Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Віра замість Надії

Автор:

|

Лютий 19, 2015

|

Рубрика:

Віра замість Надії

Віра Савченко

Віра Савченко, сестра української льотчиці Надії Савченко, депутата Верховної Ради України та Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), котра перебуває в російському полоні, попросила Путіна відпустити сестру «під заставу її кандидатури». Віра готова сидіти в слідчому ізоляторі (СІЗО) стільки, скільки знадобиться для завершення розслідування в справі Наді.

Про це йдеться у відкритому листі Віри Савченко. «Шановний Володимире Володимировичу, звертається до Вас громадянка України Савченко Віра Вікторівна. Я є рідною сестрою Савченко Надії Вікторівни, яка утримується під вартою у Вашій країні … Ви запевняєте світ, що в справі Савченко немає політики і, щойно суд РФ визнає її невинною, вона негайно вийде на свободу. Надю утримують у СІЗО восьмий місяць. Однак закони РФ дозволяють змінити запобіжний захід. Хочу просити Вас відпустити мою сестру під заставу моєї кандидатури. Я, її сестра, готова залишитися під вартою в СІЗО на необхідний термін до закінчення розслідування справи», — написала Віра у Facebook.
Окремо Віра Савченко повідомила про фізичний стан сестри: «58,6 кг, t 35,8, цукор — 3,2, тиск — 110 х 60, слабкість. Бойовий дух — 110 %».
«Мені небезпідставно здається, що вони готують нарешті шлях передачі Надії, можливо, вони хочуть пересунути суд із травня на квітень, але до того ще потрібно дожити. Наразі всі готуються до суду», — повідомила Віра в ефірі Еспресо.TV. Вона також розповіла, що від щоденних крапельниць у Надії здуваються вени. У тюрмі їй дають якийсь густий напій, схожий на крохмаль, від якого у затриманої болить шлунок. Крім того, у патріотки падає цукор, знижується тиск і температура тіла.
Однак стан здоров’я полоненої української льотчиці Надії Савченко на 66-й день голодування – кращий, ніж можна було би очікувати. «Мене сьогодні оглядали лікарі з Німеччини. Потім був консиліум із медиками СІЗО. Лікарі сказали, що, незважаючи на тривалість голодування, моє здоров’я збереглося краще, ніж могло б бути. Сказали, що негативні наслідки можуть настати в будь-який момент», — розповіла сама Надія Савченко. Льотчиця впевнена, що зможе витримати 99 днів голодування. «Мені продовжили термін утримання до травня. Суди (по суті справи) почнуться, напевно, у березні. Я витримаю 99 днів. Хочу, щоби моя невинність була доведена в суді. Я не вбивала російських журналістів», — запевняє вона.
У той же час Верхня палата Конґресу США вимагає від Російської Федерації (РФ) звільнення української льотчиці. «Сенат засуджує уряд РФ, його незаконне утримання у в’язниці Надії Савченко та закликає негайно звільнити Надію Савченко», — йдеться в резолюції від 12 лютого. Утримання українки за ґратами в документі назвали незаконним і зазначили, що на територію РФ українську військову перевезли також незаконним шляхом. В обґрунтуванні до прийняття резолюції вказано, що на сході України Надія виконувала свій обов’язок як військовослужбовець і не могла бути заарештована.
А от Європейський суд із прав людини закликав українську льотчицю Савченко, котру утримують у Російській Федерації (РФ), припинити голодування. «Надія Савченко, котра голодує понад 60 днів, скаржиться, серед іншого, що є ризик її примусового годування. Своїм рішенням не вдаватися до тимчасових заходів, передбачених правилом 39 Регламенту Європейського суду (коли Європейський суд може безпосередньо втрутитися в справу та змусити іншу державу, в цьому випадку — РФ, не вчиняти певних дій або припинити вчинення певних дій. — Ред.), від 10 лютого ц. р. Євросуд закликав п. Савченко припинити голодування та просив російський уряд надати повну інформацію щодо її справи», — ідеться у прес-релізі, оприлюдненому відділом реєстрації Європейського суду з прав людини 13 лютого.

Євген Клен

P.S. Діаспора не припиняє боротьбу за українську льотчицю.

УККА закликає звільнити Надію Савченко
Український конґресовий комітет Америки (УККА), організація, що представляє більш ніж мільйон американців українського походження, жорстко засуджує здійснене російською стороною викрадення з території України та подальше протизаконне утримання під вартою Надії Савченко, пілота Військово-повітряних сил Збройних сил України, учасниці війни в Іраку, депутата українського парламенту та делегата до Парламентської асамблеї Ради Європи, і закликає до її негайного звільнення.
Російська сторона, навмисно викравши з території України Надію Савченко, котра раніше стала відома на Батьківщині завдяки своєму цілеспрямованому прагненню бути першою жінкою-пілотом на фронті, а також затримавши її за допомогою російських спецслужб і переправивши за межі України проти її власної волі, вкотре підкреслює неповагу Росії до міжнародного права.
Розслідування, що проводиться російською владою, незаконне утримання під вартою на основі безпідставних звинувачень, насильне психіатричне обстеження, пережиті Надією Савченко в Москві, — це очевидне порушення прав людини та будь-яких міжнародних стандартів, згідно із статтею 5 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, що вимагає негайного звільнення усіх протизаконно
ув’язнених осіб. Утримання її як військовополоненої є прямим порушенням Женевської конвенції. Росія є стороною, що підписала обидві ці міжнародні угоди, і має нести повну відповідальність за ці порушення.
УККА глибоко занепокоєний станом Надії Савченко, котра оголосила голодування 13 грудня 2014-го. Наразі вона перебуває в одиночному ув’язненні, їй було відмовлено у терміново необхідній медичній допомозі та у спілкуванні з адвокатом.
Вона нещодавно написала листа з російської в’язниці: «Вони (росіяни) утримують не лише мене, але й багатьох інших українців. Якщо (Путін) звільнить інших українських громадян та забере руки від України та Криму — може влаштувати публічне свято і стратити мене».
УККА закликає Сполучені Штати й міжнародну спільноту посилити та поглибити публічне засудження протизаконного ув’язнення лейтенанта Надії Савченко російською стороною та вимагає звільнити її й усіх інших незаконно ув’язнених українців. УККА наполегливо закликає уряд Сполучених Штатів ужити усіх дипломатичних зусиль для убезпечення її життя й негайного звільнення.
Росія має поважати верховенство права та шанувати міжнародні зобов’язання. Сполучені Штати й інші світові демократії не повинні залишатися осторонь, коли порушуються основні права людини, а верховенство права — нахабно іґнорується.
Прес-служба УККА

Заходи Конґресу США щодо звільнення п. Савченко
На прохання УККА конґресмен Біл Паскрел ініціював лист, який підписали 22 члени Конґресу та який містив заклик до Державного секретаря Керрі докласти більше зусиль до праці над звільненням Надії Савченко та посилити публічне засудження її незаконного ув’язнення російською стороною. Цього листа підписали: Білл Паскрел, Марсі Каптур, Майкл Фітцпатрік, Сандер Левін, Стів Стайверс, Лойд Доґетт, Елсі Гастінґс, Ден Лапінскі, Майк Куіґлі, Чарльз Ренджел, Луіс Слотер, Гус Біліракіс, Елізабет Етсі, Девід Швейкерт, Керолін Малоні, Леонард Ленс, Стів Ковген, Девід Джойс, Албіо Саєрс, Кріс Ґібсон, Джон Ларсон та Брендан Бойл.
Провід Українського конґресового кокусу також представив резолюцію палати представників зі закликом
негайно звільнити Надію Савченко. УККА закликає вас звернутись до свого представника у Конґресі та просити про підтримку цієї надзвичайно важливої резолюції. Ви можете зв’язатись зі своїм представником безпосередньо через веб-сторінку палати представників: http://www.house.gov/representatives.
Ми дякуємо членам Конґресу, які приєднались до кампанії #FreeSavchenko та висловили цим свою беззаперечну підтримку!
УНІС

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply