Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Юля вже у в’язниці

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

Юля вже  у в’язниці

Приблизно о 5-й годині ранку 30 грудня Юлію Тимо­шенко етапу­вали з Київського слідчого ізолятора (СІЗО) у Качанівську колонію № 54 в Харківській області. Колишнього прем’єр-міністра України перевозили в інвалідному візку, бо самостійно пересуватися вона не спроможна.

Близько 9.00 Сергій Власенко, депутат Верховної Ради України від фракції «БЮТ-Бать­ківщина» й захисник екс-прем’єра, зайшов на територію СІЗО, аби дізнатися, де перебуває його підзахисна, але не отримав стосовно цього жодної інформації.

У Державній пенітенціарній службі України повідомили, що перед виїздом пані Тимошенко оглянули лікарі, які дійшли висновку: стан її здоров’я дозволяє транспортування. Для перевезення екс-прем’єра було надано комфортабельний мікроавтобус з усіма зручностями (біотуалет, умивальник, два дивани). Водночас були відправлені всі приналежні їй речі (12 валіз), для чого задіяли окремий автомобіль.

«Що ж до повідомлення про те, що Ю. Тимошенко переміщувалася в інвалідній колясці, то ця інформація не є правдивою. Це — надумані обставини, розраховані на те, щоби викликати безпідставне співчуття щодо стану її здоров’я», — ідеться в офіційному повідомленні відомства. — Скерування Юлії Тимошенко до пенітенціарної установи було здійснене у зв’язку з набуттям чинності вердикту Печерського районного суду м. Києва, залишеного в силі постановою Апеляційного суду від 23 грудня 2011 року, і з додержанням усіх вимог чинного законодавства». Загалом упродовж останнього тижня минулого року з Київського СІЗО до установ виконання покарань було етаповано всіх 150 засуджених до позбавлення волі, вироки щодо яких набули законності.

Іван Первушкін, начальник Качанівської виправної колонії, підтвердив, що пані Тимошенко перебуває в цій установі. «Юлія Володимирівна прибула згідно з нарядом Державної пенітенціарної служби. Її розміщено на дільниці тимчасового СІЗО з дотриманням норм чинного законодавства», — уточнив він.

Невдовзі потому під стінами виправної установи розпочався мітинґ прихильників Юлії Тимо­шенко. За даними міліції, в акції взяло участь близько 50 осіб, які принесли зі собою державні прапори та партійні знамена «Батьківщини». Люди скандували: «Юлі — свободу!», «Юлю, ми з тобою!»

Учасники цього стихійного протесту так і зустріли Новий рік під стінами Качанівської виправної колонії в Харкові. «Ми прикрасили ялинку перед закладом, де зараз перебуває Юлія Володимирівна. Повісили транспарант «Недолугі владні рішення приймає влада негідників». Підтримати Юлю прийшло більш ніж 200 осіб, у тому числі депутати міської й обласної рад від «Батьківщини». Біля колонії ліхтарі чомусь не горіли. Але ми запалювали бенгальські вогні. У нас був феєрверк, шампанське, а о дванадцятій годині, коли настав Новий рік, ми співали Гімн України», — розповіла прес-секретар Харківської обласної організації ВО «Батьківщина» Юлія Германова.

А 1 січня народним депутатам Андрію Кожем’якіну та Сергієві Пашинському не дозволили зустрітися з Юлією Тимошенко. Не пустили на побачення з пані Тимошенко і її доньку Євгенію. Сергій Власенко, єдиний, хто мав змогу відвідати колишнього прем’єра в колонії, заявив, що, незважаючи на поганий стан здоров’я, вона не отримує лікування й уже третю добу не може заснути. Також нардеп наголосив, що самопочуття колишнього прем’єра не покращилося, проте у колонії їй не надали медичної допомоги. За словами правника, захист спробує долучити всі наведені вище обставини до скарги, поданої в Європейський суд із прав людини.

Натомість в’язні Качанівської жіночої колонії стверджують, що ображати Юлію Тимошенко на зоні ніхто не наважиться. Як повідомило джерело в колонії, із 31 грудня там посилено охорону. За його словами, зі співробітниками провели інструктаж: їм забороняється розголошувати будь-яку інформацію про життя колонії, а надто про перебування Тимошенко. «Дівчата ж, які чергують у СІЗО, бояться навіть слово вимовити, позаяк вони підписують папери, що не розголошуватимуть жодної інформації. У колонії ніхто нічого не обговорює. Насправді в нас тут усі «стукають» — і засуджені, і співробітники. Приміром, у колонії печуть чудовий хліб, але взяти його собі додому ми боїмося. Якщо засуджені «настукають», а я не сумніваюся, що вони це зроблять, то нас виженуть. Тому ми даємо їм циґарки, щоби вони мовчали. Загалом, якщо не хочеш утратити свого місця, краще виконувати всі інструкції», — зазначило джерело.

Тим часом останні події стривожили Європу. Із вимогою роз’яснень від української влади щодо переведення Юлії Тимошенко до в’язниці виступив Майкл Манн, прес-секретар Верхов­ного представника Європейського Союзу (ЄС) із питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки. «ЄС узяв до уваги повідомлення про те, що пані Тимошенко переводять у колонію в східній Україні. З огляду на міжнародну стурбованість цією справою, ми закликаємо українську владу забезпечити умови, щоб рішення щодо утримання Юлії Тимошенко приймалися прозоро й із дотриманням чинних міжнародних стандартів», — заявив він. Посадовець іще раз наголосив на ризиках наявності політично мотивованої юстиції в Україні, зазначивши, що справа колишнього прем’єр-міністра країни є найбільш кричущим прикладом цього. Прес-секретар Верховного представника ЄС також нагадав: ЄС уже робив заяви про те, що в процесі над Юлією Тимошенко не було дотримано міжнародних норм щодо чесного, прозорого та незалежного судочинства.

Свою чергою, відомі українські письменники, діячі мистецтв засудили рішення Апеляційного суду у справі Юлії Тимо­шенко. Зокрема, група української інтелігенції опублікувала відкритого листа із закликом не визнавати вироку, оскільки він є несправедливим, протизаконним і аморальним. «Ми, представники української інтелігенції, заявляємо, що не визнаємо несправедливого рішення підкон­трольного чинному президенту Апеляційного суду Києва в справі Тимо­шенко, і сподіваємося, що найближчим часом його буде скасовано в Європейському суді з прав людини», — ідеться в заяві.

Звернення, зокрема, підписали лауреати Шевченківської премії Дмитро Павличко, Іван Дзюба, Марія Матіос, Юрій Мушкетик, Микола Жулинський, Роман Іваничук, Михайло Слабошпицький. Крім того, свій підпис під документом поставили Мирослав Попович, Юрій Андрухович, В’ячеслав Брюховецький, Юрій Щербак, Сергій Жадан, Василь Шкляр, Ірен Роздобудько й інші діячі культури та мистецтва.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply