювати проти своєї країни». Але якщо сприяв їм боротися проти РФ, то заслуговує… нагороду.
Політолог Віталій Кулик дійшов такого висновку: «Будь-який суддя, який отримає цю підозру чи клопотання про арешт та заставу, якщо він притомний і у здоровому глузді, він відповідно має все це відкинути. Розуміючи політичне замовлення на певну категорію справ», прокурори залишають певні лазівки в документах, через які можна відіграти ситуацію. Чудово розуміємо, що Порошенка хочуть провести по тій же справі, що й Медведчука. Об’єднати ці дві історії, навіть політтехнологічно. Бачимо, де зараз Медведчук — він під домашнім арештом. Це не є величезні застави. Очевидно, що для Порошенка не буде 1 млрд грн застави й ніякого арешту, бо це буде нести перелік неґативів для чинної влади».
Володимир Фесенко погодився: «Знавці української правової і судової системи іронічно кажуть, що за теперішнім законодавством, і наявним станом судів і правоохоронних органів взагалі неможливо ув’язнити в Україні будь-яку впливову людину. Скоріше за все, Порошенка чекає довготривала процесуальна епопея, в найгіршому випадку — лише домашній арешт, і то навряд чи. І мета, мабуть, не в тому, щоб запроторити Порошенка за ґрати, а в тому, щоб дискредитувати його через справу про державну зраду, в якій він буде фігурувати спільно з Медведчуком. У цьому випадку процес важливіший за результат».

Неприпустимість переслідування
Політолог Тарас Березовець 26 грудня розповів: «Напередодні Зеленський провів відеоконференцію за участю більш ніж 20 конґресменів і сенаторів США, які представляють Республіканську та Демократичну партії. Американська сторона висловила занепокоєння початком політично вмотивованого переслідування опозиції. Про це повідомляє джерело, знайоме з перебігом перемовин. До Зеленського дипломатично донесли думку про неприпустимість шляху, обраного свого часу режимом Януковича. Окремо американська сторона висловила спільне двопартійне занепокоєння справою проти Порошенка».
Як повідомляв «Міст», Порошенка «причепили» до справи Медведчука про держраду.

Ігор Голод

До слова
Антимонопольний комітет України оштрафував на загальну суму 283 624 500 грн групу компаній — «Інтерстарч Україна», «Дніпровський КПК», «Інтеркорн» — пов’язані через кінцевого бенефіціарного власника — Петра Олексійовича Порошенка. Штраф призначили за два випадки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а саме: за зловживання монопольним становищем на загальнодержавному ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів.

Пряма мова
Микола Княжицький, народний депутат України:
— Талант Зеленського і «Слуг народу» з «Кварталом» полягає в тому, що вони в один день можуть звинуватити Порошенка у державній зраді й анонсувати показ проданого на пропаґандистський російський телеканал «Росія 1» свого серіалу «Свати» з антиукраїнськими акторами у головних ролях, дія якого відбувається у лукашенківській Білорусі. Геббельс міг лише мріяти про такі таланти пудрити мізки людям.

Блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви:
— Політично вмотивовані судові рішення — це прояв зла, яке розділяє Україну. Споконвіків зло безжалісно скеровує свої потуги проти людської солідарності, якої потребує добро, ослаблюючи тим самим окрему людину та цілий людський рід. Воно не втомлюється розділяти, щоб нав’язувати власне ярмо. В оточенні численних небезпек, сьогодні, як ніколи, нам потрібні злагоджені зусилля та віддана співпраця на благо рідного народу, здатність об’єднатися, щоб відстояти наше право на квітуче майбуття, а не поглиблювати розколи та непорозуміння.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply