Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Закон про наклеп відкликали

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

Закон про наклеп відкликали

Віталій Журавський спасував перед тиском громадськості

Депутат від Партії реґіонів (ПР) Віталій Журавський (на фото) вирішив відкликати свій законопроект про наклеп. Він зареєстрував проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України (ВРУ) стосовно ухвалення в першому читанні проекту Закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію людини». «Зваживши всі обставини й виходячи з державних інтересів, я вирішив відкликати свій законопроект. Розумію, що напередодні виборів до ВРУ будь-яка ініціатива буде сприйматися щонайменше із побоюванням і недовірою», — пояснив нардеп.

«Реґіонал» додав, що сподівається на підтримку цієї постанови з боку парламенту. За словами депутата, він не змінить своєї політичної позиції й надалі обстоюватиме необхідність посилення відповідальності за наклеп. «Я вирішив сьогодні зняти це питання юридично, але не політично. Я залишаюся на тих же політичних позиціях і з тими ж переконаннями: у суспільстві давно назріла необхідність посилення відповідальності за посягання на честь і гідність кожної людини, а не лише політика», — уточнив парламентарій.

Пан Журавський нагадав, що днями відвідав засідання Міжвідомчої робочої групи «Відкрита розмова», де мав нагоду обговорити свою ініціативу з представниками мас-медіа та журналістських організацій. «Після виборів я маю намір організувати серію «круглих столів», у яких візьмуть участь журналісти, правозахисники та науковці. Після широкого обговорення й вироблення спільного бачення майбутнього законопроекту я планую подати його на розгляд парламенту», — зазначив політик.

Нагадаємо, що 25 вересня в Інтернеті стартувала акція протесту проти «реґіонального» законопроекту про наклеп, який ВРУ прийняла в першому читанні. Парламент узяв за основу законопроект, який установлює карну відповідальність за наклеп, 18 вересня. У відповідь провідні засоби масової інформації України та світова громадськість виступили з протестом проти ухвалення цього документа.

Навіть президент України назвав прийняття в першому читанні закону, що встановлює карну відповідальність за наклеп, помилкою. «Ви ж розумієте, що Журавський невипадково так вирішив (щодо відкликання законопроекту про наклеп. — Ред.), тому що він почув і мою точку зору, і точку зору своїх однопартійців. Він хоче виправити помилку, яку зробив особисто. А щодо парламенту, можливо, коли голосували, вони (депутати) не до кінця зрозуміли цей зміст», — сказав Віктор Янукович журналістам у Нью-Йорку.

За словами глави української держави, влада уважно ставиться до тих законопроектів, які стосуються виконання Україною зобов’язань перед Радою Європи. «Ми повинні в Україні застосовувати європейські стандарти в усіх напрямках», — підсумував п. Янукович.

Раніше Юрій Мірошниченко, представник президента в парламенті, заявляв, що може відповідати за точку зору Віктора Януковича щодо закону про наклеп: він виступає за те, щоби закон не був проголосований у другому читанні.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply