Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Україна ризикує отримати проблеми Молдови

Автор:

|

Січень 03, 2021

|

Рубрика:

Україна ризикує отримати проблеми Молдови
Ніким не визнана Придністровська молдавська республіка — гнійник на тілі Молдови

Україна може стикнутися з новими ризиками у разі більшого залучення до виборів мешканців окупованих територій. Дослідження порталу «Європейська правда» довело, що залучення мешканців непідконтрольних територій у виборчий процес важливе з точки зору забезпечення їхнього права голосу і збереження єдності країни, але водночас має значні ризики. Досвід Молдови та Грузії свідчить, що ці ризики є цілком реальними, а також доводить, що голоси таких виборців здатні змінити політичну картину держави.
«Відсутність нормального демократичного процесу не дозволяє гарантувати дотримання значної частини прав, які є частиною загального виборчого права кожного громадянина. Крім цього, неможливість забезпечити дотримання на окупованих територіях виборчого законодавства і правопорядку призводить до створення сприятливих умов для всіляких зловживань і махінацій», — зазначається в документі.
«Ще одна проблема: в умовах збройного протистояння масова участь мешканців окупованих територій у виборах може спровокувати напруженість і на лінії розмежування». Зокрема, це підтверджує перебіг останніх виборів у Молдові.
Наразі РФ не просуває ідею залучення до виборів мешканців окупованого нею Донбасу та Криму і розповідає лише про місцеві вибори в Окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), адже про це згадано у мінських домовленостях.
Утім, у Молдові адміністрація підконтрольного росіянам Придністров’я також донедавна підтримувала участь мешканців реґіону у виборах в Молдові. Однак 2016-го адміністрація окупованого реґіону різко змінила тактику і почала стимулювати своїх мешканців до поїздок на голосування. Немає гарантії, що подібний сценарій не застосують і до України.
Як повідомляв «Міст», президентка Молдови заговорила українською.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply