Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

В Україні розпочався «парад» самопроголошених міських рад

Автор:

|

Листопад 10, 2020

|

Рубрика:

В Україні розпочався «парад» самопроголошених міських рад
Віктор Вікарчук

Рішення Конституційного суду, які, фактично руйнують українську державність, дивним чином збіглися з появою нікому не зрозумілих органів місцевого самоврядування. У Хмельницькому (населення — 275 тис. осіб) та Запоріжжі (населення — 730 тис. осіб) майже одночасно з’явилися самопроголошені «міськради», депутатів яких ніхто не обирав, натомість їхню легітимність затверджували теж нікому незрозумілі «робочі групи». Ситуація підозріло нагадує проголошення «народних республік» 2014-го.

«Обіцяли гроші й оформлення відповідних посвідчень»
Цитуємо повідомлення пресслужби Служби безпеки України (СБУ): «До складу групи в Хмельницькому входили понад десять осіб. Вони провели збори, на яких створили так званий орган місцевого самоврядування Республіки Україна «Хмельницька міська рада». Одразу обрали «голову» і «депутатів» псевдоутворення, а заодно проголосили ліквідацію чинної Хмельницької міської ради. Для імітації легітимності зловмисники також розробили та підписали установчі документи фейкової організації».
Уже наступного дня на сайті СБУ з’явилося схоже повідомлення: «Служба безпеки України викрила у Запоріжжі організовану групу осіб на спробі створення фейкової «міської ради» для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в реґіоні. За попередньою версією слідства, учасники угрупування хотіли створити псевдоорган. Для цього вони обрали так званих голів і депутатів фейкової міськради. За приєднання до неї обіцяли гроші й оформлення відповідних посвідчень».
Співробітники СБУ в обох містах вилучили у організаторів та учасників груп документи, печатки, штампи, комп’ютерну техніку й інші предмети із доказами протиправної діяльності. Слідчі дії тривають. За обома фактами правоохоронці відкрили карні провадження за статтею «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади».

«Він має створити ХНР, а це вже сепаратизм»
Самопроголошений міський голова Хмельницького, такий собі Віктор Вікарчук, який на цьогорічних місцевих виборах балотувався до Хмельницької міської ради від проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ) під орудою Віктора Медведчука, кума Путіна.
«Останнім часом Віктор Вікарчук через соціальні мережі активно виступає за те, щоб Хмельницька міська рада, яка була створена постановою Кабінету Міністрів, насправді має бути утворена територіальною громадою. Свої арґументи він підкріплює витягами з Конституції. При цьому Вікарчук стверджує, що в Україні немає жодного державного символу, затвердженого Верховною Радою; поліцію називає «юридичною компанією, яка надає послуги»; українські суди, на його думку, нелегальні. Окремо підприємець заявив, що не посягає на конституційний лад і відокремлення Хмельницької області та міста Хмельницький», — повідомив місцевий портал ngp-ua.info.
Олександр Симчишин, котрий балотувався на місцевих виборах на посаду голови Хмельницької міської об’єднаної територіальної громади від Всеукраїнського об’єднання «Свобода», набрав майже 88 % підтримки серед виборців. Він особисто зустрівся з п. Вікарчуком і так відреагував на його закиди: «Хмельницька міська рада створена і діє на підставі Конституції та закону про місцеве самоврядування, який вступив у дію 1997 року. Ми — юридична особа, як і інші органи місцевого самоврядування. Якщо хтось вважає, що мають бути інші органи, то він має створити «Хмельницьку народну республіку» (ХНР), а це вже сепаратизм». Про це пише ще один місцевий сайт, podillyanews.com.

Загадкове Запоріжжя
Натомість жодних подробиць про фейкову міську раду в Запоріжжі на момент підготовки цього матеріалу до друку не було (звісно, крім повідомлення пресслужби СБУ, яка не назвала жодних прізвищ. — Ред.). Можна лише припускати, чому саме це місто над Дніпром обрали об’єктом «фейкової атаки». В цьому обласному центрі у першому турі з показником понад 60 % також переміг чинний мер Володимир Буряк, котрий балотувався від оригінальної «Партії Володимира Буряка «Єднання».
Загалом за мерський мандат змагалися десятеро осіб, причому від ОПЗЖ не було жодної кандидатури. Можна сказати, що партія Медведчука «пролетіла» і на виборах депутатів міської ради. Мерська партія «Єднання» набрала трохи більше 25,2 % голосів, пропрезидентська «Слуга народу» — майже 19 %; натомість ОПЗЖ, яка вважала обласні центри Східної України своїм «царством», лише — 14,8 %, при цьому лише трішки поступившись «Європейській солідарності» Петра Порошенка (13,4 %). Можливо, саме тому тут і з’явилася ще одна фейкова міськрада?
Як повідомляв «Міст», на місцевих виборах в Україні перемогли «синиці в руках».

Ігор Берчак

До слова
Доки в Україні коїться юридичний безлад, слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) продовжують шукати бодай якийсь спосіб засадити за ґрати Петра Порошенка. Тепер вони взялися за можливе ухиляння від сплати податків і легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом. «Слідчі ДБР здійснюють досудове розслідування за фактом вчинення п’ятим президентом України 2014 року умисних дій, спрямованих на відкриття компанії в юрисдикції Британських Вірґінських островів», — заявив Олексій Сухачов, виконувач обов’язки директора ДБР.
«За даними досудового розслідування, зазначені дії були вчинені за допомогою кіпрської та панамської юридичних фірм, а відповідна компанія зареєстрована на Британських Вірґінських островах. При цьому, єдиним її бенефіціарним власником вказаний особисто п’ятий президент України (під час реєстрації наданий його паспорт та вказана його київська адреса). У реєстраційних документах було зазначено, що компанія виконуватиме роль холдингового підприємства для українських і кіпрських структур кондитерської корпорації, засновником якої є п. Порошенко, а джерелом коштів для неї мають бути доходи від комерційної діяльності. Таким чином, у вказаних діях вбачають ознаки карних правопорушень, передбачених ст. 212 (ухилення від сплати податків) і ст. 209 (легалізація/відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України», — йдеться в повідомленні пресслужби ДБР. Там зазначили, що для отримання необхідної інформації в рамках карного провадження звернулися в Офіс генерального прокурора за міжнародною правовою допомогою з міжнародними запитами до компетентних органів Британських Вірґінських островів, Республіки Панама та Республіки Кіпр.
Та з ДБР надійшла й добра новина. Олексій Сухачов нарешті дослухався до критики і підписав наказ про звільнення свого першого заступника Олександра Бабікова, котрий був адвокатом президента-втікача Януковича. Але не все так просто. «Сухачов справді підписав такий наказ, не ознайомивши з ним Бабікова. Підставою є нібито постійний конфлікт інтересів через роботу в «Аверлекс» (адвокатське об’єднання. — Ред.). Хоча у Бабікова є всі документи, які це спростовують. Станом на тепер Бабіков — на лікарняному. Юридично наказ Сухачова не реалізований», — розповіло «Українській правді» на правах анонімності джерело в керівництві ДБР.
За даними видання, проблеми у Бабікова почалися через його активність у кількох справах, у т. ч. щодо розслідування «справи ваґнерівців». «Минулого тижня був дуже чутливий запит по «ваґнерівцях», який зчинив багато галасу», — розповів інформатор «Української правди» в ДБР. А Олексія Сухачова вважають близьким до Олега Татарова, куратора силових органів в Офісі президента України (ОПУ).
Як писав «Міст», 29 липня ц. р. у Мінську, столиці Білорусі, затримали 33 бойовиків російської приватної військової компанії «Ваґнер», котрі прибули до країни нібито для здійснення провокацій і дестабілізації ситуації в період виборів білоруського президента. Пізніше режим Лукашенка передав усіх затриманих уряду Російської Федерації (РФ).
Юрій Бутусов, Головний редактор видання «Цензор.НЕТ», тоді стверджував, що це була спільна операцію спецслужб США й України. Виманених у Мінськ бойовиків «Вагнера» нібито планували затримати в Києві, імітувавши вимушену посадку літака, яким вони мали б летіти до Стамбула. СБУ цю версію категорично заперечує. Натомість п. Бутусов наполягає, що операція була і зірвалася через витік інформації з ОПУ. Мовляв, за дзвінком з найближчого оточення президента, операцію було відтерміновано на один день через заплановані перемовини з РФ, під час яких було намагання уникнути гострих конфронтацій. У результаті «вагнерівців» затримала контррозвідка Білорусі, а потім вони спокійно повернулися в РФ. Таким чином спецоперація була зірвана. Що правда в цій історії, а що брехня — невідомо й досі. У Верховній Раді зареєстрували постанову про створення Тимчасової слідчої комісії, але її повністю блокує пропрезидентська фракція «Слуга народу».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply