Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 19, 2021

Володимир Зеленський у гостях у Еммануеля Макрона

Автор:

|

Квітень 22, 2021

|

Рубрика:

Володимир Зеленський у гостях у Еммануеля Макрона
Володимир Зеленський та Еммануель Макрон

Володимир Зеленський із дружиною Оленою 16 квітня відвідали Францію. Мета візиту — зустріч із президентом Еммануелем Макроном, але до них по відеозв’язку приєдналася Анґела Меркель, канцлерка Німеччини.
Зустріч президентів у форматі «сам на сам» відбулася в Єлисейському палаці. Через велику кількість питань для обговорення розмова затягнулася на півтори години. «Це сталося, бо порушували саме питання про членство України в НАТО й Європейському Союзі (ЄС), питань було дуже багато», — повідомив український лідер на пресконференції і додав, що «нічого не сталося». А мало? Мабуть так, адже його французький колега до журналістів не вийшов. Отже, не домовилися.
За словами п. Зеленського, він відчуває підтримку п. Макрона в питанні отримання Україною «Плану дій щодо членства в НАТО» (ПДЧ). «Я хотів би чути конкретику, коли це може бути, але це залежить не тільки від Франції, хоча я вважаю, що Франція грає велику роль у вирішенні цього питання», — поділився він.
За словами президента України, в червні ц. р. відбудеться саміт НАТО, і там Україна обов’язково почує, чи є такий сигнал і від яких конкретно країн у підтримці отримання ПДЧ.
Однак після приєднання п. Меркель питання про НАТО вже не згадували. «З Меркель ми не обговорювали членство України в НАТО, бо темою обговорення була ситуація з безпекою на сході України, питання Донбасу, питання виконання домовленостей, які були досягнуті в грудні 2019 року в рамках нормандської зустрічі», — поінформував п. Зеленський.
Після цієї бесіди Еммануель Макрон вирішив найближчим часом провести перемовини з Путіним. Він також закликав міжнародну спільноту визначити чіткі «червоні лінії» з Російською Федерацією (РФ). За словами президента Франції, підхід міжнародної спільноти є наївним і його потрібно змінити. Він також зазначив, що напад РФ на Україну 2014 року — це не провал дипломатії, а бездіяльність колективного авторитету щодо Кремля. «Якщо ми зараз хочемо бути ефективними в Україні, то повинні прискорити дипломатичний порядок денний США й Європи. Усі з нас повинні бути дуже чіткими з РФ. Ми ніколи не приймемо нові військові операції на українській землі і повинні розбудовувати надійний шлях заради цього», — заявив французький лідер.
Він наголосив, що Москва повинна вжити заходів щодо деескалації біля українських кордонів. «Сьогоднішня ситуація і рівень напруженості на кордоні є абсолютно контрпродуктивними», — констатував глава держави. Він також висловив переконання, що у випадку подальшої неприйнятної поведінки РФ необхідно вводити санкції.
Також Еммануель Макрон не бачить сенсу в закупівлі російської вакцини від коронавірусу Sputnik V, оскільки вона ніяк не прискорить процес імунізації. «Російську вакцину не затвердили наші регуляторні органи. Тому не думаю, що зараз російська вакцина може стати рішенням для того, щоб прискорити вакцинацію, адже отримання дозволу ЕМА займе час, як займе час і її виробництво на нашому континенті», — пояснив він.
Як повідомляв «Міст», нещодавно Франція та РФ обмінялися висиланням дипломатів.

Євген Клен

Коментар експерта
Тарас Чорновіл, політолог:
— За повної відсутності Зеленського в світових процесах, раптом засвітився один єдиний європейський контакт і візит — до Парижа. Після перемовин сепаратного «Нормандського формату» з Путіним без України такий візит виглядає дуже підозріло. Меркель і Макрон спілкувалися з Путіним. Вони обговорювали щось таке, про що публічно заявляти не прийнято. І телефоном чи іншими засобами комунікації передати інформацію Зеленському не вважали доречним. Меркель, яка є системним політиком і дотримується засадничих принципів, не забажала цю інформацію доносити (чи нав’язувати?) Зеленському. Залишила це несистемному та непослідовному Макрону. Хто трошки тямить міжнародні залаштунки, розуміє, наскільки це погано. Та після телефонної розмови з президентом Байденом Меркель усе ж погодилася вірутально приєднатися до обіду Макрона із Зеленським. Меркель не хоче бруднити фініш своєї потужної та видатної кар’єри якимось сумнівними діями та завідомо несправедливими домовленостями. Тому її згода долучитися до розмови президентів обнадіює, що відверто російські вимоги не представляли під виглядом європейських. Ось такий інсайд поширили в Telegram-каналі «Путч» напередодні візиту Зеленського до Парижа: «З власних джерел нам стало відомо, що на зустрічі у Парижі Макрон запропонує Зеленському: відновити подачу води до Криму, причому оплату гарантуватиме Організація з безпеки на співпраці в Європі; розпочати прямі перемовини з російськими маріонетками ДНР і ЛНР, до яких залучити населення окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб в Україні; закріпити «особливий статус Донбасу» (тобто зі збереженням «республік») у Конституції України через референдум. За це ЄС заплатить додатковим кредитом 3 млрд EUR. Шантаж погоджений із Путіним. Меркель брати участь у цьому відмовилась».
Але, можливо, саме втручання Анґели Меркель за спонукання Джо Байдена звели ці зусилля нанівець. То ось чому на пресконференції Зеленський заявив, що «нічого не сталося»!

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply