Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Яценюк залишається, а Рада працює ефективно і без коаліції

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

Яценюк залишається, а Рада працює ефективно і без коаліції

Арсеній Яценюк

Народні депутати 31 липня вирішили не відправляти у відставку прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. За прийняття його заяви про відхід із цієї посади проголосувало лише 16 із 311 зареєстрованих у сесійній залі депутатів. Під час голосування був присутній Президент України Петро Порошенко.

Прем’єр-міністр повідомив, що, попри складні економічні умови, Україна ніколи не оголосить про дефолт. «У мене для вас дві новини. Перша — Аргентина оголосила дефолт. А друга новина — те, що Україна не оголосила дефолту й ніколи його не оголосить», — сказав п. Яценюк.
Нагадаємо, Арсеній Яценюк подав у відставку після кількох провальних голосувань ініціатив уряду щодо змін до бюджету, Податкового кодексу і реформування «Нафтогазу України». Але вже через кілька днів чиновник повернувся до роботи прем’єр-міністром і закликав депутатів проголосувати за запропоновані Кабміном законодавчі ініціативи.
У ВРУ ж констатували ефективність роботи, навіть попри розвал коаліції. Про це заявив Віталій Ковальчук, лідер фракції УДАР. Він зазначив, що парламент конституційною більшістю понад 300 голосів підтримав урядові зміни до бюджету та системи оподаткування. «По-перше, ми довели, що Верховна Рада може працювати й без коаліції. По-друге, ми довели, що між урядом і Верховною Радою може відбуватися діалог. Тому політичної кризи, про яку одразу почали кричати деякі наші опоненти, немає», — констатував він.
Своєю чергою, Сергій Соболєв, лідер фракції «Батьківщина», наголосив, що питання відставки прем’єр-міністра було зняте завдяки результативному голосуванню за урядовими законопроектами. За словами п. Соболєва, лише пакет енергетичних законопроектів був спрямований на повторне друге читання. «Під час голосування за відставку уряду всього 16 депутатів натиснуло кнопку «за». Це означає, що уряд набув вотуму довіри», — додав депутат.
Зокрема, Верховна Рада погодилася з пропозицією Кабінету Міністрів запровадити тимчасовий, до 1 січня 2015 року, загальнодержавний «військовий збір» на фонд оплати праці. Згідно з прийнятим 31 липня законопроектом «Про внесення змін до Податкового кодексу України» та деякими іншими законодавчими актами України, військовий збір стягуватиметься за ставкою 1,5 % із доходів фізичних осіб у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються/виплачуються/надаються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Збір також буде стягуватися в разі виграшу в державній і недержавній грошовій лотереї, виграшу гравця/учасника, отриманого від організатора азартної гри. За оцінками Міністерства фінансів України, введення військового збору дозволить акумулювати 2,9 млрд грн як один із заходів для забезпечення фінансування оборони.
Як розповів Олександр Шлапак, міністр фінансів України, зміни до бюджету пов’язані з нагальною потребою в коштах на проведення військових операцій, а також на відновлення інфраструктури визволених від терористів територій Донецької та Луганської областей.
Присутній на засіданні ВРУ Президент України, між тим, висловив переконання, що дочасних виборів у Верховну Раду України не уникнути. «Вони – неминучі», — заявив він, звертаючись до депутатів. При цьому п. Порошенко стверджував, що дочасні парламентські вибори — це вимога переважної більшості громадян. «Їх проведення вимагають 80 % українців. Тому вони відбудуться», — заявив глава держави. Водночас він висловив сподівання, що в умовах підготовки до виборів парламент буде працювати конструктивно. «Сподіваюся, що це (дочасні вибори) не буде перешкоджати нашій роботі!», — додав він.
Президент, уряд і парламент домовилися про підготовку узгодженого проекту змін до виборчого закону. По завершенні пленарного засідання ВРУ відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Олександра Турчинова та прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з головами депутатських фракцій і груп. За словами п. Турчинова, під час наради йшлося про проведення дочасних парламентських виборів 2014 року.
Так, з огляду на прийняття парламентом закону про внесення змін до Державного бюджету на цей рік, суттєве скорочення бюджетних видатків учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності здешевлення виборчих процедур і зменшення у зв’язку із цим терміну проведення виборчої кампанії зі 60 до 45 днів.
Крім того, було досягнуто домовленості щодо підготовки узгодженого проекту змін до виборчого закону. Домовилися також про проведення консультацій із приводу запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими виборчими списками, відновлення виборчих блоків як суб’єктів виборчого процесу та щодо інших виборчих процедур.
Дочасні вибори до парламенту, найімовірніше, відбудуться 12 жовтня. До цього схиляється сам Петро Порошенко. В інтерв’ю провідним українським каналам він повідомив, що переобрання ВРУ — це одне з головних завдань люстрації в Україні. Крім того, Президент заявив, що не відступиться від боротьби за Крим — він залишається українською територією. Також глава держави уже виношує плани про відновлення інфраструктуру на сході України після Антитерористичної операції, яка, впевнений Петро Порошенко, обов’язково закінчиться українською перемогою. Він також заявив, що санкції Європейського Союзу будуть відчутними для Росії. Україна ж не змінюватиме своїх позицій щодо Криму чи інших українських територій.
Валерій Чалий, заступник голови Адміністрації Президента, також поінформував, що Україна готує пакет документів для звільнення окупованого Криму від російських агресорів. «Кримське питання перебуває на порядку денному, й офіційна позиція України — така: Крим був, є і буде українським. Це забере час, але ми зараз працюємо над юридичним пакетом, який уможливить у майбутньому це рішення», — сказав чиновник. За його словами, Україна не має наміру відсувати проблему Криму на задній план. «Ми вважаємо, що нормалізація відносин і України з Росією в майбутньому, і Європейського Союзу з Росією неможлива без припинення незаконної анексії Криму», — наголосив п. Чалий.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

  • Vasyl Kohut

    Без перевиборів і з цими політиканами не зможемо провести реформи. Але з нішого боку якщо перевибори пройдуть за старою схемою, то прийдуть на 5 років ті самі лиця. От таких виборів нам не потрібно