Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Янукович поскаржився на Україну Євросуду?

Автор:

|

Жовтень 22, 2015

|

Рубрика:

Янукович поскаржився на Україну Євросуду?

Віктор Янукович

Президент-утікач начебто подав позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) «через регулярні порушення Україною прав людини щодо нього». Про це повідомила британська адвокатська компанія Joseph Hage Aaronson LLP, яка представляє інтереси Януковича. «Він просить суд визнати порушення його прав відповідно до Європейської конвенції про права людини, в т. ч. право на справедливий судовий розгляд (стаття 6), право на ефективне розслідування спроби замаху на його життя та право на захист (стаття 2), а також право не піддаватися дискримінації через його політичний статус і думки (стаття 14)», — зазначено у заяві правників. Захист Януковича стверджує, що українські суди не є незалежними від впливу вищих посадових осіб держави та не забезпечують об’єктивний розгляд справ. «Яскравим прикладом такого надзвичайно політично мотивованого судового рішення проти Януковича є, серед багатьох інших, рішення Печерського суду, що дозволило провести спеціальне досудове розслідування у справі проти президента в його відсутність, при цьому відмовляючи йому в праві брати участь у процесі в режимі відеоконференції», — заявили адвокати. «Янукович звернувся з позовом зараз, бо очевидно, що українська влада сповнена рішучості довести звинувачення проти нього. Вони дозволили несправедливий судовий розгляд, порушують його основні людські права бути присутнім і захищатися від звинувачень, які він категорично заперечує», — сказав Джо Гейдж, власник компанії.
Натомість Міністерство юстиції України заявило, що не отримувало підтвердження від Європейського суду з прав людини про прийняття позову до України від захисту Януковича. Про це повідомив Борис Бабин, урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ. «Якщо суд прийме заяву захисту Януковича, ми отримаємо про це комунікацію. Однак жодної інформації від Євросуду з приводу цього позову ми не отримували», — заявив він.
Чиновник додав, що подання позову до ЄСПЛ не означає автоматичне його прийняття судом. «Між часом подання людиною заяви та часом її прийняття судом, якщо взагалі таке прийняття буде, проходить певний час. Це — не день і не два. Щодо заяви Януковича, то тут може бути політичний піар, вони можуть реально щось подавати… Щось коментувати можна, коли ми отримаємо підтвердження з суду, але його немає», — резюмував він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply