Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Віце-президент США відвідав Київ

Автор:

|

Грудень 10, 2015

|

Рубрика:

Віце-президент США відвідав Київ
Джо Байден у ВРУ

Джо Байден у ВРУ

Пізно ввечері 6 грудня до Києва з дводенним візитом прибув Джо Байден. Літак політика приземлився в аеропорту Бориспіль. Наступного дня віце-президент США провів круглий стіл із реформаторами, представниками громадянського суспільства та влади, а після цього провів дві двосторонні зустрічі — із Президентом Порошенком і прем’єр-міністром Яценюком.
8 грудня п. Байден виступив у Верховній Раді. У Білому домі вважають цю подію історичною, до цього жоден із віце-президентів США в українському парламенті не виступав. Наостанок п. Байден поспілкувався з Віталієм Кличком, мером Києва.
«Однією з основних цілей цієї поїздки було нагадати народу України та світові, що навіть притому, що багато міжнародної уваги було приділено російському втручанню у Сирію, Сполучені Штати не забули про Україну й Україна лишається центральним питанням наших
національних інтересів» — зазначив представник Адміністрації президента США. «Одна
з речей, яку ми чітко пояснили росіянам із самого початку, так само, як європейцям та українцям, що наш діалог із Росією щодо Сирії й Асада повністю відділений від українського
питання. Нічого у наших розмовах по Сирії не впливає на нашу оцінку ситуації, що Росія продовжує бути аґресором в Україні, що вони продовжують порушувати свої зобов’язання за
Мінськими угодами, продовжують заохочувати сепаратистів або принаймні не заважають сепаратистам також порушувати Мінські угоди», — підкреслив віце-президент США.
Одним із основних питань, яке п. Байден підняв в Україні, — це необхідність реформи Генеральної прокуратури. Віце-президент адресував українським лідерам повідомлення, що «недостатньо призначити спеціального антикорупційного прокурора. Уся Генеральна прокуратура відчайдушно потребує реформування».
Джо Байден також наголосив на важливості швидкого запровадження антикорупційної реформи. При цьому високий гість зазначив: позиції щодо летальної зброї для України в Адміністрації президента не змінили, єдиним вирішенням конфлікту Вашинґтон уважає дипломатичний шлях. «Що могло би переламати ситуацію в Україні — це кардинальна реформа в галузі безпеки й удосконалення інституційної якості та можливостей Збройних сил України. Це — те, на що ми націлені. Це — те, що дозволить Україні з часом протистояти примусовому тиску, який Москва намагається застосовувати щодо України впродовж останніх двох років», — сказав він. Зазначимо, що це була вже п’ята поїздка віце-президента Байдена до України з моменту вступу на посаду 2009 року.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply