Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Янукович створює особисту гвардію

Автор:

|

Березень 21, 2013

|

Рубрика:

Янукович створює особисту гвардію

На затвердження Міністерствам фінансів і внутрішніх справ потрапив проект Закону «Про Службу фінансових розслідувань України (фінансової поліції)». Документ, із копією якого ознайомилися журналісти, обіцяє зробити це відомство окремим силовим органом зі спецстатусом і мегаповноваженнями, який буде підпорядкований безпосередньо Вікторові Януковичу. Її працівники будуть селитися по всій Україні, зможуть входити на будь-які підприємства, у будинки та квартири громадян. Вони будуть уповноважені використовувати силові методи впливу й навіть убивати людей. Контролюватиме цю службу єдина людина — президент.

Уже два місяці між двома могутніми міністрами – головою Міністерства внутрішніх справ (МВС) Віталієм Захарченком і керівником Міністерства доходів і зборів (МДЗ) Олександром Клименком – ведеться серйозна дискусія щодо того, кому підпорядковуватиметься фінансова поліція — нове потужне відомство, якому доручать боротьбу з усіма економічними злочинами.
Згаданий документ виявився третім, компромісним, варіантом. У Міністерстві фінансів і МДЗ проект закону вже схвалили, але з поправками повідомили близькі до керівництва цих відомств джерела. Новий правоохоронний орган буде займатися всіма правопорушеннями проти економічних інтересів країни, які зараз розділені між шістьма різними структурами, котрі будуть ліквідовані: податковою міліцією в складі МДЗ, управліннями з боротьби з економічною й організованою злочинністю МВС, відділом контррозвідувального захисту економіки Служби безпеки України (СБУ), боротьби з контрабандою митниці та Державною фінансовою інспекцією України.
Серед повноважень Служби фінансових розслідувань буде контроль за дотриманням законодавства в галузі держзакупівель, припинення розтрати бюджетних коштів на всіх рівнях, у тому числі на підприємствах, які отримують підтримку з державних або місцевих бюджетів, і проведення внутрішнього аудиту розпорядників бюджетних коштів. Понад те, до функцій фінполіції ввійде боротьба з відмиванням доходів і корупцією.
Зазначається, що набору повноважень для таких завдань у фінансової поліції виявиться достатньо. Так, як і нинішні податківці, фінфоліціянти зможуть проводити перевірки й оперативно-розшукову діяльність. Але до цього додасться повний перелік повноважень, які зараз доступні працівникам СБУ та МВС.
Так, фінансова поліція, наприклад, зможе застосовувати фізичну силу, носити та використовувати кийки, сльозогінний газ, а також вогнепальну зброю. Однак використання останньої буде суворо лімітоване — у документі цьому присвячено два окремих розділи.
Зазначмо той парадоксальний факт, що документ не містить авторства. Експерти опитали п’ятьох високопоставлених співрозмовників у різних міністерствах і відомствах Кабміну, але жодне з них не змогло повідомити, чия ж це ідея. Його автором не є ні п. Клименко, ні п. Захарченко, ні міністр фінансів Юрій Колобов, переконані джерела. Координаційний центр Комітету економічних реформ при президенті, який розробляє багато законодавчих ініціатив, також не є автором проекту.
Додамо, що реформою правоохоронних органів за дорученням Віктора Януковича займається його радник Андрій Портнов. Існує висока ймовірність того, що Служба фінансових розслідувань — це його ініціатива. Так, зазначається, що побічно про це свідчить ідея підпорядкувати нове мегавідомство безпосередньо президентові.

До слова
Коли верстався номер, стало відомо, що прем’єр-міністр Микола Азаров дав розпорядження відповідним міністерствам і відомствам не розглядати проекту закону про створення Служби фінансових розслідувань. Як повідомила прес-служба Кабінету Міністрів, таку постанову голова уряду ухвалив після вивчення ситуації, у зв’язку з тим, що законопроект суперечить вимогам часу. Однак це ще не означає, що така фінансова поліція не буде створена. Просто рішення про неї відклали на невизначений час.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply