Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 27, 2022

Україна пропонує змінити статут ООН і реформувати РБ

Автор:

|

Листопад 27, 2021

|

Рубрика:

Україна пропонує змінити статут ООН і реформувати РБ
Сергій Кислиця

Статут Організації Об’єднаних Націй (ООН) не відображає ситуації у світі ні де-факто, ні де-юре. Він потребує зміни, а діяльність Ради Безпеки (РБ) ООН — реформування. Про це з трибуни Генеральної Асамблеї ООН заявив Сергій Кислиця, постійний представник України при цій організації.
За його словами, з моменту підписання 1945 року статут ООН змінювали п’ять разів, востаннє — 1973-го, попри те, що світ XXI ст. не можна порівняти зі світом 1973 року. «Мапа світу кардинально змінилася, і такі штучні утворення, як СРСР, відійшли в минуле. Вони зникли з мапи світу, але все ще присутні у статуті ООН», — пояснив український дипломат.
Розуміючи це, Секретаріат ООН використовує у своїх матеріалах формулювання, відсутні у теперішньому тексті статуту, адже держави-члени не домовилися про зміни. У ст. 23 статуту ООН зазначено, що постійними членами РБ є Китай, Франція, СРСР, Велика Британія та США. Росії у цьому переліку немає.
За словами п. Кислиці, реформа РБ ООН має передбачати відмову від права вето постійного члена щодо вирішення конфліктів, у яких він є стороною. «Делегація України рішуче підтримує всі ініціативи, спрямовані на обмеження використання права вето», — оголосив він.
За словами дипломата, такі обмеження мають стосуватися розгляду в РБ випадків геноциду, злочинів проти людяності та військових злочинів, а також конфліктів і ситуацій, до яких залучений постійний член, оскільки він не може голосувати неупереджено через конфлікт інтересів.
Серед безперечних пропозицій реформування РБ він також назвав посилення представництва групи країн Східної Європи. «Для України принципово, — зазначив представник України, — що східноєвропейській групі мають виділити додаткове місце у категорії непостійних членів». Він нагадав, що ця група країн має одне з найменших представництв у РБ: 23 держави — лише одне.
Проблему реформування РБ ООН порушували не раз, проте жодних рішень із цього приводу не ухвалювали через протистояння Росії.
Як повідомляв «Міст», ООН підтримує те, що робить Україна в боротьбі з Covid-19.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply