Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Яценюк знову переграв Порошенка

Автор:

|

Серпень 14, 2014

|

Рубрика:

Яценюк знову переграв Порошенка

Арсеній Яценюк

На засіданні уряду прем’єр-міністр України репрезентував податкову реформу зі зниженням податку на додану вартість, соціального внеску тощо. Такі ефективні речі мав би запропонувати Президент. «Пакет економічного зростання», який представив Арсеній Яценюк, містить у собі кілька документів — новий Бюджетний кодекс, реформування фіскальних органів, створення служби фінансової розвідки, закон про бюджетну децентралізацію тощо.

Усі ці сміливі та довгоочікувані реформи тепер будуть пов’язуватися в суспільстві з іменем прем’єра. У своєму виступі Арсеній Петрович говорив про уряд як ініціатора реформ, про парламент, який мусить повернутися з відпустки для обговорення урядових нововведень, аби підтримати їх вже у вересні, але жодного разу не згадав про Президента.
З огляду на це, можна стверджувати, що п. Яценюк усе активніше позиціонує себе як самостійного гравця, котрий уже вдруге переграв команду Президента. Уперше це сталося після гучної заяви про відставку, яка так і не відбулася. Зате дала прем’єрові змогу натиснути на депутатів із колишньої коаліції з метою прийняття змін до бюджету та Податкового кодексу. Тепер ефективні реформи дозволять прем’єру стати найрейтинґовішим політиком у державі.
Із цим багажем він точно стає найбажанішим першим номером у передвиборному списку президентської партії «Солідарність». Проте очікуваний злет популярності п. Яценюка криє в собі й значні ризики для нього. Головний полягає в тому, що прем’єр-міністр не може бути популярнішим за Президента. Інакше у виборця виникне бажання поміняти їх місцями. Тобто, самостійність Арсенія Петровича закладає міну уповільненої дії під владну команду. Бо він, по суті, стає для Петра Олексійовича таким само незамінним прем’єром, яким був Азаров для Януковича. Проте в Азарова не було політичних амбіцій, а в Яценюка вони є.

Юрій Васильченко, «Ділова столиця»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply