Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Юлія Тимошенко позивається до суду за тарифи

Автор:

|

Липень 28, 2016

|

Рубрика:

Юлія Тимошенко позивається до суду за тарифи
Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Окружний адміністративний суд Києва розпочав попереднє засідання у справі за позовом Юлії Тимошенко проти Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Позов лідера Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Батьківщина» стосується скасування рішень комісії про підвищення тарифів на гарячу воду.
Під час попереднього засідання до судової справи як треті особи на боці позивача долучилися чотири представники громадськості як фізичні особи й один житловий кооператив. «Цей суд — справа народу України проти незаконно встановлених тарифів, тож ми вдячні всім громадянам України, котрі допоможуть домогтися справедливості та встановити чесні й економічно обґрунтовані тарифи», — заявив під час засідання Іван Крулько, представник позивача і народний депутат фракції «Батьківщина».
На попередньому засіданні сторона п. Тимошенко подала низку клопотань. Зокрема, суд попросили залучити до справи Кабінет Міністрів України (КМУ) й «Укргазвидобування». Адже тарифи на гарячу воду були підвищені саме на підставі рішення уряду про підвищення ціни на газ, який видобуває «Укргазвидобування». «Не вірте нікому, починаючи з прем’єр-міністра, котрий хоче переконати, що це — економічно обґрунтований тариф! За статтею 13 Закону про ціни та ціноутворення, орган, який затверджує тарифи від імені держави, зобов’язаний перевірити і довести економічне обґрунтування», — зауважив Олексій Кучеренко, екс-міністр житлово-комунального господарства України та наголосив, що ні НКРЕКП, ні уряд Володимира Гройсмана цього не зробили.
Також сторона Юлії Володимирівни подала клопотання про оголошення перерви у попередньому засіданні для можливості вивчення додаткових матеріалів справи. Як пояснив журналістам Микола Титаренко, представник ВО «Батьківщина» у суді, на момент передачі позову проти НКРЕКП була опублікована лише одна постанова — № 1102, яка є зараз предметом оскарження. Однак відповідач вніс додаткові матеріали до цієї постанови. «Виходячи з додатків, що додані до матеріалів справи, були подані інші постанови НКРЕКП і за наслідком їхнього вивчення, вочевидь, буде збільшено наші позовні вимоги», — зауважив юрист.
У результаті Окружний суд столиці задовольнив клопотання позивача й оголосив перерву до 12 серпня. «Ми розуміємо, що чинна влада піде на всі можливі дії, щоб залишити ці всі рішення в силі. Адже олігархічні групи, які контролюють зараз всі приватні облгази й обленерго, корумпований «Нафтогаз України», всі можливі потоки, хочуть, щоб залишилися ці грабіжницькі тарифи, бо через них вони напряму збагачуються, в т. ч. і через систему субсидій», — підсумував депутат Крулько.
Нагадаємо, що ВО «Батьківщина» подала два позови до суду щодо незаконного підвищення ціни на газ, тарифів на централізоване опалення та водопостачання. В іншому позові — проти уряду п. Гройсмана — п. Тимошенко вимагає скасувати постанову, якою КМУ скасував соціальні норми споживання та встановив єдину ціну на газ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply