Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Ватажки бойовиків підписали відведення озброєння калібру менше 100 мм

Автор:

|

Жовтень 08, 2015

|

Рубрика:

Ватажки бойовиків підписали відведення озброєння калібру менше 100 мм
Олександр Захарченко та Ігор Плотницький

Олександр Захарченко та Ігор Плотницький

Останнім часом у Донецьку та Луганську речі та техніку стали міняти на продукти. Незвичайними оголошеннями з обміну, що показують весь трагізм ситуації на Донбасі, рясніє один із найпопулярніших українських сайтів. Тут сережки готові обміняти на плитку шоколаду, джинси — на дитячий шампунь, техніку й одяг — на підгузки і будь-які продукти харчування.
У непідконтрольних Києву населених пунктах у дефіциті — предмети першої необхідності. Заради них позбуваються краваток, подарункових годинників, статуеток, верхнього одягу, гантелей, запчастин і смартфонів. У містах, які контролюють терористи, часто пропонують обміняти транспортні засоби на квартири — зараз нерухомість на Донбасі, де в будь-який момент можуть поновитися бойові дії, — дуже дешева. Наприклад, у центральному районі Донецька можна купити однокімнатну квартиру за 10 тис. USD, а на околицях — за 3 тис. USD.
Дійшовши «до ручки» сепаратисти погодилися на відведення озброєння калібром менше 100 мм. 29 вересня тристороння контактна група у Мінську (Білорусь) підписала відповідну угоду. Під документом стоять підписи спеціального представника Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) Мартіна Сайдіка, представника України Леоніда Кучми та спецпредставника Російської Федерації (РФ) Азамата Кульмухаметова.
1 жовтня документ підписали Ігор Плотницький та Олександр Захарченко, лідери бойовиків терористичних організацій Лугананська і Донецька «народні республіки» (ЛНР і ДНР відповідно). Денис Пушилін, представник терористів на перемовинах у Мінську, вважає, що підписання договору про відвід техніки на Донбасі калібром менше 100 мм означає припинення війни. «Відбулося засідання контактної групи і двох підгруп. Підгрупа з безпеки отримала вимучений документ», — сказав він.
Після того, як свій підпис поставив Олександр Захарченко, документ набуває чинності, і це може, на мою думку, свідчити про закінчення війни», — заявив п. Пушилін і висловив сподівання, що «всі зіткнення зі стрілецькою зброєю будуть швидко локалізовані та припинені».
У зв’язку з цим у ЛНР оголосили місячник здачі зброї на підконтрольній території. Акція відбуватиметься до 31 жовтня. Мешканців окупованої території закликали здати вогнепальну та холодну зброю, а також боєприпаси та вибухівку до найближчого відділку «поліції». Тим, хто це зробить, обіцяють звільнення від відповідальності за незаконне володіння зброєю.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply