Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Україну повертають у часи Януковича?

Автор:

|

Вересень 15, 2021

|

Рубрика:

Україну повертають у часи Януковича?
Олег Татаров

Журналіст-розслідувач Михайло Ткач оприлюднив цинічне фарисейство Зе-влади.

«Мали б відповідати»
Михайло Ткач, провідний кореспондент телепрограми журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» на «Радіо Свобода», опублікував у Facebook відео зі святкування дня народження Олега Татарова, заступника голови Офісу президента України (ОПУ), який курує правоохоронців попри оголошення йому торік підозри в скоєнні злочину. За даними слідчих, 2017-го тодішній юрист компанії «Укрбуд» був посередником під час підкупу експерта, який занизив вартість квартир національним гвардійцям, щоб обміняти їх на дешевші. Відтак останніх обікрали на 81,5 млн грн.
Але день народження заступника голови ОПУ святкували, як зауважили в «Центрі протидії корупції», правоохоронці, які, зокрема, мали б відповідати за пошук правди у «справі Татарова». Відеокамера зафіксувала серед його гостей начальника головного слідчого управління поліції Максима Цуцкірідзе, який, за словами ексвласника «Укрбуду» Максима Микитася, допомагав Татарову вирішувати проблеми цієї компанії.
Зокрема, сприяв поверненню «Укрбуду» коштів, вилучених під час обшуків у ньому. Не дивно, що теща Цуцкірідзе володіє нерухомістю, передбаченою для нацгвардійців.
Журналісти-розслідувачі зауважили, що одна зі забудов «Укрбуду» переписана на компанію «Дейрінг Капітал», співвласник якої — тесть Татарова. «Ситуація є абсурдною. Його звинувачують, а він керує. Я сиджу, а він у владі», — обурювався п. Микитась.
Серед гостей заступника голови ОПУ був і заступник генерального прокурора Олексій Симоненко. Це він передав справу Татарова від Національного антикорупційного бюро до Служби безпеки (СБУ), яку той курує. «Кинув щуку в ріку».
Олександр Лємєнов, засновник експертної організації StateWatch, який кваліфікував це як «незаконну, всупереч приписам Кримінального процесуального кодексу, зміну підслідності з метою подальшого закриття кримінального провадження», конкретизував: «Було зроблено у рекордний термін — усі три судові інстанції пройшли всього за десять днів! Це засвідчує той факт, що схему схвалили на найвищому рівні — на Банковій (вулиця в Києві, на якій розташований ОПУ. — Авт.). Її реалізацію забезпечувало керівництво прокуратури та судової системи. Схема успішно спрацювала завдяки злагодженій взаємодії ОПУ, Офісу генерального прокурора, команди підозрюваного (Татарова) й трьох судів — Печерського, Київського апеляційного та Верховного».

«Плювок в обличчя»
Тож заступник голови ОПУ уник арешту й продовжив, за словами п. Ткача, «формування силової вертикалі й підбір кадрів». Але з цим не погодилися знайомі з діяльністю Татарова наприкінці президентства Януковича. Адже тоді як заступник начальника Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ він переслідував майданівців.
Діяча звинувачували в тому, що координував «тітушок» — кримінальних елементів, які вбивали на замовлення влади. Родини полеглих не забули цинічної брехні Татарова, який заявив: «Співробітники міліції не використовують вогнепальну зброю, а дехто зі загиблих мітинґарів мав поранення в потилицю, це може свідчити, що стріляли в них не міліціонери, а люди, які були десь поруч, разом серед мітинґувальників».
Тож Сергій Горбатюк, ексначальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури, констатував: «Татаров був рупором виправдовувань протиправних дій міліції. Хоч, за своїми посадовими обов’язками, був зобов’язаний за кожним фактом протиправних дій слідчих міліції організовувати проведення службових розслідувань і дисциплінарне покарання винних. А замість цього брехав».
Ініціативна група постраждалих на Майдані нагадала торік Володимирові Зеленському, що коли той зустрічався з родинами героїв «Небесної сотні», «дивлячись у вічі батькам і дружинам, казав, який для нього важливий подвиг наших братів та сестер». У відповідь почула: «Несправедливо всіх людей, які очолювали ту чи іншу гілку влади за часів Януковича, вважати кимсь зі старої влади. Головне, щоб людина була чесною».
Оглядач Леонід Швець попередив, що «Зеленський у такий спосіб символічно відтворює барикади і ставить себе на один бік із катами Майдану». А Павло Сидоренко, координатор Ініціативної групи постраждалих на Майдані, обурився: «Це плювок в обличчя не лише всім майданівцям, які постраждали від дій силовиків, а й усім мільйонам українців, які тоді виходили на вулиці, протестуючи проти свавілля влади».
Зеленський ігнорував і застереження Тетяни Козаченко, ексдиректорки Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України: «Посада, яку займав у 2011-2014 рр. заступник голови ОПУ, підпадає під дію люстраційного закону. Таким чином, Татарову до 2024 року заборонено обіймати керівні посади на державній службі. Ті, хто підпадають під дію закону про очищення влади, є носіями досвіду надзвичайно корумпованої, тоталітарно-узурпованої системи».
Своєю чергою, політології Олексій Гарань вважає: «Призначення тих, хто брали участь у створенні авторитарної системи Януковича, — показник відсутності базових цінностей».

«Став важливим»
Відтак розслідувач Ткач констатував: «Президентська вертикаль почала рятувати Татарова. ОПУ спершу відсторонив чотирьох прокурорів, що зірвало вручення підозри. А згодом, прикриваючись рішенням суду, забрав матеріали з антикорупційних органів до СБУ, де справу й «поховали». Водночас попередив: «Професіонали» Зеленського родом із 2010-2013 рр. повертають країну у 2010-2013 рр.».
Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», пояснив: «Татаров став важливим для президента комунікатором зі силовиками, який знає особливості цієї сфери». А Олексій Гончарук, експрем’єр України, доповнив: «Татаров у ручному режимі керує судовою системою».
За даними Ярослава Юрчишина, народного депутата України, Татаров «збирає компромат на певні категорії депутатів і примушує їх голосувати відповідно до рішень ОПУ». Оглядач Юрій Бутусов, який вважає заступника голови ОПУ представником проросійської групи впливу в оточенні Зеленського, стверджує: «На Татарова зав’язаний великий обсяг повноважень, зв’язків із олігархами, які важливі для президента. На яких ґрунтується система його впливу».
Водночас Олена Щербан, юристка Центру протидії корупції, вважає: «Татаров може багато знати про не зовсім позитивну діяльність ОПУ». А політолог Юрій Романенко розповів: «Як кажуть мої джерела в ОПУ, Татаров пригрозив Єрмаку, що зіллє нюанси у справі ваґнерівців (російських найманців, яких не вдалося схопити торік через державну зраду. — Авт.), яку він курував (точніше сказати, притопив, використовуючи свої зв’язки в правоохоронних органах)».

«Двір короля недоторканий»
Андрій Золотарьов, керівник аналітичного центру «Третій сектор», дійшов такого висновку: «Якщо справу Татарова дотиснуть, то надалі його почнуть прив’язувати до Зеленського. І однією справою заступника голови ОПУ це не закінчиться. Татаров не буде останнім, і за ним під удар може потрапити хтось іще. І по одному так почнуть висмикувати з команди президента. І це буде відбуватися до того ступеню, поки спертися вже буде не на кого. Звісно, таке рішення президента може деморалізувати всю команду».
А Володимир Фесенко доповнив: «Це давня відома закономірність — якщо здаєш підлеглого, будеш наступним об’єктом (для атаки. — Авт.). І це неґативний сигнал для інших підлеглих, вони можуть перестати тебе захищати. У Зеленського «своїх» людей не так вже й багато, аби дозволити собі інший підхід».
Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, тлумачив розлогіше: «1. Суспільний устрій України — це олігархічний феодалізм. Президент України за посадою є найголовніший феодал. 2. Феодальні стосунки є двосторонніми, договірними. Сюзерен панує, але за згодою васала, який добровільно приймає на себе зобов’язання. За неписаним договором, сюзерен зобов’язаний забезпечити васалу дві речі — безпеку й поле для годування. 3. При феодалізмі злочином є не корупція (забезпечення поля для годування), а антикорупція (перешкоджання сюзерену у наданні васалу поля для годування). Антикорупція зазіхає на священне право васала отримати повну безпеку від свого сюзерена, разом із священним обов’язком сюзерена таку безпеку гарантувати і забезпечити. 4. Найближче коло короля — люди, які працюють в його палаці, — є двір короля. Двір короля є недоторканим за визначенням, бо інакше король не зможе виконувати свої феодальні функції. 5. Видати людину з двору для короля означає повністю втратити свій королівський статус».
Як повідомляв «Міст», Зеленський не звільняє своїх скандальних соратників.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply