Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Україна ініціювала в ПАРЄ декларацію щодо подій у Білорусі

Автор:

|

Серпень 23, 2020

|

Рубрика:

Україна ініціювала в ПАРЄ декларацію щодо подій у Білорусі
Єлизавета Ясько

Українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ініціювала декларацію щодо подій у Білорусі. Про це повідомила Єлизавета Ясько, голова української делегації. «Я ініціювала Білоруську декларацію — документ, де ми даємо оцінку подіям у сусідній країні і пропонуємо шлях виходу з ситуації, що склалася», — зазначила вона.
У декларації йдеться про засудження насильницьких дій із боку влади щодо мирних мітинґарів, а також заклик провести незалежне розслідування цього питання. До того ж, українська делегація офіційно підтвердила солідарність з європейською позицією щодо невизнання виборів через фальсифікації.
Основні тези декларації щодо ситуації в Білорусі: кампанія з виборів президента Республіки Білорусь, голосування 9 серпня 2020 року та підрахунок голосів не відповідають міжнародним виборчим стандартам, проводилися з масовими порушеннями прав і свобод громадян і не відображають вільного волевиявлення білоруського народу; засуджуємо застосування насильства до учасників мирних зібрань у Мінську, Гродно, Гомелі, Бресті й в інших білоруських містах; закликаємо владу Білорусі негайно звільнити всіх незаконно затриманих учасників мирних зібрань; наполягаємо на якнайшвидшому початку мирного діалогу між усіма сторонами виборчого процесу; вітатимемо проведення незалежного розслідування щодо неправомірного застосування сили проти учасників мирних зібрань; висловлюємо готовність фасилітувати діалог між учасниками виборчого процесу та надати майданчик для таких перемовин; застерігаємо Російську Федерацію від втручання у внутрішні справи Білорусі.
Декларацію вже підтримали голови делегацій таких країн, як Литва, Латвія, Естонія та Велика Британія.

Коментар експерта
Евген Чолій, президент громадської організації «Україна-2050»:
— 11 серпня ц р. Верховний представник ЄС заявив, що президентські вибори у Білорусі 9 серпня 2020 не були ні вільними, ні справедливими, а достовірні звіти місцевих спостерігачів вказують, що виборчий процес не відповідав міжнародним стандартам, як очікували від держави-учасниці Організації з безпеки та співпраці в Європі. Натомість Путін уже привітав свого білоруського колегу Олександра Лукашенка з оголошеним підсумком президентських виборів у Білорусі. Це й не дивно, якщо врахувати, як сам Путін чіпляється за владу в Росії. Російська інформаційна аґенція ТАСС повідомила, що у привітальній телеграмі Путін заявив: «Сподіваюся, що ваша діяльність сприятиме подальшому розвитку взаємовигідних російсько-білоруських відносин у всіх сферах, а також подальшому зміцненню співпраці в рамках Союзної держави, посилення інтеграційних процесів в рамках Євразійського економічного союзу та Співдружності Незалежних Держав та військово-політичних зв’язків в рамках Організації договору про колективну безпеку». Теперішня політична метушня в Білорусі зробить лише більш спокусливим бажання для російського президента досягти цих геополітичних цілей — із Олександром Лукашенком або без нього — що може ще більше загрожувати безпеці та стабільності в Європі. Тому міжнародному співтовариству потрібно проявляти активність у ці складні часи для демократії, щоб забезпечити повагу волевиявленню народу Білорусі, як європейської країни, а не щоб він був жертвою тиранії й утискам зсередини країни чи з-за кордону. У цей критичний час лідери західних демократій повинні твердо стояти з білоруським народом, у той час, коли білоруси здійснюють основні права, гарантовані всім людям згідно зі Загальною декларацією прав людини, та вжити відповідних заходів проти осіб, відповідальних за порушення президентського виборчого процесу, жорстокі репресії проти протестувальників і політично мотивовані арешти.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply