Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Українці вивозять своє важке озброєння, а терористи лише імітують рух свого

Автор:

|

Березень 05, 2015

|

Рубрика:

Українці вивозять своє важке озброєння, а терористи лише імітують рух свого
Петро Порошенко

Петро Порошенко

Українська сторона 26 лютого розпочала перший етап відведення важких озброєнь із лінії розмежування на Донбасі. Виконуючи домовленості, досягнуті в Мінську 12 лютого, Київ став відводити 100-мм гармати.

Сепаратисти також повідомили про аналогічні дії. Українські військові відзначили зниження інтенсивності обстрілу своїх позицій.
Однак незважаючи на запевнення ватажків терористів про відхід значної частини важких озброєнь від розмежувальної лінії на Донбасі, ці заяви суперечать дійсності. Президент України пояснив, що для спеціально російського телебачення було зроблено постановочні сцени нібито відводу техніки, колона техніки виїхала, але через якийсь час повернулася. Тому Петро Порошенко назвав такі фейкові відведення важкої техніки, які демонструє протилежна сторона, неприйнятними.
Глава держави наголосив на тому, що у відведенні техніки Україна чітко дотримується Мінських домовленостей і вимагає цього ж від Російської Федерації (РФ) і підтримуваних нею терористів. Президент додав, що зобов’язання мають виконуватися, а в разі їх порушення винні особи мають нести відповідальність.
Петро Порошенко також зазначив, що у будь-який момент військові будуть готові в стислий термін повернути техніку на попередні позиції, якщо буде потреба дати ворогу відсіч. Однак, за його словами, Україна має використати навіть найменший шанс перейти від фази військового конфлікту в площину політичного врегулювання. Водночас, за словами глави української держави, агресор не лише дестабілізує становище Донбасу, а й намагається погіршити ситуацію в інших реґіонах.
За даними групи «Інформаційний спротив», станом на 27 лютого, російсько-терористичні війська відвели лише близько 10-15 % своїх озброєнь, причому не на обумовлені мінськими домовленостями відстані, а з таким розрахунком, щоби повернути їх на вихідні позиції протягом 30-40 хвилин!
Нагадаємо, терористи й російські військові неодноразово порушували режим перемир’я. Обстріли фіксуються, в основному, зі стрілецької зброї. Зі ствольної артилерії супротивник обстріляв позиції українських військ в районі сіл Опитного, Водяного та Пісків.
Водночас російсько-терористичні війська займаються відновленням боєздатності та перегрупуванням своїх сил на низці ділянок уздовж всієї лінії зіткнення з українськими військами, перекидаючи свої формування ближче до позицій українських підрозділів. Зокрема, луганські терористи, котрі раніше брали участь у бойових діях на Дебальцевському плацдармі, передислокувалися ближче до міста Щастя і станиці Луганської. На ділянці від Веселої Гори до станиці Луганської перебуває, як мінімум, 22 одиниці панцерної техніки, половина з яких — танки.
У районі Новоазовська відзначається формування свіжої тактичної групи чисельністю до 350 бойовиків, вісім танків, 20 бойових машин, 15 інших транспортних засобів і вісім артустановок.
Крім того 27 лютого кордон України перетнув 19-й «гуманітарний конвой» із Росії, який попрямував до Донецька та Луганська. До його складу входило 170 автомобілів, які привезли вантаж вагою 1,8 тис. т. І це свідчить про те, що «тиша» на Донбасі — усього лише затишшя перед бурею.

Євген Клен

До слова
Петро Порошенко зробив чинним рішення (РНБО) від 18 лютого ц. р. «Про звернення до Організації Об’єднаних Націй (ООН) та Європейського Союзу (ЄС) про розміщення на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки». Відповідний указ був підписаний 2 березня й оприлюднений на сайті глави української держави. Документ набув чинності з дня його опублікування.
У прес-службі Президента України нагадали, на засіданні 18 лютого ц. р. РНБО вирішила, що дотримання національної безпеки України та невідкладне вирішення кризової ситуації на Донбасі, а також забезпечення ефективної імплементації мінських домовленостей вимагають звернення до Ради безпеки ООН і Ради ЄС з проханням про розміщення на території України міжнародної операції з дотримання миру та безпеки. У зв’язку з цим РНБО запропонувала Президенту звернутися від імені України до цих міжнародних організацій із проханням скерувати в Україну миротворців, а також до Верховної Ради — щодо прийняття такого звернення. «Кабінету міністрів доручено невідкладно внести пропозиції щодо законодавчого врегулювання питань проведення на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки», — сказано в повідомленні прес-служби Президента.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply