Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Янукович заховався в Росії й дав прес-конференцію в Ростові

Автор:

|

Березень 06, 2014

|

Рубрика:

Янукович заховався в Росії й дав прес-конференцію в Ростові

Екс-президент Віктор Янукович 25 лютого ц. р. був оголошений у розшук. Про це повідомив Олег Махніцький, Генеральний прокурор України. «Можу сказати, що повідомлено про підозру щодо колишнього президента Віктора Януковича… Стаття — масові вбивства людей з обтяжуючими обставинами», — заявив п. Махніцький. А 28 лютого Генеральна прокуратура України висунула новим очільникам Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України вимогу впродовж десяти діб затримати 24 колишніх високопосадовців режиму Януковича.

Напередодні ширилися різні чутки щодо місця перебування четвертого президента України. Подейкували, що Януковича могли вивезти з території України до Росії на ракетному крейсері «Москва». Олег Мітволь, голова Центральної ради «Альянсу зелених і соціал-демократів» Росії, своєю чергою, поінформував, що тепер уже колишній глава України купив будинок у Барвисі (Підмосков’я). За інформацією посадовця, котедж коштував Януковичу 52 млн USD.
А той, як і раніше, вважає себе законно обраним президентом України. Про це 27 лютого він написав у своєму зверненні до громадян України. «Я, Віктор Федорович Янукович, звертаюся до народу України. Як і раніше вважаю себе законним главою Української держави, обраним на основі вільного волевиявлення українських громадян», — ідеться в «указі» екс-президента.
Як виявилося, замість Януковича це повідомлення сфабрикувала та поширила в російських медіа прес-служба президента Російської Федерації (РФ). Про це свідчать численні помилки й неточності в тексті. Наприклад, посада «губернатор», яких має намір призначати автор «указу», у системі органів влади України відсутня, а є «голова обласної державної адміністрації». Також немає в Україні посади «керівник центрального банку», натомість, є Національний банк України, а очолює його голова, а тут — цілком очевидна калька зі системи Російської Федерації. Також згадується «Центральна рада», тоді як в Україні вже більш ніж 90 років немає такого органу влади.
А ввечері 27 лютого Янукович прилетів у Ростов-на-Дону, мабуть, натякаючи на те, що це — етнічна українська територія. Літак із президентом-утікачем на борту супроводжували російські військові винищувачі. Повітряне судно приземлилося на військовому летовищі в північно-західній частині міста. Уже 28 лютого Янукович провів прес-конференцію, на якій оббрехав події, що зараз відбуваються в Україні, нарозповідав купу вигадок, які суперечать дійсності, а також заявив, що Росія повинна запобігти хаосу й терору в українській державі, проте без вторгнення на її територію.
«Росія не може стояти осторонь, бути байдужою до долі такого великого партнера, як Україна. Росія повинна використовувати всі можливості, щоби запобігти тому хаосу, терору, який сьогодні є в Україні. Які тут рецепти можуть бути — мені важко сказати. Але хочу додати, що я категорично проти вторгнення в Україну та порушення її цілісності», — зазначив він.
Відповідаючи на запитання журналіста про реакцію президента РФ Володимира Путіна на ситуацію в Україні, Янукович сказав: «У мене не було зустрічі з Путіним. Щойно відбудеться зустріч, я зрозумію його ставлення, і в нас, гадаю, навіть буде дискусія про ту ситуацію, яка склалася».
Виступ Януковича супроводжувався звичними для нього ляпсусами. Приміром, заявив, що Україна — його стратегічний партнер. Журналісти в залі ледве стримували регіт. До слова, перед прес-конференцією їх пильно обшукали, в одного кореспондента навіть яблуко забрали. Як зауважив охоронець: «Аби не було спокуси кинути ним у доповідача».
28 лютого Україна розпочала процес екстрадиції Януковича на Батьківщину. Про це поінформував Генеральний прокурор України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply