Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Україна остаточно взяла курс на НАТО

Автор:

|

Липень 13, 2017

|

Рубрика:

Україна остаточно взяла курс на НАТО

Єнс Столтенберґ і Петро Порошенко

Петро Порошенко підписав закон, яким вносяться зміни до Законів України «Про основи національної безпеки України» та «Про засади внутрішньої та зовнішньої політики» у частині євроатлантичної інтеграції. Як писав «Міст», Верховна Рада прийняла цей закон 8 червня ц. р. «Одним із пріоритетів національних інтересів України документом визначено інтеграцію у євроатлантичний безпековий простір із метою набуття членства в Організації Північноатлантичного договору, — повідомила прес-служба Президента України. — З цією метою Україна активізує зусилля з усього комплексу реформ, у т. ч. у безпековому й оборонному секторах задля досягнення відповідності критеріям членства в Альянсі».
Прийняття цього закону привітала українська діаспора. «Світовий конґрес українців (СКУ) підтримує рішення України стосовно набуття членства в НАТО, що значною мірою сприятиме миру та стабільності в світі, — заявив Евген Чолій, президент СКУ. — Світ перебуватиме у більшій безпеці та буде стабільнішим, якщо Україна стане повноправним членом НАТО».
З цієї нагоду Київ відвідав Єнс Столтенберґ, генеральний секретар НАТО. 10 липня він був присутній на відкритті нового приміщення для представництва НАТО. Нове представництво НАТО в Києві розташоване по сусідству з посольством США, на вул. Сікорського, 4л. У церемонії відкриття також узяла участь Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр України з питань європейської й євроатлантичної інтеграції. «НАТО вперше у своїй історії створює унікальне представництво саме в Україні — країні, яка має статус особливого партнера. У жодній іншій країні-партнері Північноатлантичного Альянсу НАТО немає такого повномасштабного дипломатичного представництва», — поінформувала вона. У новому приміщенні представництва НАТО в Україні також розміститься офіс зв’язку, Центр інформації та документації Північноатлантичного альянсу.
Своєю чергою, п. Столтенберґ зазначив, що Альянс надає потужну підтримку офіційному Києву. «Ми будемо посилювати і поглиблювати нашу допомогу Україні в різних сферах. Нова будівля та поліпшені умови роботи представництва НАТО дозволить нам ефективніше працювати в питанні підтримки України на шляху реформ, і в посиленні її обороноздатності», — наголосив він.
«Президент Порошенко порушив питання про план дій щодо членства, союзники взяли це до уваги, але у нас є внутрішня дискусія. В України є механізми, і вона має прагнути в НАТО за допомогою того, що ми називаємо «субстантивне партнерство», і ми зможемо разом зробити більше», — сказав високий гість.
Він зазначив, що Україні зараз необхідно зосередитися на зміцненні обороноздатності, а завдання союзників — допомогти модернізації Збройних сил (ЗС) України. «Реформи, модернізація, боротьба з корупцією, відповідність стандартам НАТО», — зазначив генеральний секретар.
Відповідаючи на запитання про можливі терміни вступу України в НАТО, п. Столтенберґ сказав: «Я б не спекулював на часових рамках, але це справа України — до чого вона прагне. Головний меседж — питання членства вирішують 29 союзників і Україна, і ніхто інший не повинен втручатися в цей процес».
А на засіданні комісії Україна-НАТО Петро Порошенко повідомив, що Україна поки що не буде подавати заявку на членство в НАТО. Він додав, що зараз необхідно зосередитися на реформах. «Це означає, що нам потрібно вибудувати реальну програму реформ, програму нашої співпраці, активізувати наші зусилля для досягнення необхідних стандартів, і в цьому нам необхідна допомога та співпраця з нашими партнерами по НАТО», — додав Президент України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply