Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

У Зе-владі стався черговий скандал, не перший і не останній

Автор:

|

Лютий 18, 2022

|

Рубрика:

У Зе-владі стався черговий скандал, не перший і не останній
Владислав Трубіцин

Доки Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ніяк не може обрати запобіжний захід Сергію Кузьміних, депутату Верховної Ради України (ВРУ) від пропрезидентської партії «Слуга народу» (СН), якого впіймали на хабарі у 558 тис. грн за обіцянку посприяти контрактам між приватними компаніями та лікарнею на Житомирщині, як завирував новий скандал за участю іншого «слуги». Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили на хабарі в 1,26 млн грн Владислава Трубіцина, депутата Київської міської ради від СН, голову постійної комісії з підприємництва, промисловості та міського благоустрою. Загалом під підозрою опинилися шестеро осіб. Крім Трубіцина та двох його помічників, у справі також фігурують директор комунального підприємства «Міський магазин» та два його заступники. За версією слідства, гроші вони отримували в обмін на допомогу із розміщенням мобільних пунктів торгівлі.

Тендери без конкуренції
За словами слідчих, схема функціонувала таким чином: один із учасників злочинної шістки шукав підприємців, які бажали вести господарську діяльність у галузі сезонної торгівлі. Депутат Трубіцин зі спільниками забезпечував їх перемогу в тендерах без будь-якої конкуренції. Офіційні платежі за розміщення пунктів — 50 тис. грн на рік. Ще від 15 до 25 тис. грн на рік за кожен пункт підприємцям доводилося платити «в кишеню» хабарникам. Детективи НАБУ задокументували перемовини щодо семи локацій у різних районах Києва та передавання 1,39 млн грн двома траншами. Депутата та його поплічників затримали при отриманні другої частини хабаря — 1,26 млн грн.
За даними слідства, розмови про корупційну схему розпочалися задовго до першої передачі грошей в сумі 130 тис. грн у грудні 2021 року. Так, детективи НАБУ фіксували розмови фігурантів, зокрема, на приховану камеру. На одному з оперативних відео Владислав Трубіцин хвалиться своєю безкарністю завдяки членству в президентській партії. «У нас золота акція, ми ж партія влади поки що. Нам палиці в колеса складно засунути, бо можемо надавати по голові за це», — запевняв депутат співрозмовника, який сумнівався у його можливостях. У НАБУ наголосили, що оприлюднені матеріали «є частиною доказової бази та показують залаштунки організації торгівлі в українській столиці».
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) узяв п’ятьох підозрюваних під варту з можливістю внесення застави, зокрема, головному підозрюваному Трубіцину — 14,88 млн грн, хоча прокурор просив заставу в понад 24 млн грн, що нібито становить близько половини офіційних статків депутата. За словами прокурора, у 2019-2021 рр. Трубіцин отримав 7,5 млн грн доходів. Крім того, на кінець 2020-го у нього також було задекларовано 200 тис. USD готівки та 48 біткойнів, приблизною вартістю в понад 50 млн грн, які придбав 2017 року.
Також депутат володіє 1/3 квартири у Харкові, квартирою в Києві майже за 2 млн грн, садовим будинком у Києві та земельною ділянкою під ним, автомобілем Mescedes-Benz s600 2018 року випуску за 2,3 млн грн. Виявилося, що хабарник ще й завзятий біблофіл — він вказав у декларації 1 560 книг XVIII-XIX ст.
Під час пояснень у суді Трубіцин спершу хотів отримати дозвіл перейти на російську. Слідча суддя на це нагадала йому, що він діючий депутат, але загалом може продовжувати як йому зручно. Зрештою, пояснення підозрюваний все ж вирішив надавати українською. Він хвалився своїм «благодійництвом» і боротьбою з «розливайками» та незаконними пунктами приймання вторинної сировини. Адвокат Трубіцина також сказав, що його підзахисний є меценатом і більшу частину готівки вже витратив. Залишилося у нього нібито лише 35 тис. USD і 6 тис. EUR, які були вилучені під час обшуку. Трубіцин пояснював, що він жодним чином не міг вимагати кошти за розміщення якихось пунктів торгівлі, бо це взагалі — поза його повноваженнями. Також він просив обрати йому легший запобіжний захід і божився, що нікуди втікати не збирається.
Також у матеріалах справи є зізнання Іллі Ліфа, неофіційного помічника депутата, про близькі зв’язки між Трубіциним та Олегом Татаровим, заступником голови Офісу президента України. Адвокат депутата на це з посмішкою сказав, що то може йдеться не про Татарова, а про якогось іншого Олега, «наприклад, Олега Священного чи ще когось». А ця інформація жодним чином не стосується розгляду клопотання і йому незрозуміло, що вона доводить. Пізніше Трубіцин прокоментував своє знайомство зі заступником голови ОПУ так: «Татарова я бачив двічі в житті на якихось заходах. Але прокурора це ім’я дуже цікавить, розумієте? Як і фракція СН у Київраді цікавить… Вважаю, що це політична розправа проти мене та моїх колег».
Наприкінці судового засідання підозрюваний депутат Трубіцин підсумував: «Ваша честь, можливо, справді якісь розмови були поряд зі мною, але я стовідсотково не мав ніколи в житті, працюючи на посаді депутата, особисто якоїсь вигоди. Ніколи такого не було і не буде. І це розплата мені за мою позицію».

«Контролер» бюджетного комітету
Не дає про себе забути й скандальний Олександр Трухін, у дорожньо-транспортної пригоді (ДТП) за участю якого торік 23 серпня постраждали шестеро людей. Як повідомляє портал Bihus.Info, депутат із вересня минулого року контролює більшість членів бюджетного комітету ВРУ. І має вплив на близько 20 із 34-х членів комітету.
Підготовка до отримання контролю Трухіним у бюджетному комітеті почалася ще влітку 2021-го. Тоді «слуга» Арсеній Пушкаренко висловив невдоволення роботою офіційного голови комітету Юрія Арістова, і заявив, що треба «вирішувати питання». Bihus.Info повідомляє, що на початку вересня відбулася неформальна і непублічна зустріч членів бюджетного комітету, яких не контролює Арістов, в офісі Ігоря Молотка, народного депутата фракції «За майбутнє». Хоча її традиційно називають «групою Коломойського», насправді це не зовсім так. Реальних бенефіціарів у цієї групи аж троє: бізнесмен Ігор Палиця, олігарх Ігор Коломойський і Арсен Аваков, колишній міністр внутрішніх справ.
Ігор Молоток підтвердив факт неформальної зустрічі в своєму офісі. За його словами, «прийшло 24 людини, якщо не помиляюсь, а в комітеті — 34». На цій зустрічі Трухін і лояльні члени комітету обговорювали план, як змінити частину кадрів у комісії та підкомітеті, які впливають на розподілення бюджетних коштів, зокрема, так звані депутатські гроші на округи. Обговорювали, що це має бути зроблено в присутності Сергія Марченка, міністра фінансів, аби той розумів, хто насправді контролює комітет.
21 вересня Молоток попросив Арістова проголосувати кілька кадрових питань — замінити керівника підкомітету, склад комісій і призначити голів двох робочих груп. Однак, Арістов відмовився ставити ці питання на голосування. Депутати зібралися без нього та частини колег і таки змінили план засідання.
Зокрема, змінили голову підкомітету із бюджетного кодексу — з Юрія Кузбита, «слуги народу» та людини Арістова, на Арсенія Пушкаренка, теж «слугу», але близького до Трухіна. Також поміняли співголову комісії, який займається розподіленням грошей на депутатські округи — з людини Арістова Михайла Лаби на Анатолія Драбовського, іншого «слугу». Також призначили керувати групами з підготовки бюджету на 2022 рік Олександра Трухіна і близьку до нього депутатку Олену Копанчук.
Попри публічні обіцянки покарати винуватця ДТП, Трухіна запросили на засідання фракції СН за участю Володимира Зеленського, повідомляє портал LB.ua, посилаючись на джерела у фракції. За інформацією співрозмовників журналістів, питання щодо виключення Трухіна та Кузьміних із партії на засіданні не порушували.
Як повідомляв «Міст», слідчі Державного бюро розслідувань нарешті вивчили матеріали з відеокамер від Полтави до Києва, які фіксували пересування машини народного депутата України Олександра Трухіна у день аварії.

Ігор Берчак

Гоп-ля
Ігор Коломойський вважає закон про олігархів «корисним». В інтерв’ю порталу «Українська правда» на запитання, чи йому не страшний цей закон, мільярдер відповів, що «з погляду мінусів — взагалі жодних проблем». «Як мені пояснили адвокати, мені це вигідно, це мене влаштовує. Це хороший закон. Якщо не посадять тут, то ти повністю легалізований на Заході… Коли ти чесна людина, тебе все одно питають, а «аткуда дровішкі»? А тепер ось у мене електронна декларація, ось закон про олігархів, ось я її здав, ось мене поки що не посадили, ось довідка, що жодних карних справ щодо цього закону. Тобто після того, як ти стаєш олігархом, все виконав, як там написано, не порушуєш, то до тебе не застосовують санкції і не посадили за неправильну декларацію — отже, виходить, що те, що ти написав, усе є. Так, я в реєстрі олігархів. Але держава визнала, що все, що маю, нажите чесною непосильною працею», — хизувався Коломойський.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply