Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Організатори референдуму в Нідерландах порушили закон

Автор:

|

Березень 09, 2016

|

Рубрика:

Організатори референдуму в Нідерландах порушили закон

main

Про це повідомляє журналіст Роберт ван дер Норда в своєму блозі. Зокрема, стало відомо про системні порушення з боку GeenPeil – організації, що ініціювала референдум, а тепер являється ключовим агітатором проти даної угоди з Україною.

Згідно інформації, наданої журналістом, GeenPeil скористалася недоліками законодавства Нідерландів і домовилася з приватними особами таким чином, щоб ті отримували державне фінансування для міні-кампаній та дозволяли самій GeenPeil витрачати його.

Також стверджується, що в даній схемі фінансових махінацій були задіяні 40 громадян, котрі подали заявки на фінансування індивідуальних кампаній у максимально допустимому обсязі – 5 тис. євро. Згодом всі вони перераховували більшу частку отриманих грошей на рахунок GeenPeil. Таким чином ця організація отримала бюджетних коштів на суму 150 тисяч євро, при законодавчо встановленому обмеженню у обсязі 50 тисяч. Члени комісії з організації нідерландського референдуму говорять, що знають про існування подібної схеми.

У розслідуванні також наводиться фрагмент переписки між GeenPeil і громадянами, що були задіяні у цій схемі фінансування.

“Ви отримуєте субсидію, далі перераховуєте ці гроші нам і ми надаємо вам все, що необхідно для проведення кампанії. Також ми надаємо вам усі необхідні агітаційні матеріали та повідомляєм про те, де саме у вашому населеному пункті буде краще проводити агітацію. Окрім цього, ми забезпечуватимемо ваш зв’язок із іншими ентузіастами з вашої громади. А залишок вашого бюджету ви зможете використати на оплату праці волонтерів, а також для оплати ваших власних витрат”, – зазначається в інструкції.

Ще не відомо, якою саме буде реакція широких політичних кіл Нідерландів на оприлюднену у вівторок ввечері інформацію.

Нідерландський сайт, який був розроблений з метою допомогти населенню визначитись із вибором на референдумі стосовно Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, виражає явну антиукраїнську позицію і сповнений сумнівних та маніпулятивних тверджень.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply