Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Угорці прагнуть автономії в Закарпатті

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Угорці прагнуть автономії в Закарпатті

Василь Нетудихата

Угорський уряд підтримав ініціативу політичних організацій закарпатських угорців про надання автономії на території Закарпаття, заявив Міхаль Баєр (на фото), посол Угорщини в Україні. «Це — ініціатива однієї з двох угорських партій Закарпаття. Ми просто забезпечили свою підтримку цих ініціатив, і ні про який сепаратизм не йдеться», — заявив дипломат.

На ремарку журналіста про те, що в Україні вважають, що ідея виділення для етнічних угорців Притисянського району може стати приводом до приєднання цієї території до Угорщини, посол заявив: «Говорити можна про що завгодно. У Криму існує автономна республіка, у Європі є автономії. У Молдові, де я працював, створена автономія для гагаузів, у Румунії ще за Чаушеску була трансильванська автономія. Я заявляю, що в Угорщини немає претензій до цілісності України. Я досить часто буваю на Закарпатті, і за півтора року моєї каденції мені жодного разу про це не казали». Пан Баєр зазначив, що «цій ідеї — уже кілька років». «Те, що угорська партія в Україні знову до неї повертається, у першу чергу пов’язано з культурним, освітнім аспектами та з питанням збереження ідентичності», — зауважив він.

За переписом 2001 року, в Україні налічувалося 156,6 тис. етнічних угорців. Переважна їх більшість — це жителі Закарпатської області (151,5 тис.),

де вони становлять 12 % населення області. Угорці складають більшість населення у Берегівському районі, половину населення Виноградівського району й помітну меншість в Ужгородському та Мукачівському районах. Угорська меншина виявляє значну стійкість до асиміляції завдяки компактному розселенню в кількох районах, причому деякі з них межують з історичною батьківщиною — Угорщиною.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply