Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Україна визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу

Автор:

|

Вересень 17, 2015

|

Рубрика:

Україна визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу
Павло Клімкін

Павло Клімкін

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, повідомив, що подав заяву про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі (Нідерланди). «Україна визнає юрисдикцію щодо злочинів проти людяності та воєнних злочинів, вчинених з моменту початку аґресії РФ», — заявив він.
За словами п. Клімкіна, у МКС відзначили активне сприяння української влади в розслідуванні злочинів проти учасників Майдану. «Моя відповідь і позиція: це — наш моральний обов’язок. Злочини проти майданівців, злочини аґресора та підтримуваних ним терористів не залишаться безкарними», — повідомив міністр.
Народні депутати України ухвалили заяву до МКС про визнання Україною його юрисдикції щодо скоєння злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами РФ, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян ще 4 лютого ц. р.
МКС — правовий інститут, до компетенції якого входить переслідування осіб, відповідальних за ґеноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності. Суд базується на основі Римського статуту, прийнятого 1998-го. Існує з липня 2002 року.

Юлія Поліковська, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply