Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Венеціанська комісія критикує український закон про люстрацію

Автор:

|

Березень 24, 2016

|

Рубрика:

Венеціанська комісія критикує український закон про люстрацію
Джанні Букіккіо

Джанні Букіккіо

Європейська комісія «За демократію через право» (так звана Венеціанська комісія) рекомендувала внести зміни в український закон «Про очищення влади» (про люстрацію). Про це розповів Джанні Букіккіо, голова комісії. «Закон у теперішньому вигляді має бути змінений, тому, що він не повністю відповідає європейським стандартам і принципу верховенства права», — сказав він.
Основні вимоги комісії — персональна відповідальність при застосуванні люстрації, а також проведення люстрації суддів на підставі окремого, а не загального закону. Джанні Букіккіо також пояснив, що застосування закону про люстрацію в його теперішній редакції може розглядатися національними та міжнародними судами, в т. ч. й Європейським судом із прав людини в Страсбурзі (Франція).
Зазначимо, що ще в грудні 2014-го голова комісії заявляв, що закон необхідно радикально переробити, щоб привести його у відповідність із європейськими стандартами. При цьому, наголосив п. Букіккіо, закон не повинен стати способом зведення рахунків із політичними опонентами.

Юлія Поліковська, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply