Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Зе-влада просить українців не панікувати

Автор:

|

Січень 26, 2022

|

Рубрика:

Зе-влада просить українців не панікувати
Звернення президента Зеленського до нації

Напруження через можливий військовий напад Російської Федерації (РФ) на Україну зростає. Західні країни евакуюють сім’ї своїх дипломатів і перебудовують авіарейси в Україну, але теперішня українська влада запевняє, що причин для паніки немає. У понеділок, 24 січня, відбулося засідання Ради національної безпеки й оборони (РНБО) України, після якого чиновники вийшли до засобів масової інформації (ЗМІ) зі заявами про стабільну та контрольовану ситуацію у країні.
Президент Володимир Зеленський заявив, що «все під контролем, причин для паніки немає… знаємо про все, готові до всього, віримо у краще». Олексій Данилов, секретар РНБО, також попросив українців і ЗМІ знизити напругу та не розганяти паніку. «Ситуація абсолютно контрольована, для нас немає нічого нового у тому, що відбувається. Україна наша одна, ми її нікому віддавати не збираємось, і перемога обов’язково буде за нами. І в разі потреби ми всі станемо пліч-о-пліч для того, щоб захистити нашу країну», — запевнив він.
Чиновник наполягає, що влада не бачить жодних підстав для повномасштабного наступу на Україну з боку РФ, і «це неможливо зробити навіть фізично». «Те, що російські війська пересуваються територією РФ, — не новина, — наголосив він. — Без внутрішньої дестабілізації «росіянам тут робити нічого».
Олексій Резников, міністр оборони України, зазначив, що станом на 24 січня РФ не створила вздовж українських кордонів жодної ударної групи військ, що могло б свідчити про загрозу початку масштабного вторгнення. За його словами, «ризиковані сценарії є і можливі в майбутньому, але на сьогоднішній день такої загрози не існує. Урядовець також прокоментував слова Олександра Павлюка, командувача Об’єднаних сил на сході України, про можливий початок наступу 20 лютого. «Я не оцінюю такий сценарій високо. Коли військові коментують той чи інший сценарій, вони чесно кажуть, що військові прораховують усі можливі ризики та загрози, тому що вони зобов’язані це робити», — пояснив він.
Міністр наголосив, що станом на сьогодні фактаж за даними української розвідки та західних партнерів «приблизно схожий на ту саму ситуацію, яка була навесні минулого року». «Прошу не сіяти паніку, сприймати це спокійно, війну Москва розв’язала проти України 2014 року і почалася її шляхом окупації Криму», — резюмував він.
Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, заявив, що загроз функціонуванню національної економіки немає, крім інформаційного та дезінформаційного тиску, і також попросив не панікувати. «Крім інформаційного, особливо дезінформаційного, тиску, який може принести дестабілізацію в економіку, немає. На сьогодні маємо один із найвищих рівнів золотовалютних запасів, 30 млрд грн. і більше 100 млн USD на рахунках золотовалютних запасів, що дозволяє нам чітко спільно з Національним банком України керувати ситуацією та стабільністю валютного курсу на грошовому ринку. Курс долара зараз 28,3 грн/USD, тобто у валютному коридорі», — запевнив він.
Глава українського уряду додав, що бюджет-2021 був повністю виконаний, а доходи зросли на 206 млрд грн порівняно з 2020 роком. Щодо показника експорту-імпорту він повідомив, що зростання експорту товарів — на 38 %, зростання імпорту — на 33 %, а сальдо зовнішньої торгівлі товарами становить 3,6 млрд USD. Станом на 24 січня ц. р. на Єдиному казначейському рахунку загалом 55 млрд 115 млн грн, з них 19 485 — це гривні та 35 млрд 630 млн — валютний еквівалент. «Усі основні великі платежі, найімовірніше, відбудуться у вересні, до цього часу помісячне навантаження за зовнішніми виплатами абсолютно помірне», — додав п. Шмигаль.
Ростислав Шурма, заступник голови Офісу президента України поінформував, що ситуація в енергетиці «є абсолютно стабільною й абсолютно контрольованою» й Україна пройде опалювальний сезон без збоїв і відмикань споживачів. «Щодо вугілля… За останні два місяці запаси на складах у нашій країні збільшилися втричі. На сьогодні на складах теплових електростанцій і теплових електроцентралей є вже понад 800 тис. т вугілля та ще близько 280 тис. т вугілля розвантажують у наших портах», — сказав він.
За словами п. Шурми, більше десяти кораблів класу Panamax вже законтрактували і контрактна кампанія триває. «Ситуація з газом також абсолютно контрольована. Рівень запасів газу становить майже 12 млрд куб. м, що є середньостатистичним рівнем практично впродовж останніх десяти років роботи. Навіть наявних запасів у наших підземних сховищах достатньо для стійкого проведення та закінчення опалювального сезону, щоб задовольнити потреби всіх без винятку споживачів газу», — запевнив він.
Чиновник додав, що «ніякого вимкнення світла через відсутність електроенергії в системі чи дефіциту електроенергії не було і найближчого року не планують». Він наголосив, що всі знеструмлення, які були останнім часом, пов’язані «винятково з негодою, сильними вітрами, пошкодженням ліній електропередач».
«Щодо атомної енергетики. Наразі стабільно працюють 14 із 15 атомних блоків, що несуть навантаження близько 12,4 ГВт. Плануємо протягом найближчих десяти днів залежно від температурних режимів під’єднання 15-го блоку і взяти рекордне навантаження на 13 ГВт, чого ніколи не було. Система працює з достатньо великим резервом», — резюмував він.
Як повідомляв «Міст», РФ таємно звозить на Донбас пальне і бойову техніку.

Євген Клен

Пряма мова
Зорян Шкіряк, колишній радник Міністра внутрішніх справ України:
— Це засідання РНБО — жалюгідне видовище! Мені дуже прикро. Ми вкотре почули улюлюкання, що все добре, спокійно.

Ярослав Желєзняк, народний депутат України, колишній голова франції «Голос»:
— Видовище було жалюгідним. Просто потік безглуздя. Вийшли, сказали, що все добре, а потім з’являться заява міжнародних партнерів щодо проблем.

Олексій Кучеренко, колишній голова Запорізької обласної державної адміністрації та голова громадської організації «Спілка власників житла України»:
— Це все не витримує жодної критики, влада цілком втратила логіку державного управління.

Євген Тарнавський, редактор тижневика «Міст»:
— Зважаючи на постійну брехню Зе-влади, народу від таких слів стає ще тривожніше.

До слова
Верховна Рада України (ВРУ) підтримала проєкт постанови про звернення до міжнародних інституцій і парламентів іноземних держав щодо ості військового шантажу України з боку РФ. Відповідне звернення підтримали 282 народні депутати — всі фракції та групи, крім проросійської «Опозиційної платформи — За життя» кума Путіна Віктора Медведчука. Повна назва постанови — «Про звернення ВРУ до Організації Об’єднаних Націй (ООН), Європейського парламенту (ЄП), урядів і парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій стосовно неприйнятності військового шантажу відносно України з боку РФ, який вона здійснює з метою недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України». Народні депутати схвалили звернення ВРУ до міжнародних інституцій; визнали, що вимоги Москви до міжнародних партнерів щодо недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України, є порушенням цілої низки міжнародних договорів та принципів і норм міжнародного права; вирішили надіслати текст звернення до ООН, ЄП, урядів та парламентів іноземних держав і парламентських асамблей міжнародних організацій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply