Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 21, 2021

Українській владі вкотре вказали на «виборчі» порушення

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Українській владі вкотре вказали на «виборчі» порушення

Передвиборний період в Україні характеризується масштабним підкупом голосів, використанням адміністративного ресурсу та процедурними порушеннями. Такими наразі є основні висновки другого проміжного звіту, який представила в Києві міжнародна виборча спостережна місія Mission Canada — Ukraine Election 2012.

«У Mission Canada надалі викликають занепокоєння недоліки в адмініструванні виборів, зокрема підкуп виборців, неналежний доступ до збалансованої та достовірної інформації в засобах масової інформації (ЗМІ), неефективний розгляд скарг і відсутність поступу в притягненні до відповідальності за виборчі порушення», — сказала Ганна Шиптур, координатор довготермінових спостерігачів Mission Canada.
«Упродовж останніх шести тижнів спостерігачі зауважили такі проблеми: неналежний рівень прозорості, різноманітні відхилення, неузгодженості та порушення в адмініструванні виборів на окружних і на дільничних рівнях, — ідеться в прес-релізі організації. — Зловживання адміністративним ресурсом продовжує негативно впливати на справедливість виборчого процесу й створює враження нерівних правил гри».
«Повідомлення про підкуп виборців продовжують надходити з багатьох реґіонів, це явище відбувається у багатьох формах — зокрема, кандидати від різних партій використовують благодійні фонди, — зазначено в повідомленні. — Розгляд органами адміністрування виборів та судовими органами скарг і апеляцій, пов’язаних із виборами, і надалі не відповідає фундаментальним принципам прозорості, належного відправлення правосуддя, верховенства права».
«У парламентській виборчій кампанії 2012 року доступ виборців до достовірних і плюралістичних джерел інформації – надзвичайно обмежений, що згубно позначається на можливості виборців зробити поінформований вибір», — вважають спостерігачі.
При цьому в місії зауважили, що «скасування Верховною Радою законопроекту, який пропонував поновити карну відповідальність за дифамацію та наклеп, вважається позитивним кроком». «Ще один позитивний крок — органи ведення Державного реєстру виборців почали запроваджувати нові правила стосовно тимчасової зміни місця голосування, що ускладнює можливість доставки виборців на інші дільниці. Крім того, органи адміністрування виборів і інші державні органи доклали істотних зусиль для поширення попереджень проти виборчих махінацій», — заявили наглядачі.
На прес-конференції Mission Canada представила свій другий проміжний звіт зі спостереження за парламентськими виборами в Україні за період з 28 вересня по 12 жовтня ц. р. Перший звіт організація озвучила 2 жовтня. Тоді зазначили, що підготовка до виборів в Україні відбувається на тлі процедурних порушень, широкомасштабного підкупу виборців і неналежного розгляду спорів.

Утой же час у канадських засобах масової інформації (ЗМІ) розгорівся скандал: автори деяких публікацій вважають, що на вибори в Україну уряд відправив забагато представників української діаспори, які через сформовані політичні погляди не можуть нейтрально ставитися до передвиборного процесу.
Канада справді цьогоріч скерувала на вибори в Україну рекордну кількість своїх спостерігачів. За перебігом виборчого процесу та голосування стежитиме близько 500 осіб. «Така велика кількість спостерігачів є відображенням традиційних особливих відносин, які Канада завжди мала з Україною, і це ще раз підкреслює нашу зацікавленість у тому, щоби надати будь-яку можливу допомогу в зміцненні демократичних процесів і інститутів в Україні», — зазначають у Mission Canada.
Утім, деякі місцеві ЗМІ, такі як The Vancouver Sun, розкритикували правлячий уряд консерваторів за, на їхню думку, «кадрові помилки» при відборі спостерігачів. Так, автори публікації «Торі під вогнем критики» висловлюють думку про те, що при відборі членів місії лобіюються інтереси консерваторів, котрі стоять при владі. Як приклад наводиться випадок із лібералами Елінор Каплан і Девідом Андерсоном, яких в останній момент виключили зі складу місії. Видання також зазначають, що делегація значною мірою складається з вихідців з української діаспори, а це може викликати докори в тому, що вони не можуть нейтрально ставитися до процесу парламентських виборів в Україні. У підсумку, заявляють мас-медіа, «підхід уряду консерваторів до формування складу місії може поставити під загрозу міжнародну репутацію Канади».
Однак прем’єр-міністр Стівен Гарпер відкидає закиди, що лунають у місцевій пресі на його адресу. У заяві, яку поширив його прес-секретар, зазначено, що «це буде всебічна делегація, яка відображає турботу Канади про проведення вільних і справедливих виборів в Україні».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply