Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Вибух у дворі Садового

Автор:

|

Листопад 05, 2015

|

Рубрика:

Вибух у дворі Садового
Андрій Садовий

Андрій Садовий

У четвер приблизно о 22:45 у будинок Андрія Садового, міського голови Львова, кинули гранату РГД. Злочинця під час спроби втечі затримали на місці правоохоронці, котрі здійснювали чергування поруч. Граната відбилася від стіни будинку та перебила силовий кабель. У момент вибуху в будівлі перебувала вся родина Садових — дружина, п’ятеро дітей та мати дружини. Ніхто з них не постраждав.
Це — вже третій напад на будинок міського голови Львова. 26 липня 2014-го невідомий обстріляв будинок із гранатомета. Схожий напад стався і 26 грудня того ж року. В обох випадках причетних до цих злочинів правоохоронцям виявити не вдалося, хоча про особистий контроль над розслідуванням заявляв навіть Президент Порошенко.
Теперішній вибух кваліфікували як теракт. Про це повідомили в ГУ МВС України в Львівській області. «Санкція статті передбачає покарання позбавлення волі на термін від п’яти до десяти років», — повідомилаа прес-служба відоства.
Події відбувалися наступним чином. Після того, як хуліган кинув гранату, він побіг униз вулицею, але його затримали міліціонери (не поліція), котрі щоночі патрулюють цю ділянку після двох попередніх замахів на обійстя мера. Був затриманий Олександр Гживінський, котрий із липня 2014-року воював у батальйоні «Айдар». Під час обшуку в помешканні 29-річного Гживінського на вулиці Черемшини знайшли два магазини до автомата Калашникова, патрони від снайперської гвинтівки та марихуану. В наплічнику затриманого виявили ще три гранати РГД і тротил.
Андрій Садовий розповів подробиці вибуху біля його будинку. «Коли я підійшов до хвіртки, то побачив, що на землі лежить чоловік, охоронці його вже скрутили», — зауважив він. «Яка його мотивація? Не знаю. Можливо, це — якийсь психологічний зрив. Може, провокації», — припустив мер. Також міський голова розповів, що йому надходили погрози, і він попереджав про провокації Президента. На запитання про те, хто йому погрожував, він відповів, що це — таємниця слідства.
Відомий львівський блогер Юрій Ситник пояснив мотивацію такого вчинку. «Не буди лихо, поки воно тихо. Два замахи з гранатомета на будинок сонцесяйного магнітом притягнули третій — вибух гранати. Проте цього разу вся сім’я Садового була вдома. Дякувати Богу, всі — живі-здорові. Затриманий стверджує, що таким чином протестує проти «власть імущих» і нічого не має проти самого пана мера. Не можна так «жартувати» з Долею, Андрію Івановичу. Бумеранг завжди повертається», — гнаписав він у Facebook, натякаючи, що два попередні замахи начебто інспірував сам п. Садовий.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply