Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Україну хоче очолити блазень Володимир Зеленський

Автор:

|

Січень 23, 2019

|

Рубрика:

Україну хоче очолити блазень Володимир Зеленський

Теперішня президентська кампанія а Україні розгортається доволі несподівано.

Компаньйон аґресорів
21 січня партія «Слуга народу» офіційно висунула кандидатом у Президенти коміка Володимира Зеленського. Відтак в Україні розпочалося втілення в життя голівудської комедії «Людина року», в якій популярний ведучий політично-сатиричного шоу балотувався в Президенти США і навіть переміг. Щоправда — завдяки помилці в комп’ютерній системі підрахунку голосів.
Та хоч Зеленський і запевняв, що хоче, щоб уся його виборча компанія відбувалася онлайн, процедуру висування блазня на головну посаду в країні не транслювали. Утім, це вже не перший випадок його «непрозорості».
Приміром, коли журналісти телепрограми «Схеми» (спільний проекту «Радіо Свобода» та каналу «UA:Перший») повідомили, що у Зеленського досі є кінобізнес на території Росії (хоча запевняв, що закрив цей бізнес ще 2014 року), й що одна з компаній, яка через кіпрську фірму належить йому і його бізнес-партнерам, успішно пройшла відбір у конкурсі на отримання державного фінансування з бюджету Російської Федерації (РФ), він заперечував усе це.
Попри це, інформація про російський бізнес одного з кандидатів на президентське крісло все ж стала справжньою інформаційною бомбою.
Суспільство обурило те, що людина, котра має намір боротися за посаду очільника України, пов’язана через бізнес із країною, яка анексувала Крим і розв’язала війну на Донбасі. А Українська служба Бі-бі-сі слушно зауважила: «Актор і його «Квартал 95» самі часто жартували про бізнес українських політиків, до яких може незабаром приєднатися і сам Зеленський. Левова частина таких жартів стосувалися фабрики «Рошен» Петра Порошенка — можливого конкурента Зеленського на президентських виборах».
Відтак Зеленський все ж був змушений підтвердити в інтерв’ю інтернет-виданню «Українська правда», що володіє через кіпрську фірму разом із бізнес-партнерами трьома російськими кінокомпаніями, одна з яких навіть перемогла в конкурсі на отримання коштів від Міністерства культури РФ. Наталка Седлецька, головний редактор програми «Схеми», наголосила: «Це було 2017 року. Таким чином він сам спростував тезу про те, що його продакшн там фільмів після 2014-го більше не знімає, а тільки збирає роялті за попередні роки».
За словами Зеленського, вийти зі засновників російської компанії він не може, бо пов’язаний довготерміновими контрактами. «Контракт укладено на десять років. Як я можу закрити цю компанію? Контракт до 2021 року. Так що ж нам зробити? Подарувати їх росіянам? Ні», — запевнив шоумен.

Слуга олігарха?
Утім, як зазначає Зеленський, він нібито планує найближчим часом вийти зі складу засновників кіпрської компанії. Але цілком можливо, що невдовзі йому доведеться вдатися до вивертів і щодо його заперечень закидам на його адресу, що він — висуванець олігарха Ігоря Коломойського.
Бо журналісти зауважили, що він пересувається Києвом в супроводі автівки компанії «Синтез Ойл» з бізнес-групи «Приват» Коломойського. До слова, прокуратура спільно зі Службою безпеки України проводили 2016 року в офісі «Синтез Ойл» обшуки в рамках розслідування справи щодо розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах посадовими особами «Укртранснафти». Але згодом кримінальну справу з цього приводу закрили, повідомивши про відсутність у діянні складу карного правопорушення.
Однак в інтерв’ю «Українській правді» Зеленський твердив, що жодних стосунків у нього з олігархом Ігорем Коломойським немає. І що не він залежить від цього мільярдера, а навпаки — телеканал цього олігарха «1+1» винен очолюваній блазнем студії «Квартал 95» велику суму грошей.
Непереконливими виявилися й виверти Зеленського, щодо його новорічного привітання на телеканалі «1+1», яке транслювали там замість президентського. В інтерв’ю «Українській правді» комік стверджував: «До привітання Президента це не мало жодного стосунку».
За його словами, «питання зі зміщенням звернення чинного Президента України» — «не до нього», оскільки його команда віддала «касету» з привітаннями Зеленського телеканалу. Відтак, на його думку, сталася «технічна помилка».
Однак Тетяна Ніколаєнко, оглядач «Української правди», дійшла такого висновку: «Висунення Зеленського аж ніяк не відбулося б без впливу Ігоря Коломойського, як би він це не спростовував. Перші чутки про намір артиста балотуватися у депутати привезли навесні 2018-го з Женеви — з посиланням на слова Ігоря Коломойського. У кулуарах парламенту вони переказували історію так, нібито Тимошенко сама просила олігарха висунути Зеленського в Президенти, щоб нейтралізувати Святослава Вакарчука. Зі Швейцарії ж приїхав і жарт про те, що «бабуся дуже переживає, тому що це її останній шанс».
Що ж, блогер і політичний експерт Володимир Макаровський на своїй сторінці в Facebook зауважив: «Зеленський із перших кроків в політиці обманює виборців. Спершу телеглядачів обдурили новорічним зверненням Зеленського в той момент, коли всі чекали виступ Президента. Потім на сайті політика поставили лічильник, що значно перебільшує кількість людей, котрі подали анкету. Ті числа про сотні тисяч людей, котрі нібито приєдналися до його команди насправді виявилися обманом», — вважає блогер.
Відтак експерт резюмував: «Потрібно визнати, що він — просто маріонетка олігарха. Саме Коломойський платить йому за обличчя, управляє, і «малює» рейтинґи».

«Примітивний не він»
Тим часом Ірина Бекешкіна, директорка аналітичного Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, пояснила високий рейтинґ Зеленського за результатами соціологічних опитувань як «свідчення розчарування людей в політиці та політиках». Вона додала, що, кажучи про нові обличчя в політиці, люди бачать «добре розкручених людей», «а Зеленський відомий, відомий серіал «Слуга народу», й коли 66 % вважають, що нам потрібні нові політичні лідери, а коли питають, а кого ви бачите такими лідерами, то бачать людей, котрі добре розкручені — це з телебачення».
А от політолог Михайло Басараб вважає, що хоч у Зеленського є всі шанси потрапити до другого туру президентських виборів, однак для цього є серйозна перешкода. За його словами, Зеленський є не таким вже маргінальним кандидатом, яким міг здатися на перший погляд — цей комедіант орієнтується не лише на виборців Півдня і Сходу країни, а й намагається налагодити контакт із іншими реґіонами.
«Хоча є ще один важливий момент: соціологи кажуть про те, що переглядаючи рейтинґ Зеленського, треба розуміти, що у нього найнестабільніша електоральна база, тобто виборці, які не ходять або не дійдуть до виборчих дільниць значною мірою. Тому рейтинґ, який у нього зараз є, не факт, що він отримає його на виборчих дільницях», — резюмував експерт.
Політтехнолог Тарас Загородній також вважає, що «молодь, яка зараз каже, що голосуватиме за Зеленського, на вибори просто не піде. А якщо й прийде, то явно не той відсоток, на який іде розрахунок.
Своєю чергою, Петро Кралюк, проректор Острозької академії, зауважив: «Високий рейтинґ Зеленського — це не лише результат «аполітизації» виборця, недовіра його до чинних політиків. Це й також культивування поп-культури, яскравим репрезентантом якої є Зеленський. Власне, ця поп-культура спрямована на примітивізацію того самого виборця. Зеленського не лише розкручували олігархічні мас-медіа, а й підтримували політики, котрі вважали потрібним ходити на вистави «95-го кварталу». Тепер маємо те, що маємо. Можна скільки завгодно казати про те, що Зеленський «клоун», «примітивний» і таке інше. Примітивний не він, примітивний його «аполітичний» виборець».
А політолог Андреас Умланд, експерт інституту Євроатлантичної співпраці в Києві, попередив: «У мирні часи та в умовах стабільності президентство Зеленського могло б бути експериментом, вартим уваги. Та оскільки геополітична ситуація України є надзвичайно складною, президентство Володимира Зеленського було б ризикованим розвитком подій. Його частково наївні заяви на тему міжнародних відносин України та оголошення про набір виключно неполітичної команди свідчать про те, що плутанина могла б виникнути вже на початку його перебування на посаді».

Ігор Голод

До слова
Виборчий штаб кандидата у Президенти України Петра Порошенка очолив Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної державної адміністрації. Про це керівник «Срібної землі» заявив у ефірі одного з телеканалів. Він зізнався, що керівником виборчого штабу Порошенка призначили його й уточнив, що діючий Президент про свій намір йти на вибори може оголосити 29 січня.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply