Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Україна і Туреччина об’єднаються заради деокупації Криму

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

Україна і Туреччина об’єднаються заради деокупації Криму

i

Україна і Туреччина вирішили об’єднати зусилля для деокупації Криму в рамках нових міжнародних форматів.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко на спільній прес-конференції з президентом Турецької Республіки Реджепом Ердоганом, яка відбулася в Анкарі.

«Ми з паном президентом обговорили спільні кроки, спрямовані на деокупацію Криму. Для цього планується об’єднати зусилля в рамках міжнародних організацій і на основі нових міжнародних форматів, включаючи формат «Женева плюс» за участю гарантів територіальної цілісності України за Будапештським меморандумом, Туреччини та України», – заявив він.

Також Петро Порошенко зазначив, що особливу увагу на переговорах з президентом Туреччини було приділено загрозам національній безпеці країн. Також президенти обговорили загрози міжнародній безпеці в цілому через агресивну політику РФ.

«Ми вирішили об’єднати свої зусилля по поверненню стабільності в регіоні, відновленню поваги до міжнародного права та заради запобігання подальших порушень прав людини в Криму, в Сирії та на Донбасі. Ми як ніколи відчуваємо свою єдність і цілеспрямованість», – заявив президент України.

Крім того, Петро Порошенко підкреслив, що одним з основних напрямків подальшої взаємодії між Україною і Туреччиною стане поглиблене співробітництво в оборонно-промисловій та аерокосмічній галузях.

Також Україна і Туреччина домовилися про збільшення кількості почесних консульств на взаємній основі. Сторони планують зміцнювати співробітництво в питаннях популяризації культур двох країн, встановлювати зв’язки між регіонами, співпрацювати в освітній сфері і докласти зусиль для виділення додаткових квот для кримськотатарської молоді в турецьких навчальних закладах.

Лідери країн домовилися про співпрацю в інформаційній сфері, що передбачає забезпечення координації між засобами масової інформації України і Туреччини, а також підтримку кримськотатарських засобів масової інформації в Україні.

Нагадаємо, президент України 9-10 березня перебуває з офіційним візитом у Турецькій Республіці.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply