Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Верховна Рада збільшила чисельність ЗСУ

Автор:

|

Серпень 01, 2021

|

Рубрика:

Верховна Рада збільшила чисельність ЗСУ

Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила в другому читанні два президентських законопроєкти. Перед тим, як піти на канікули, депутати 312 голосами схвалили збільшення чисельності Збройних сил України (ЗСУ) на 11 тис. осіб — до 261 тис. З них військовослужбовцями є 215 тис.
Також депутати 313 голосами підтримали законопроєкт про національний опір, згідно з яким створюють територіальну оборону. За законопроєктом, національний опір є складовою частиною комплексної оборони держави, що містить комплекс заходів для максимально широкого залучення громадян України для дотримання військової безпеки, суверенітету та територіальної цілісності країни, стримування та відсічі аґресії.
Загальне керівництво національним опором здійснює Верховний головнокомандувач ЗСУ — Президент України. Складовими національного опору є територіальна оборона (ТО), рух опору та підготовка громадян України до національного опору. Безпосереднє керівництво ТО здійснює головнокомандувач ЗСУ через командувача сил ТО ЗСУ.
Законопроєкт передбачає, що в рамках системи ТО також можна створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати особисту мисливську зброю. Сили ТО мають діяти за територіально-зональним принципом, поза районами, де ведуть військові (бойові) дії. Але, за рішенням головнокомандувача ЗСУ, їх можна залучати до виконання завдань за межами своєї зони ТО для нарощування сил і засобів із метою стабілізувати обстановку у відповідних зонах.
Рух опору вестимуть із настанням особливого періоду на тимчасово окупованій території України. Провідна роль в організації, підготовці, підтримці та виконанні завдань опору має належати Силам спеціальних операцій (ССО) ЗСУ, керівництво рухом опору здійснюватиме командувач ССО.
Як повідомляв «Міст», Зеленський змінив головнокомандувача ЗСУ.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply