Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Замах на терориста: кому вигідна смерть Ігоря Плотницького

Автор:

|

Серпень 11, 2016

|

Рубрика:

Замах на терориста: кому вигідна смерть Ігоря Плотницького
Ігор Плотницький

Ігор Плотницький

В окупованому російськими військами Луганську 6 серпня ц. р. струсонуло вибухом позашляховик головного в цьому українському місті колаборанта Ігоря Плотницького.

У важкому стані
Ігор Плотницький народився 1964 року в Кельменцях на Буковині. Але в 1982-1991 рр. служив у російському місті Пенза, в якому закінчив артилерійське інженерне училище. Після звільнення 1991-го з армії в званні майора працював у різних фірмах на посадах менеджера та заступника директора з комерційних питань, 1996-го створив приватне підприємство «ТФ Скарабей» із гуртово-роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами, а з 2004-го працював в інспекції у справах захисту прав споживачів.
А вже 2014-го він узяв активну участь в організованому російськими спецслужбами збройному путчі на теренах Луганщини і став першим командиром батальйону російських диверсантів і місцевих колабораціоністів «Зоря». У травні того ж року його призначили так званим міністром оборони проголошеної російськими окупантами й їхніми колаборантами «Луганської народної республіки» (ЛНР), а в серпні — її «главою».
Й ось 6 серпня ц. р. позашляховик головного місцевого терориста був підірваний у Луганську направленим фугасом, прикріпленим до придорожнього стовпа. У штабі бойовиків повідомили, що в результаті вибуху один із охоронців «глави» ЛНР загинув, ще двоє були поранені, натомість його самого доправили в реанімацію у важкому стані.
Російська інформаційна агенція «Інтерфакс» розповіла з посиланням на джерело в лікарні, що у п. Плотницького — мінно-осколкові поранення. Зокрема — голови, печінки та селезінки. А Костянтин Книрик, керівник сепаратистського інтернет-ресурсу News Front, уточнив: «За даними медиків, у Плотницького діагностований опік грудей, ураження рогівки, але зір не втрачено, неглибокі поранення на чолі, осколкове в передпліччя, осколкові поранення від скла автомобіля, а також сильна гіпертонія».
8 серпня Лариса Айрапетян, «міністр охорони здоров’я» ЛНР, стверджувала, що поранення п. Плотницького нібито не критичні, відтак начебто не загрожують життю та здоров’ю. Однак російські засоби масової інформації (ЗМІ) спростували з посиланням на своє джерело в лікарні в Луганську те, що «главу» ЛНР уже буцімто виписали звідтіля, й уточнили, що той «перебуває в стабільному, але важкому стані».

«Винятково силовий варіант»
На одному з інформаційних ресурсів ЛНР опублікували звернення Ігоря Плотницького, в якому відповідальність за замах на нього було покладено на «пособників українських та американських спецслужб». Натомість у «прокуратурі» ЛНР оголосили: «Основна версія — дії української диверсійно-розвідувальної групи».
Однак українські ЗМІ, переповідаючи це повідомлення, принагідно нагадали про те, що в окупованих росіянами районах Донецької та Луганської областей доволі часто знищували колабораціоністів або їхні колеги-конкуренти, або надіслані з Москви куратори — аби запобігти навіть відносній незалежності цих зрадників.
Зокрема, 16 березня ц. р. був знайдений застреленим Дмитро Каргаєв, радник головного луганського терориста. А 6 серпня Юрій Першиков, радник так званого міністра інформації ЛНР, визнав, що «останні два тижні активно обговорювався конфлікт між Ігорем Плотницьким і Леонідом Пасічником «міністером державної безпеки» ЛНР».
До слова, 18 липня Дмитро Снєгирьов, громадський активіст із Луганська, попередив, що пов’язане з перерозподілом фінансових потоків і каналів постачання контрабандного палива з території Російської Федерації (РФ) протистояння між п. Плотницьким і п. Пасічником досягло апогею, позаяк, за його словами, «наразі «Міністерство держбезпеки» ЛНР розглядає винятково силовий варіант вирішення проблеми — фізична ліквідація лідера протиборчої сторони».
Як поінформували п. Снєгирьова його джерела в Луганську, російські куратори наказали посилити режим охорони Ігоря Плотницького. Причому приставили до нього бійців загону спеціального призначення «Заслон» російської Служби зовнішньої розвідки, котрим заборонили спілкування з місцевими «правоохоронцями», кістяк яких складається з колишніх співробітників Міністерства внутрішніх справ й Служби безпеки України (СБУ), котрі перейшли на бік окупантів.
«Відсутність машин супроводу на місці замаху свідчить про те, що він фактично імітований самим Плотницьким. Радше, російські куратори реалізували луганський варіант турецьких подій. Тобто, замах на Плотницького буде використано для подальшого усунення з політичної арени лідера і Пасічника, й інших політичних і військових супротивників. Замах на Плотницького треба розглядати як один із елементів війни за контроль над контрабандою паливно-мастильних матеріалів, яка від декларативних заяв перейшла у фазу збройного протистояння. Найближчим часом ми побачимо продовження цієї війни у вигляді так званих відплатних акцій», — зауважив п. Снєгирьов.

«Боротьба за владу»
Олександр Мотузяник, речник Адміністрації Президента України, офіційно заявив: «Україна непричетна до цього замаху. Замах пов’язаний із внутрішньою боротьбою за владу в ЛНР. З Ігорем Плотницьким конфліктували такі відомі польові командири, як Олексій Мозговий, Павло Дрьомов, Олександр Бєднов. Ворогували з Плотницьким і лідери підрозділу націоналістів «Русич», і витіснені козачі формування отамана Миколи Козіцина окремої бригади особливого призначення «Одеса». Всі ці підрозділи могли мати своїх саперів».
Своєю чергою,  Юрій Тандіт, радник голови СБУ, прокоментував замах на сепаратистського лідера так: «Можу сказати, що це лише підтвердження того, що там (на окупованій росіянами території Донбасу. — Ред.) постійно все неспокійно, йде боротьба за владу, грошові потоки, і вони ділять між собою ці канали».
Водночас Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони (МО) України, заявив: «За нашими оцінками, по-перше, на території ЛНР справді йде боротьба за розподіл фінансових потоків, за владу. А по-друге, почалася реальна передвиборча кампанія до місцевих «виборів» у цій терористичній організації. За даними військової розвідки, десь наприкінці липня ц. р. група кандидатів на посаду «глави» держави побувала в Москві, де з ними проводили співбесіди та кастинг».
А от політолог Тарас Березовець вважає: «Плотницький став небезпечним свідком розв’язаної Путіним війни на Донбасі. У той же час, за два роки він істотно фінансово обважнів і обріс численними бізнесом, відібраним у місцевих бізнесменів. З таким багажем війна Плотницькому та його оточенню стала не потрібна. Відкрита війна. Бойовики так званої ЛНР стали відкрито саботувати накази російського командування, почастішали випадки вбивств кадрових військових РФ місцевими бойовиками. Замах на його вбивство може бути пов’язаний із планами загострення військової ситуації на Донбасі найближчим часом. Плотницький явно опирався такому розвитку подій. І тому став на чиємусь шляху».

«Подібне до постановки»
Опозиційна московська «Новая газета» повідомила з приводу замаху на п. Плотницького, що «Росія планує змінити сепаратистське керівництво маріонеткових «народних республік», прилаштувавши на посади в них українських політиків із оточення Януковича, можливо, як тактичний хід у напрямку прискорення врегулювання з Києвом».
Однак Бачо Корчилава, колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні, дійшов такого висновку: «Історія з Плотницьким подібна до постановки. Її добре можуть розіграти в питанні зриву мінських перемовин». Із цим погодився політичний оглядач Дмитро Тузов, котрий вважає: «Показовий підрив Плотницького, котрий перебував під цілодобовою охороною і захистом Кремля, може свідчити не лише про «зачистку» лідерів бойовиків, а й про підготовку до ескалації та загострення ситуації на Донбасі й організацію зриву будь-яких розмов про мирний процес».
Цей висновок не забарився підтвердити Олександр Захарченко, «глава» ще однієї проголошеної російськими окупантами й їхніми колаборантами «республіки» — донецької. «Ми віддали розпорядження, в яких чітко зазначено, що ми терпіти цього далі не будемо. Й якщо українці думають, що вони в змозі дозволити собі такі замахи, які було здійснено стосовно Ігоря Плотницького — наші дії будуть адекватні. У нас також є союзники, прихильники у Києві й інших містах України, і ми в змозі таке ж зробити там», — пригрозив він.
9 серпня в ГУР МО України повідомили, що бойовики ЛНР і справді «активізувалися зв’язку зі замахом на Ігоря Плотницького та готують контрдиверсійні заходи». За даними розвідки, «їхня підготовка проводиться силами 2-го армійського корпусу Збройних сил РФ, які приведені до вищого ступеня бойової готовності». Тож, як бачимо, замах на п. Плотницького надто вже нагадує підпал рейхстага нацистами.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply