Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Володимир Зеленський виголосив послання ВРУ

Автор:

|

Жовтень 22, 2020

|

Рубрика:

Володимир Зеленський виголосив послання ВРУ
Президент Зеленський у ВРУ

Президент України 20 жовтня виступив перед депутатами Верховної Ради України (ВРУ) зі щорічним посланням. Він уперше виступив у парламенті з посланням про основи внутрішньої та зовнішньої політики. При Вікторі Януковичу послання роздавали депутатам у вигляді цілої книги, тепер же повну версію послання запропонували стягнути за допомогою QR-коду. Ось основні тези виступу Володимира Зеленського.

Коронавірус
Ми витримали перший етап і пройшли його з мінімальними втратами. Так, є прогнозоване скорочення економіки і валового внутрішнього продукту. Та воно торкнулося всіх. Але порівняно з багатьма європейськими країнами наше падіння менше. Як і відсоток смертності від Covid-19: Німеччина — 4 %, Франція — 9 %, Велика Британія — 11 %. Україна — 1,9 %. Ми не радіємо, а співчуваємо іншим. Ба більше — не маємо права розслабитися.
Я хочу звернутися до громадян, які, незважаючи на страшні щоденні числа, або взагалі не носять маски, або роблять це формально. Маска на вашому обличчі — це безпека інших людей. Депутатів це також стосується. Ми вже обговорили з європейськими партнерами постачання до України вакцини, як тільки вона з’явиться. У нас неймовірні медики. Й усі інші, хто протидіє коронавірусу. Головне — бути згуртованими. Ми не раз доводили, що коли українці згуртовані, вони можуть перемогти будь-які віруси — хоч із Китаю, хоч від північного сусіди.

Про Донбас
Досягнувши миру, ми почнемо безпечну реінтеграцію, користуючись успішним міжнародним досвідом. Це пакет законів про перехідний період, передусім — про відповідальність. Тут є велике поле для маніпуляцій, тож зупинимося докладніше.
Страшне слово «амністія» — не про всіх і не про уникнення відповідальності. А про мільйони наших громадян, на чиїх руках немає крові й які зараз фактично самі опинилися в заручниках у окупанта. 27 липня оголосили про припинення вогню. Сьогодні режим тиші триває 86 днів поспіль. Найдовший за роки війни. Він ідеальний? Ні. Чи є порушення? Так. Є спроби його зірвати? Безумовно. Але треба визнати, що кількість пострілів суттєво зменшилася. За всі ці дні у нас лише одна бойова втрата.
Ми боремося за молодь на цих територіях. З цього року діти з Криму й Окремих районах Донецької та Луганської областей можуть вступати в усі заклади вищої освіти України та навчатися там безкоштовно.

Про «посадки»
У моїй програмі написано — не боротьба з корупцією, а перемога над нею. Але є підозра, що правоохоронні органи дочитали пропозиції не до кінця і сприймають як завдання лише першу частину — «не боротьба з корупцією».
Скажу чесно — мені це все набридло. У нас нульова толерантність до корупції, це підтверджують наші партнери в Європі та США. Але достатньо президенту не красти, щоб не крали інші? Ні. Люди кажуть: весна прийшла.
Де «посадки»? Вірите чи ні, але саме цим питанням і словами, які не можна говорити на телебаченні, я починаю кожну нараду з керівниками шести правоохоронних органів. Вони казали: нам заважають тільки телефонне право і відсутність політичної волі. Воля є. Телефонного права немає. Опоненти заявляють, що це не так. Скажіть: де ж телефон? Може, хоч так буде результат? Тому що зараз законодавчі, оперативні, матеріальні, психологічні умови є. А реального результату немає. Я не маю права втручатися у вашу роботу, але маю право дати їй оцінку. Моя оцінка — незадовільна. Й я вірю, її можна і потрібно виправити. Я не буду спокійний і доведу всім, що Україна без корупції — не фантастика, це повинно бути реальністю. І мені байдуже, скільки заради цього потрібно буде змінити генеральних прокурорів, міністрів або інших керівників.

Про опитування та вибори
25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Дуже важливі. Не для політичних партій, а для вас. Для розвитку та добробуту ваших міст, сіл, громад. Цього дня я задам вам п’ять питань. І буду чекати відповіді. Ну, а сьогодні задам важливі, відверті запитання самому собі. І відразу на них, зараз же, відповім. Чи думав я рік тому, що змінювати країну на краще буде настільки складно? Ні. Змінив би я своє рішення, якби тоді знав про це? Ні. Чи вдасться все нам з вами? Так! Слава Україні!

До слова
Більшість українців вважають всеукраїнське опитування, ініційоване президентом Зеленським, передвиборчою технологією президента. Такі результати дослідження компанії «Інфо-сапієнс», яке проводили з 18 по 19 жовтня. Лише 35 % українців вірять у щирий намір президента дізнатися думку людей, а 51 % вважають, що це передвиборча технологія для підвищення його популярності. Найбільше скептиків ідеї Зеленського живе на сході країни — 56%. Але і в Києві, на півдні та в центрі їх більше половина. Найбільший рівень підтримки опитування — на півдні: там за нього виступають 44 % респондентів.
Як повідомляв «Міст», Володимир Зеленський літав до Реджепа Ердогана за дронами.

Пряма мова
Микита Потураєв, народний депутат України від парламентської фракції «Слуга народу» (СН):
— Не бачу нічого поганого в тому, що частину свого послання до парламенту Зеленський присвятив досягненням його команди. Те, що доволі багато часу було приділено підбиттю підсумків його перебування на посаді глави держави, це обґрунтовано і зрозуміло, оскільки торік він із об’єктивних причин до ВРУ не звертався, адже лише нещодавно був обраний і, звісно ж, для того, щоб, зокрема, чітко розуміти, куди ми рухаємося й які наші стартові умови, які ресурси маємо у своєму розпорядженні. Необхідно було провести деякі первинні підсумки, з чим ми закінчили цей непростий період і з чим ми йдемо далі.

Микола Тищенко, заступник голови парламентської фракції СН:
— Виступ Зеленського — це виступ справжнього лідера нації. Він відповів на всі запитання, які хвилювали суспільство, і відзвітував про роботу влади.

Сергій Рахманін, голова парламентської фракції «Голос»:
— Можна сперечатися про те, наскільки хорошим актором є Зеленський. Але актором він точно є кращим, ніж президентом. Це головне (єдине) враження від його виступу з парламентської трибуни. Кілька слів про (умовно) змістовну частину. Був анонсований план повернення людей і територій. Плану я не почув.

Володимир Фесенко, політолог:
— Виступ Зеленського був більше схожим на звіт про виконання його передвиборної програми. Гадаю, що головний мотив вибору саме такого формату виступу — показати своїм виборцям незмінність своєї позиції та виконання того, що обіцяв зробити. Мені здається, що Зеленський дуже болісно сприймає критику на свою адресу, особливо через невиконання тих чи інших програмних обіцянок. Тому й прагнув показати, що він виконує те, що обіцяв, і що багато зробив за майже півтора року свого правління. Водночас це і непрямий посил ще раз підтримати його і його партію на майбутніх місцевих виборах. За тональністю — дуже емоційний виступ, що відзначають (але критично) навіть його опоненти. Зауважу, що у Зе-президента знову з’явився драйв, який у нього зник останніми місяцями. Раніше він виглядав стомленим, колишньої емоції не було. Зараз вона знову з’явилася. Ще одна особливість цього виступу — полемічний запал. Президент Зеленський у своєму виступі звертався в першу чергу до простих громадян, а полемізував зі своїми опонентами, головним чином із тими, хто був присутній у парламентській залі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply