Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Україна намагається вийти зі Співдружності Незалежних Держав

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

Україна намагається вийти зі Співдружності Незалежних Держав
Павло Клімкін

Павло Клімкін

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, заявив, що Україна вивчає питання про вихід зі складу Співдружності Незалежних Держав (СНД). «У нас є кілька десятків угод, які стосуються, наприклад, взаємного визнання дипломів, виплати пенсій, і зараз ми закінчуємо роботу, яка дозволить нам врегулювати ці угоди. Ми дуже сподіваємося, що зможемо зробити менеджмент цих угод окремо, і тоді питання виходу постане знову. Я якраз є послідовним прихильником виходу з СНД», — повідомив він.
Олексій Макеєв, директор політичного департаменту Міністерства закордонних справ (МЗС) України, додав, що Україна намагатиметься з мінімальними втратами для українців вийти з низки угод у рамках СНД, які не потрібні Українській державі. Він зазначив, що чинними залишаться лише ті угоди, які «працюватимуть на Україну». «Це і не платити внески, і не брати участі у процесі вироблення будь-яких рішень, які не стосуються інтересів України та громадян України», — уточнив чиновник.
Він також пояснив, що збереження дипломатичних відносин із Російською Федерацією (РФ) дозволить спілкуватися з аґресором без посередників, і зауважив, що Грузія з РФ «спілкується» лише через свого посередника — Швейцарію.
Олексій Макеєв вказав на здебільшого негативні сторони остаточного розриву дипломатичних відносин із РФ. «Ми втрачаємо можливість витягати з російських казематів українських громадян. Ви бачите, яку сьогодні Росія влаштувала гонитву за українцями на своїй території. Навіть за цих умов вона тижнями, або й місяцями не дає українським консулам доступ до заарештованих наших громадян. Випадок із українським журналістом інформаційної агенції «Укрінформ» це ще раз підтверджує, а також велика кількість політичних в’язнів у РФ. Ми відразу ж втрачаємо можливість захищати ті мільйони українських громадян, котрі перебувають на тій території. Тому я бачу лише здебільшого негативні сторони остаточного розриву дипломатичних відносин», — заявив дипломат.
При цьому він погодився, що контакти на будь-яких рівнях із РФ зараз практично відсутні, крім, хіба що, «нормандського формату», спрямованого на вирішення конфлікту на Донбасі, і «мінського формату». Також Україна контактує з російською стороною з метою примусу Росії «відповідати за свою аґресію, за підтримку та фінансування тероризму і за те, як фактично РФ вкрала в України природні запаси в акваторії Чорного моря», додав п. Макеєв.
Додамо, що в українському парламенті всі фракції підтримують запровадження віз із РФ, тільки «Блок Петра Порошенка» й «Опозиційний блок» виступають проти. Своєю чергою, фракція «Батьківщина» ініціювала голосування у парламенті законопроектів про припинення участі України в СНД і розрив стратегічного партнерства з РФ відповідно до Великого договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та РФ від 1998 року. Про це заявив народний депутат Іван Крулько.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply