Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

ВРУ нарешті створила Антикорупційний суд

Автор:

|

Червень 14, 2018

|

Рубрика:

ВРУ нарешті створила Антикорупційний суд

Газета «Голос України» 13 червня ц. р. оприлюднила закон України «Про Вищий антикорупційний суд». Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями документа, цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Створення Вищого антикорупційного суду (ВАС) Верховна Рада України (ВРУ) 315-ма голосами підтримала 7 червня. «Проект закону спрямований на визначення основ організації та діяльності ВАС і спеціальних вимог до суддів цього суду та гарантій їхньої діяльності», — йдеться в пояснювальній записці до проекту.
Деякі положення цього законопроекту в другому читанні були змінені в результаті консультацій із Міжнародним валютним фондом (МВФ). Найбільш дискусійною була норма про вирішальну роль громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів. Перед голосуванням до парламенту прибув Президент України. Він узяв участь у зборах фракції «Блок Петра Порошенка», а потім виступив із трибуни Ради, закликавши народних депутатів підтримати закон.
Після голосування Петро Порошенко заявив, що Україна завершила формування антикорупційної інфраструктури. «Хочу підкреслити рішучість української влади в боротьбі з корупцією», — наголосив він.
Президент звернувся до уряду і Міністерства фінансів виділити кошти для створення ВАС. «Хочу також звернутися до міжнародних організацій, які вже зараз повинні запропонувати Вищій кваліфікаційній комісії суддів відповідних кандидатів до ради міжнародних експертів, яка гратиме центральну роль у формуванні суду разом із Вищою кваліфікаційною комісією суддів», — зазначив глава Української держави і підписав проголосований закон.
Андрій Парубій, голова ВРУ, вважає, що ВАС можна буде створити до кінця 2018-го, а перші справи він буде розглядати у першій половині наступного року. За його словами, після ухвалення парламентом закону про суд, він і Президент Порошенко звернулися до міжнародних організацій, які мають подавати своїх кандидатів до громадської ради міжнародних експертів, щоб вони якомога швидше зробили це. «Повірте, це будуть вироки, якими буде пишатися вся Україна. Це будуть вироки, які змінять нашу країну», — заявив спікер парламенту.
Водночас ВРУ підтримала подання Володимира Гройсмана, прем’єр-міністра України, про звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України. Звільнення підтримали 254 народні депутати. Цим занепокоїлися в МВФ. Джеррі Райс, директор прес-офісу Фонду, заявив, що п. Данилюк брав безпосередню участь у перемовинах із МВФ і був твердим прихильником реформ. «Ми не коментуємо кадрових питань щодо окремих персоналій, але висловили неспокій щодо можливих змін інституційної ролі Міністерства фінансів», — він і наголосив на важливості для України зберегти провідну роль Міністерства фінансів у формуванні фіскальної політики.

Євген Клен

До слова
Київ підготував позов до Російської Федерації (РФ) для суду Організації Об’єднаних Націй (ООН). 12 червня у Міністерстві закордонних справ України зазначили, що подача збіглася з Днем Росії. «Сьогодні РФ отримає від нас своєрідний подарунок в Міжнародному суді ООН. Він важить близько 90 кг, складається з 17,5 тис. сторінок тексту і 29-х томів», — написав у Twitter Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.
До суду ООН подали розширений меморандум, що містить звинувачення на адресу Росії про порушення міжнародних угод по боротьбі з расовою дискримінацією та фінансуванням тероризму.
«Дуже символічно, що Міжнародний суд ООН визначив саме 12 червня — День Росії — для подачі Меморандуму у справі України проти РФ про порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», — написав у Facebook Петро Порошенко.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply