Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

В Україні остаточно заборонили діяльність 12 партій

Автор:

|

Листопад 07, 2022

|

Рубрика:

В Україні остаточно заборонили діяльність 12 партій

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду України відхилив апеляційну скаргу Соціалістичної партії України (СПУ), і таким чином остаточно заборонив її діяльність. Відтепер в Україні повністю заборонена діяльність вже 12 проросійських політичних сил.
Рішення про заборону функціонування СПУ прийняте на підставі указу президента та рішення Ради національної безпеки й оборони України. В основі документів — докази деструктивної діяльності партії, зібрані у межах реагування Служби безпеки України (СБУ) на загрози національній безпеці.
Йдеться передусім про демонстративну підтримку та популяризацію аґресивної антиукраїнської політики Російської Федерації (РФ) як на рівні керівництва, так і пересічних членів цього партійного об’єднання.
Таким чином ця політична сила поповнила список заборонених раніше проросійських політичних партій, серед яких: «Опозиційний блок», «Соціалісти», партія «Справедливості та розвитку», «Наші», «Держава», «Блок Володимира Сальдо», «Ліва опозиція», «Партія Шарія», «Союз лівих сил», «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ) і Прогресивна соціалістична партія України.
У ході слідчо-оперативних дій було доведено, що представники цих політичних сил брали безпосередню участь у встановленні окупаційного режиму на захоплених РФ територіях України, а також організації та проведенні на цих територіях фейкових «референдумів».
Від початку широкомасштабного вторгнення РФ за фактами діяльності їхніх функціонерів слідчі СБУ розпочали понад 80 досудових розслідувань, у т. ч. щодо депутатів рад різного рівня, у межах цих проваджень оголосили 37 підозр. Окремі фігуранти цих проваджень зараз переховуються від правосуддя, у т. ч. на території РФ.
Як повідомляв «Міст», у державну власність передали активи ОПЗЖ.

Маріанна Попович, «Вголос»

About Author

Meest-Online