Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Ультраправий джокер української політики

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

Ультраправий джокер української політики

Прапор УПА

У липні у Києві знову палили шини. Цього разу — закликаючи скасувати Мінські угоди та відновити наступальні дії на Донбасі. З такими вимогами виступили бійці деяких добровольчих батальйонів й ультраправі. Також протестувальники вимагали націоналізації російського бізнесу в Україні, кадрових змін у силових відомствах і розриву міжурядових стосунків із Російською Федерацією (РФ).
Здається, що українські ультраправі живуть в якійсь альтернативній дійсності. Ще з часів Майдану вони старанно створювали для зачарованої публіки альтернативний світ, а потім і самі в нього переселилися. У поцейбічному світі Україна — ключовий елемент великої геополітичної партії, спецоперації з примусу РФ до визнання світового ладу. Ми повністю зв’язані сценарієм і лише в його рамках можемо розраховувати на життєво необхідну фінансову та дипломатичну підтримку, а в перспективі — й на членство в євроатлантичній спільноті.
Будь-яка імпровізація з нашого боку матиме фатальні наслідки передусім для нас самих. Тому українська влада сумлінно втілює приписи союзників. Уже у своїй інавгураційній промові у червні 2014-го Петро Порошенко озвучив основні тези «Мінської угоди», підписаної набагато пізніше. Звідси — готовність дотримуватися сценарію ціною власного рейтинґу, вдаючись до непопулярних кроків.
Проблема українських націоналістів — у тому, що вони завжди були відсторонені від влади. Ніколи в історії України не було періоду, коли націоналісти займалися державним будівництвом. Вони — вічні опозиціонери, чия доля — відчайдушний спротив режимам.
Навіть закапелок української політики став доступний для ультраправих відносно недавно, коли протестні хвилі закинули Всеукраїнське об’єднання «Свобода» до парламенту. Щоправда, і там вони не змогли впливати на державні процеси. Світ великої міжнародної політики залишається для них захмарною височиною. Звідси — оця демонстративна неуважність до геополітичних обставин. Обама, Меркель, Олланд — реальні постаті для п. Порошенка, але у світі «Правого сектору» їх просто не існує.
Весь цей час українське керівництво грало свою партію як належить. Було прийнято всі закони, передбачені «Мінським протоколом», на черзі — внесення змін до Конституції, проект яких вже передано на розгляд Верховної Ради (ВРУ). Також українська сторона стоїчно дотримується режиму припинення вогню, водночас утримуючи позиції на Донбасі.
Зірвати євроатлантичну стратегію упокорення РФ може лише внутрішній чинник — ні Київ, ні західні союзники від «Мінської стратегії» не відмовляються і на провокації терористів не піддаються. Аж тут з’являються ультраправі з вимогами розірвати «Мінські угоди» та відновити бойові дії на Сході. В результаті 33 % українців вірять, що Антитерористична операція (АТО) має продовжуватись аж до повного звільнення окупованих територій.
Судячи з усього, в найближчій перспективі Україна справді матиме райони з особливим статусом на Сході, які стануть джерелом економічних і політичних проблем для Києва. Тому Кремль зацікавлений відкрити проти української влади ще й другий фронт — «патріотичний».
Щось схоже відбувалося 2012-го, коли проти видобутку сланцевого газу в Україні разом із Росією виступила «Свобода». Силами Львівської обласної ради та партійних активістів, котрі раптом стали борцями за екологію, розвідувальні роботи у Західній Україні було призупинено.
Але ультраправі, які підігрують РФ, закликаючи зірвати «Мінські угоди», відчайдушно воюють із нею на Донбасі. Ця драматична розірваність між безвідповідальністю та звитягою, між браком державницького досвіду та патріотичними ідеалами перетворюють ультраправих на джокера української політики.
Сьогодні націоналісти допомагають повалити антиєвропейський режим, а завтра і самі поводяться, як завзяті антиєвропейці. На фронті боронять українську державу, а в тилу розхитують її політичний режим. Схоже, вони і самі не визначились, яке їхнє місце в українській державі.

Анатолій Рубльов, Zaxid.net

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply