Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Верховна Рада України посилила протидію коронавірусу

Автор:

|

Травень 14, 2020

|

Рубрика:

Верховна Рада України посилила протидію коронавірусу

В Україні підвищили спроможність системи охорони здоров’я й визначили розміри обов’язкового державного страхування працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.

День піару
Петро Порошенко, лідер партії «Європейська солідарність» (ЄС), 5 травня вручив Дмитру Разумкову, голові Верховної Ради України (ВРУ) підписаний 157-ма її депутатами лист із вимогою невідкладно скликати позачергове засідання для розгляду трьох законопроєктів — про державне страхування лікарів, масове тестування на коронавірус і підвищення на 300 % зарплати лікарям, котрі працюють із хворими на Covid-19. А журналістам заявив: «Фракція «Слуги народу» блокувала, бо отримала команду не підписувати і не розглядати».
Олексій Гончаренко, народний депутат парламентської фракції ЄС, розповів, що лист про скликання засідання ВРУ підписали лише п’ятеро депутатів президентської парламентської фракції «Слуга народу». А також обурювався: «Півтора місяця ЄС домагається того, аби з’явилося обов’язкове державне страхування медиків. І півтора місяця чинна влада у вигляді «Слуг народу» робила все, аби цього не допустити».
Київський часопис «Україна молода» підтвердив, що «6 травня засоби масової інформації (ЗМІ) оприлюднили скан повідомлення Давида Арахамії, голови фракції «Слуг народу» (СН), в якому, серед іншого, йшлося про те, щоб депутати СН надалі не ставили свої підписи під ініціативами ЄС. Відтак Павло Вуєць, оглядач київського порталу «Главком», констатував заголовком публікації, що 7 травня був «День піару у Верховні Раді».
За його словами, «депутати зібралися не через гучні екстрені питання, як раніше (закон про ринок землі, зміни до регламенту), а суто, щоб пропіаритися». «У документа щодо страхування лікарів авторства нардепів від «ЄС» з’явився конкурент. З інформації внутрішнього чату «слуг» стало відомо, що президентська фракція просто вирішила перетягнути ковдру на себе. Арахамія у притаманному йому невимушеному стилі пояснив соратникам, що прийняття альтернативного законопроєкту дозволить перехопити «політичні дивіденди», на які поклав око Порошенко», — пояснив він.

Тестування обов’язкове
Та все ж депутати таки ухвалили 7 травня важливі проєкти. Зокрема, законом про масове тестування передбачено, що тестування обов’язкове для тих, хто звертаються за допомогою з ознаками коронавірусу та контактували з хворими на Covid-19.
В Україні повинні проходити регулярне тестування й медичні та інші працівники, які працюють в установах охорони здоров’я, котрі надають допомогу хворим коронавірусом. А також ті, хто здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення Covid-19. Зокрема, працівники поліції й Національної гвардії (незалежно від того, контактували вони з хворим чи ні).
Закон про масове тестування також передбачає, що ті, хто через протидію коронавірусу були змушені піти на самоізоляцію, або перебувати в медичних установах, отримають допомогу по тимчасовій непрацездатності в розмірі 50 % середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу. А медичні працівники, котрі через коронавірус лежать у лікарні або перебувають на самоізоляції, отримають допомогу в розмірі 100 % середньої зарплати незалежно від страхового стажу.
Натомість закон про страхові виплати для медиків передбачає, що держава забезпечує медпрацівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я страхові виплати в разі встановлення впродовж одного календарного року групи інвалідності, яка настала внаслідок захворювання коронавірусною хворобою. Але за умови, що захворювання пов’язане з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження — залежно від встановленої працівникові групи інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності, але не менше 300-кратного розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Прирівняли до військових
У разі смерті працівника закладу охорони здоров’я або державної наукової установи, котрі виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб, передбачили страхові виплати в 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
У разі інфікування працівнику закладу охорони здоров’я або державної наукової установи, котрий виконує професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб, страхову виплату призначають і виплачують упродовж одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату. У разі смерті такого працівника страхову виплату призначають і виплачують разово й в рівних частинах членам сім’ї, батькам та утриманцям померлого працівника впродовж одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату.
При цьому в разі смерті медика внаслідок інфікування Covid-19 під час дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, такого медичного працівника прирівнюють за своїм статусом до військовослужбовця, котрий проходив військову службу, чия смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби.

«Знову обдурили»
Ольга Кошеленко, кореспондентка «Телевізійної служби новин», розповіла: «Довкола того, чи платити медикам, як заразилися на Covid-19 на роботі, тривала суперечка. В опозиції казали «так» — по 200 тис. грн кожному. У владі «так, але» — по 600 тис., утім, лише тим, хто отримав інвалідність». Павло Вуєць пояснив: «Арґументи «слуг» — повального страхування й виплат бюджет не витримає».
Але президентська фракція дала таким чином привід своїм опонентам демонструвати, що вони — «кращі друзі» лікарів. Зокрема, депутат Гончаренко заявив: «Ми пропонували, щоб грошову допомогу отримали як родини медиків, котрі померли внаслідок Covid-інфекції, так і всі медики, котрі перехворіли на Covid-інфекцію». Зараз таких медиків в Україні — 2 660. У нас жахлива статистика: кожен п’ятий захворілий — медик. В жодній іншій країні таких жахливих показників немає. Але СН поміняли текст і прописали іншим чином».
«Грошову допомогу отримають родини померлих медиків, а також тільки ті медики, котрі внаслідок перенесеної Covid-інфекції отримають інвалідність. Отримати інвалідність від вірусної інфекції дихальних шляхів — неймовірна рідкість. І на цю хвилину ми не знаємо зареєстрованих випадків в світі отриманої інвалідності внаслідок Covid-інфекції», — пояснив він.
Депутат констатував: «Слуги народу» знову обдурили народ, медиків. Як колись обіцяли вчителям по чотири тисячі доларів, зараз обіцяли доплати медикам. І ухвалили закон, який начебто буде допомагати медиками, але фактично жоден захворілий медик не отримає компенсацію, або ж це будуть дуже рідкісні випадки».

Будуть поправки?
Відтак, Олексій Гончаренко запевнив: «Наша фракція буде подавати поправки до цього закону і вимагати, щоб законодавчо держава захистила всіх медиків, які, захищаючи нас з вами, перенесли Covid-інфекцію». Своєю чергою, Ірина Геращенко, співголова парламентської фракції ЄС, заявила з трибуни ВРУ: «В цьому парламенті є одна «хитро зроблена» партія, для якої ключове — це політичні дивіденди. Рік тому вони пообіцяли політичні дивіденди вчителям — чотири тисячі доларів зарплати, схопили ці дивіденди і вже про це забули. Зараз вони говорять про політичні дивіденди лікарям — 300 % надбавки, не знаючи, що лікарі отримували від восьми до 280 грн за березень-квітень так званої надбавки. І ось зараз ця «хитро зроблена» фракція намагається залишити лікарів без соціальної виплати, адже насправді, немає інвалідності по інфекційній хворобі».
«Тому ми оголошуємо збір підписів від лікарів-інфекціоністів, від 2 660 лікарів, котрі захворіли на коронавірус, з вимогою до цієї влади, аби страхові виплати отримали всі, хто сьогодні лікують українців у лікарнях без захисних костюмів, без рукавичок, без масок, без дезінфекторів. ЄС закликає колег по парламенту бути єдиною політичною партією — партією захисників України і захисників лікарів. Ми маємо захистити українського лікаря і виплатити родинам, які втратили сьогодні годувальника, а мова йде про 18 медичних працівників, по 1,5 млн. грн соціальних виплат. А кожен лікар, котрий захворів, має право отримати 200 тис. грн, аби поправити своє здоров’я. Все це було передбачено в законопроєкті «ЄС», — запевнила вона.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply