Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Україну знову намагаються втягнути у президентські перегони в США

Автор:

|

Серпень 14, 2020

|

Рубрика:

Україну знову намагаються втягнути у президентські перегони в США
Джо Байден

Вільям Еваніна, директор Національного центру контррозвдіки та безпеки США, опублікував спеціальну заяву, присвячену подробицям діяльності противників США на президентських виборах у країні.

Кремль шкодить Байдену руками українця
«Розвідувальна оцінка ситуації — найбільш свіжа, точна й об’єктивна інформація про загрозу виборам, яку розвідка може зараз надати зі збереженням секретності», — цитує заяву чиновника «Голос Америки». — Проросійський український парламентар Андрій Деркач поширює закиди про корупцію, в т. ч. з публікаціями телефонних розмов, з метою очорнити кандидатуру колишнього віцепрезидента Джо Байдена та Демократичну партію загалом. Деякі пов’язані з Кремлем суб’єкти також намагаються посилити кандидатуру Трампа у соціальних мережах і на російському телебаченні», — зазначив він.
Як писав «Міст», у травні ц. р. Андрій Деркач, позафракційний народний депутат України, оприлюднив записи телефонних розмов, які впродовж 2015-2016 рр. нібито вели Петро Порошенко, Джон Керрі та Джо Байден. Під час спілкування п’ятий український президент обговорював із американськими посадовцями, зокрема, відставку Віктора Шокіна, тодішнього генерального прокурора України, котрий розслідував справу Burisma Group, у якій працював Гантер Байден, син віцепрезидента США.
Петро Порошенко та Джо Байден автентичність цих записів не підтвердили і назвали їх маячнею. За словами п. Порошенка, оприлюднені записи є спробою «п’ятої колони Кремля» підірвати двопалатну підтримку США України. «Проросійські провокатори прагнуть залишити нас сам на сам із Кремлем. І навіть не маскуються», — заявив п’ятий президент і додав, що «сировину» для аудіоматеріалів могли отримати, зокрема, в Офісі чинного президента.
У штабі Джо Байдена «плівки Деркача» назвали «повністю відредагованими». «Вони значною мірою відредагували записи, і це все не більше, ніж дірка від бублика, яка не отримала розголосу», — заявив The Washington Post Ендрю Бейтс, представник штабу демократичного кандидата. За його словами, у Байдена вважають, що оприлюднення цих записів — продовження давніх спроб Кремля йому нашкодити. Представники колишнього віцепрезидента також зазначають, що до цього може бути причетна російська державна телевізійна компанія Russia Today, й натякнули на зв’язок Деркача з Кремлем. Зазначимо, що Андрій Деркач — випускник московської академії КДБ та син Леоніда Деркача, колишнього голови Служби безпеки України (СБУ) часів президентства Кучми.
Також американські журналісти зазначали, що Рудольф Джуліані, котрий є особистим адвокатом Трампа, зустрічався з Деркачем під час поїздки до Києва у грудні минулого року.
Сумніви в автентичності записів висловлювали й українські експерти. Сам Деркач стверджує, що аудіозаписи потрапили до нього від якихось «журналістів-розслідувачів», прізвища яких не називає. «Мені дивно, звідки Деркач має ці записи. Він посилається на журналістів-розслідувачів. Якби я був журналістом-розслідувачем — я б це сам опублікував. Який солідний журналіст-розслідувач буде просто так віддавати це п. Деркачу?», — заявив після оприлюднення аудіозаписів політичний експерт Тарас Семенюк. Його слова підтвердив і відомий політолог Володимир Фесенко. «Зазвичай, журналісти-розслідувачі отримують інформацію від політиків або від спецслужб, різних структур, а не навпаки», — заявив він в ефірі «Каналу 24».
Така ж думка й у політичного експерта Дмитра Сіманського. «Ти можеш копати землю пів року, можеш читати папери, досліджувати документи, говорити з інсайдерами. Але «бабах» відбувається тоді, коли конкурент твого об’єкта принесе теку», — запевнив він.

Дилема Зе-президента
На заяву директора National Counterintelligence and Security Center оперативно відреагував теперішній глава української держави. «Як президент України ще раз хочу підкреслити і свою особисту принципову позицію, і фундаментальну позицію нашої держави в цілому. Ніколи й за жодних обставин неприйнятно здійснювати будь-яке втручання в суверенні вибори іншої країни. Ще раз запевняю наших партнерів, що Україна не дозволяла й не дозволить собі в майбутньому втрутитися у вибори і тим самим завдати шкоди нашим довірчим і щирим партнерським відносинам зі США», — зазначив Зеленський.
Він наголосив, що запобігання втягуванню України у внутрішню політику США є питанням національної безпеки. «Тому вважаю, що громадянам України слід, м’яко кажучи, утримуватися від будь-якої діяльності, пов’язаної з президентськими виборами у США, та не дозволяти собі спробувати вирішити на цьому будь-які свої особисті політичні чи бізнесові проблеми», — сказав президент.
Але в нього зараз інші клопоти. 6 серпня Міністерство юстиції США звинуватило його спонсора — українського олігарха Ігоря Коломойського — в розкраданні мільярдів доларів з «ПриватБанку» (ПБ), а потім використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей в США і в усьому світі.
Як пише WP, впродовж більше року федеральні аґенти відстежували мільйони доларів, які були відправлені до США від компаній, що належать Коломойському та його партнеру Геннадію Боголюбову, для купівлі об’єктів нерухомості, в т. ч. чотирьох хмарочосів у центрі Клівленда, в період приблизно з 2008-го та наступних п’яти років.
Федеральні аґенти не раз приїжджали до України, зокрема, в лютому ц. р., де зустрічалися з генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, і слідчими з Національного антикорупційного бюро України, щоб обговорити справу олігарха.
The Washigton Post нагадує, що розслідування НБУ виявило дефіцит в бухгалтерських книгах ПБ на 5,5 млрд USD і назвали це «масштабним і скоординованим шахрайством», в якому брали участь основні акціонери банку Коломойський і Боголюбов. Щоб утримати банк від краху, уряд використав кошти платників податків, щоб закрити діру.
У двох цивільних позовах є вимога конфіскувати нерухомість Коломойського на 70 млн USD — будівлі PNC Plaza в Луїзвіллі й CompuCom Headquarters у Далласі. Назвали й спільників українських олігархів — Мордехая Копфа й Уріела Лабера. Вони допомагали відмивати гроші олігархам і створили мережу юридичних осіб із назвами, в яких часто використовувалося слово Optima, за допомогою яких керували активами українських олігархів. Тож тепер Зеленському треба вибирати — відхреститися від Коломойського і зберегти приязнь США, чи стати на його захист і поховати американсько-українські стосунки.

Ігор Берчак

До слова
Минулого тижня низка колишніх американських високопосадовців і дипломатів написали відкритого листа, в якому закликали переглянути політику США щодо РФ та зробити її більш гнучкою. Лист опублікували у виданні Politico. У ньому йдеться про те, що теперішнє поєднання санкцій та дипломатії не працює, тож із Москвою потрібно відновити ширшу співпрацю, а санкційний режим зробити готовим до пом’якшень.
Експерти називають відновлення нормальних дипломатичних відносин США із Російською Федерацією (РФ) найвищим пріоритетом, але водночас наголошують на тому, що у таких питаннях, як Україна, чи Сирія «США мають залишатись твердими в принципах, які поділяють наші союзники». «Ми маємо працювати з РФ, як є, — повністю використовуючи наші сильні сторони, але відкрившись до дипломатії. Діючи цілеспрямовано, ми зможемо як дати раду викликам із боку РФ, так і скерувати відносини на більш конструктивну стежку. Якщо цього не зробити, ціна буде надто високою», — йдеться, серед іншого, у документі.
Іншої точки зору дотримується Ян Бжезінський, старший аналітик Атлантичної ради, котрий займав в адміністрації президента Джорджа Буша-молодшого посаду заступника помічника міністра оборони. «Нам потрібно накласти набагато жорсткіші галузеві санкції на їхні енергетичні ринки. Нам необхідно бути трохи жорсткішими в дотриманні політичної ізоляції російського керівництва. Путіну не можна дозволяти з’являтися або ж бути запрошеним на такі заходи, як G7 або G8, адже там представлені демократичні лідери, а не аґресори чи авторитарні діячі», — заявив експерт в інтерв’ю грузинській службі «Голосу Америки».
Він висловив думку, що Путін й надалі намагатиметься зруйнувати світовий порядок і підірвати глобальну безпеку. «Його дії: вторгнення в Грузію 2008-го, вторгнення в Україну 2014-го, стрімке збільшення військових витрат, нарощування збройних сил на східному кордоні НАТО, надмірно провокаційні військові дії в Середземному морі, в Атлантичному та Тихому океанах, в Арктиці, військові навчання за участю більше 100 тис. військовослужбовців, які можуть потенційно бути дуже дестабілізуючими, все це конфронтаційний підхід до світового порядку, який, як він вважає, загрожує його особистим інтересам», — зазначив п. Бжезінський. Також він заявив, що Україна та Грузія заслуговують на ясність щодо того, що їм необхідно зробити, аби вступити в НАТО. «Необхідно, щоб для цих двох країн був позначений чіткий шлях до членства в НАТО», — заявив експерт.

Підпис до фото:
Андрій Деркач

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply