Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Влада воює з народом

Автор:

|

Січень 16, 2014

|

Рубрика:

Влада воює з народом

10 січня ц. р. протестувальників проти сваволі чинної влади було спровоковано на черговий кривавий конфлікт.

Чергова провокація
Минулої п’ятниці Києво-Святошинський районний суд ухвалив вирок так званим васильківським терористам — активістам громадської організації «Патріот України» Володимирові Шпарі, Ігорю Мосійчуку та Сергію Бевзу. Кожного з них позбавлено волі на шість років за намір підірвати ще 2011 року пам’ятник Леніну в Борисполі, уже демонтований за рішенням тамтешньої міської ради, а також «підготовку теракту, незаконне поводження зі зброєю та вибуховими речовинами й заклики «до повалення конституційного ладу».
однак соратники активістів «Патріота України» стверджують, що «докази» їхньої провини є сфабрикованими, бо саморобний вибуховий пристрій, наповнений елементами різного розміру — гвіздками, гайками, й «екстремістського змісту листівки», які в підсудних нібито знайшли працівники Служби безпеки України, насправді було ними й підкинуто. Окрім того, головний свідок у цій справі відмовився від своїх слів, заявивши на суді, що дати свідчення його змусили на допиті співробітники СБУ. Тому вирок «васильківським терористам» обурив присутніх у залі судових засідань людей, котрі кричали: «У них же в усіх – малолітні діти!», «Мосійчук — діабетик», «Ганьба!»
Ув’язнення за намір підірвати пам’ятник, знесений уже невдовзі органом місцевого самоврядування, дійсно виглядав глумом над патріотами України. Відтак, у суді почалася колотнеча, під час якої міліціонери вкотре побили протестувальників проти сваволі влади в Україні.
Сутички продовжилися й поза залою суду, яку заблокували протестувальники, сподіваючись не випустити автомобіля зі засудженими. Однак бійці загону спеціального призначення «Беркут» відтіснили їх, при цьому вкотре немилосердно побивши.
Міністерство внутрішніх справ (МВС) України потім виправдовувалося, що «беркутівців» змусили до цього протестувальники, котрі кидали в бік приміщення суду й у службовий автомобіль пляшки з водою та камінням. Але таке часто практикують саме провокатори від влади, котрих міліція вперто не бажає арештовувати. Натомість, від її кийків зазвичай страждають мирні мітинґувальники.
А біля Києво-Святошинського районного суду представники «Беркуту» били всіх, навіть жінок, журналістів і депутатів парламенту від опозиції. Коли ж один із міліціонерів спробував зупинити «беркутівця», котрий кийком гамселив 75-річного пенсіонера, що з Івано-Франківська приїхав до Києва протестувати проти дій влади, то теж отримав по голові.
І хоч, щонайменше, десятеро протестувальників, як повідомив депутат із фракції «Свобода» Юрій Сиротюк, «були в такому стані, що не могли самостійно виїхати звідти, – із відкритими переломами рук, ніг, черепно-мозковими травмами», головний лікар Київської клінічної обласної лікарні після надання їм першої медичної допомоги дав указівку негайно видворити цих людей з території лікарні. За словами п. Сиротюка, очевидно, медзаклади отримали вказівку не шпиталізувати людей, аби потім правоохоронці не несли відповідальності за це.

Відсіч катам
Тож не дивно, що за годину після появи в Інтернеті повідомлень про ці події мобілізувалося ще близько 2 тис. обурених громадян. За допомогою понад сотні своїх автомобілів вони перекрили «беркутівцям» шлях, вимагаючи від них зняти маски й показати посвідчення, як це передбачено Законом «Про міліцію», бо зазвичай після таких інцидентів МВС «не може знайти» винних у побитті мітинґувальників.
Та коли до заблокованих «беркутівців» приїхав колишній керівник МВС Юрію Луценко, щоби переконати їх прислухатися до вимог мітинґувальників, невідомі особи (цілком імовірно, провокатори від влади) почали розхитувати автобус бійців міліцейського загону спеціального призначення, а ті, відтак, знову пустили в хід кийки. Принагідно завдали ними десяток ударів п. Луценку, розбивши йому голову й зупинившись лише після того, як він знепритомнів. Про все це розповіла очевидець розправи над ним — його дружина, народний депутат Ірина Луценко, котрій теж дісталося від «беркутівців».
А Юрій Луценко потрапив у реанімаційне відділення лікарні. Але навіть після того, як він був переведений у звичайну палату, його стан залишається важким: у політика – закрита черепно-мозкова травма, струс мозку, рвані рани, а також забої.
Сутички біля заблокованих протестувальниками автобусів із «беркутівцями» вщухли після прибуття туди міцних хлопців зі самооборони Майдану. Бо вони щільною стіною стали між бійцями спецпідрозділу та мітинґувальниками, не допускаючи провокацій чи просто необдуманих дій деяких розлюченихгромадян.
Урешті-решт депутати від опозиції, які теж примчали туди, домовилися з керівництвом «Беркуту», що протестувальники утворять такий собі коридор ганьби й пропустять ним бійців міліцейського загону спеціального призначення — за умови, що ті знімуть маски та шоломи. А коли «беркутівці» вийшли нарешті зі своїх автобусів, мітинґувальники їх фотографували й знімали на відео.
Світлини та відеозаписи з обличчями спецпризначенців уже з’явилися на тих українських сайтах, яких не лякає переслідування владою. Це стало справжньою, хай i невеликою, перемогою мирного Майдану. Тепер мета протестувальників — ідентифікувати тих «беркутівців», котрі били людей під будівлею суду, аби притягти їх до відповідальності. Адже, приміром, одна з дівчат, які блокували автобуси бійців загону спеціального призначення, на одному з них написала помадою: «Не пробачу!!!»

Догори дриґом
Але домогтися покарання за катування мирних людей опоненти режиму Януковича зможуть іще нескоро. Хоч столична прокуратура й відкрила карне провадження «за перевищення службових повноважень» бійцями «Беркуту», про небажання МВС карати винних свідчить уже той факт, що відомство продемонструвало іноземним послам в Україні відеозаписи подій біля Києво-Святошинського районного суду, змонтовані таким чином, що на них усе виглядає так, буцімто міліціонерів били протестувальники.
А заступник голови МВС Віктор Ратушняк ще й цинічно заявив на зустрічі з керівниками дипломатичний місій, що міліціонери взагалі не били п. Луценка, чиє закривавлене обличчя побачив на світлинах і відеозаписах увесь світ. Однак п. Ратушняк, мабуть, позичивши очі в Сірка, твердив своє: «У частині щодо побиття екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на основі відео було зроблено висновок, що під час спілкування з працівниками міліції та безпосередньо після нього тілесних ушкоджень правоохоронці йому не спричиняли».
Внутрішньополітичне відомство також стверджує, що під час інциденту, унаслідок якого екс-міністр потрапив до реанімації, він начебто «був у стані алкогольного сп’яніння». Однак про те, скільки проміле алкоголю було в його крові, міліція чомусь мовчить… Водночас, Ірина Луценко, яка запевняє, що в крові її чоловіка могла бути хіба що краплина медичного спирту зі засобу для лікування горла «Гевалекс», назвала закиди МВС злісними інсинуаціями. Понад те, абсурдні твердження п. Ратушняка слугували їй приводом для висновку, що «за кілька днів може з’явитися версія, що Луценко сам напав на «беркутівців».
Пані Луценко зазначила, що її чоловік «дуже просив не займатися персональною помстою рядовому складу «Беркуту», а працювати з керівництвом, яке дає злочинні накази». Бо, як розповіла депутат, у заблокованому протестувальниками автобусі, до якого вони з екс-міністром зайшли, щоби втримати бійців загону міліції спеціального призначення від насильства, побачили «наляканих, зазомбованих людей: керівництво їх переконало, що в них немає шляху назад, тому «беркутівці» побоювалися, що активісти можуть розправлятися з їхніми сім’ями».
Попри спроби МВС видати бажане за дійсне сутички під судом у Києві викликали значний міжнародний резонанс і тривогу щодо дотримання в Україні прав людини. Зокрема, посол Сполучених Штатів Джефрі Паєтт вимагає, аби насильство щодо протестувальників було засуджене. Він також повідомив, що побиття Юрія Луценка може вплинути на дебати в сенаті США з приводу України.
Між тим, колишній депутат фракції соратників нинішнього президента — Партії реґіонів — Тарас Чорновіл не припиняє повторювати у своїх коментарях, що мирних протестувальників жорстко б’ють у Києві за вказівкою з Росії, яка сподівається таким чином спонукати Захід остаточно відвернутися від України, аби в Януковича не залишилося іншого виходу, окрім як згодитися на цілковиту залежність від Москви, котра тим часом спонсорує його видатки на утримання репресивного апарату.

Ігор Голод

До слова
Суддя Києво-Святошинського районного суду Юрій Бурбела, який засудив «васильківських терористів», 12 січня потрапив до реанімації однієї з київських лікарень. Його шпиталізували з гострим серцевим болем і підвищеним кров’яним тиском. Медики проводять заходи з відновлення життєдіяльності чоловіка й здійснюють необхідні обстеження. Що ж до встановлення діагнозу, то лікарі зазначають, що для цього потрібен іще якийсь час.


About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply