Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Януковича позбавили звання Президента України

Автор:

|

Лютий 12, 2015

|

Рубрика:

Януковича позбавили звання Президента України

Янукович у Ростові

Верховна Рада 4 лютого ц. р. ухвалила Закон «Про позбавлення Віктора Януковича звання Президента України». За це рішення проголосував 281 із 313 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Постановою передбачено позбавити колишнього главу держави Януковича звання Президента України. У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що 25 лютого 2010 року Янукович був обраний Президентом України. 22 лютого 2014-го постановою ВРУ № 757-VII було встановлено, що президент України Янукович у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних повноважень і є таким, що не виконує своїх обов’язків. 23 лютого 2014 року постановою ВРУ №764-VII на голову Верховної Ради України Олександра Турчинова було покладено виконання обов’язків Президента України, згідно із статтею 112 Конституції України, які він виконував до обрання на позачергових виборах Петра Порошенка Президентом України.

Отже, ВРУ встановила факт дочасного припинення Януковичем повноважень Президента України. Згідно зі ст. 1 Закону України «Про очищення влади» встановлено, що Янукович своїми діями узурпував владу та призвів до підриву основ національної безпеки й оборони України, а також протиправного порушення прав і свобод людини. «Наразі Янукович перебуває в розшуку як особа, котра переховується від органів досудового розслідування», — ідеться в записці.
У документі також сказано, що дочасне припинення повноважень Януковича відбулось у зв’язку з його неконституційним самоусуненням від виконання своїх обов’язків і втечею з території України з метою уникнення покарання за злочинні дії проти прав і свобод людини.

Читайте також:  Щука в кремлівській річці

«Через те, що чинне законодавство містить прогалини в частині правових наслідків самоусунення громадянина України від виконання повноважень Президента України, а також вчинення ним дій, які загрожують керованості держави, територіальній цілісності і суверенітету України, масовому порушенню прав і свобод громадян, є гостра необхідність у схваленні цього законопроекту, який би позбавив Януковича звання Президента України», — зазначено в документі.

До слова
Збитки, завдані державі за період президентства Януковича, оцінили сумою 100 млрд грн. Про це заявив Віталій Ярема, генеральний прокурор України. За даними прокуратури, Янукович за час перебування на посаді президента створив організовану злочинну групу, яка захопила владу в країні й чинила тиск на приватний бізнес і банківську систему. Генпрокурор зазначив, що шляхом конституційного перевороту Янукович узурпував владу в країні. Він нагадав, що триває розслідування за фактом створення Януковичем організованого злочинного угруповання. Віталій Ярема також повідомив, що наразі в Україні заарештовано 6 млрд грн коштів екс-чиновників і повернуто державі близько 500 га земельних ділянок.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply