Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Верховна Рада прийняла заяву щодо Білорусі

Автор:

|

Червень 04, 2021

|

Рубрика:

Верховна Рада прийняла заяву щодо Білорусі
Будівля ВРУ

Верховна Рада України (ВРУ) прийняла заяву щодо інциденту з примусовою посадкою літака Ryanair у Мінську і затриманням опозиціонера Романа Протасевича. Постанову підтримали 280 депутатів. «Вчиненням цього примусового акту посадки пасажирського літака білоруська влада поставила під загрозу безпеку пасажирів та екіпажу. Ці дії є порушенням міжнародних правил цивільної авіації та становлять загрозу міжнародній безпеці, в т. ч. безпеці руху повітряного транспорту», — йдеться в заяві.
Депутати закликали Міжнародну організацію цивільної авіації невідкладно провести розслідування цього неприйнятного акту з відповідними наслідками для тих, хто його вчинив. Вони засудили дії білоруської влади та вважають їх черговим проявом наступу білоруської влади на політичну опозицію, свободу слова і журналістську діяльність у країні.
Народні обранці закликали білоруську владу негайно звільнити п. Протасевича й усіх політичних в’язнів, зупинити свавілля і тортури, до яких вдаються органи безпеки Білорусі стосовно своїх громадян, яких тримають під вартою, а також гарантувати повагу до прав людини відповідно до міжнародних зобов’язань.
ВРУ підтверджує повну солідарність із міжнародними партнерами, насамперед з державами — членами Європейського Союзу і США, зокрема в питанні припинення повітряних сполучень із Білоруссю.
Парламент також повністю підтримує дії уряду України, який із метою дотримання безпеки цивільної авіації та суспільства одним із перших серед європейських держав запровадив заборону на виконання авіаційних перевезень між Україною та Білоруссю з 26 травня 2021 року і посилив «повітряні санкції» проти білоруських авіакомпаній із 28 травня.
Як повідомляв «Міст», політв’язень намагався накласти на себе руки в суді Мінська.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply